Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със скоростната кутия Opel Insignia 2.0 CDTI

KuzmanoB снимка KuzmanoB 15 юли 2018 - 14:05

Здравейте, колеги!
Преди месец закупих Opel Insignia 2.0 CDTI 160hp 2011г. Тези дни започна да ми прави проблем автоматичната скоростна кутия. Проблемът е следният: При превключване на място от N на D се усеща удар/тласък, както и някой път на светофар, когато пусна спирачката, колата не тръгва веднага, а пак го има от време на време този тласък. Бях в сервиз на Opel и от там ми смениха 4 литра масло на кутията и казаха след диагнистиката и малко каране, че в тази кутия има още много живот. Преди да направя смяната на маслото, забелязах, че превключва единствено от 5 на 4 по-агресивно на моменти, но сега това превключване се смекчи.
При запалване и преминаване през всички предавки първият път никога няма удар на никоя от предавките. Проблемът става при второ превключване. Някой колега сблъсквал ли се е с този проблем? Възможно ли да е някакъв датчик, реле и т.н. ???
Колата е докарана на ход от Швеция и по време на пътя нямах никакви проблеми. Автомобилът е на 180000км реални.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 юли 2018 - 14:17

Ако колата е правена за Швеция, и като цяло за северен климат - отзад на решетката има една пластмаса, за да загрява по бързо. От това лятно време държи по висока температура и на двигател и на кутия. Виж огледай, маха се лесно. На 180к трябва да се смени цялото масло, не само частично. Потърси специализиран сервиз за автоматици, за 400-500лева ще ти сменят цялата чорба в кутията.
Отговори

Васил Инджев снимка Васил Инджев 27 март 2019 - 08:07

Здравейте,

не искам да отварям нова тема със същото заглавие и поради тази причина пиша тук. Аз имам същата кола като при колегата, но проблема ми е малко по - различен. След закупуването на автомобила той беше обслужен напълно, като сменихме и маслото на скоростите. Колата е на реални 165хил. км и маслото на скоростите никога не е било сменяно (според думите на моя майстор :D - склонен съм да го вярвам това). По притеснителното обаче беше, че при премахване на корите си личеше как дълго време от скоростна кутия е текло/капело масло (пяната/уплатнението беше пропито с масло, не беше прясно). До момента нямаше никакви проблеми с кутията. Сменяше предавки изключително плавно, не поддържаше високи обороти и т.н. Сменихме маслото (ск. кутия пое 7л), но след това започна да капе от кутията. За около 4 - 5 часа на работеш мотор изкапваше около половин литър масло.

Тъй като имах много спешна нужда от колата я взех така за 1 - 2 дни и след това щях да я върна, за да се сервизира автоматика, но след около 20км каране колата започна да превключва на доста по - високи обороти. Почти веднага след като това започна да се случва отбих и видях че маслото вече си тече много сериозно (добре че не бяхм сложили корите, за да го следя това). Като се върнах в колата вече 'Service transmission' светеше и автината не включваше дори 1ва.

Някой сблъсквал ли се е стакъв проблем, може ли да споделите ваши впечатления и евентуално какво мога да очаквам като сума за ремонт. В момента кутията е при МиД Авто Варна, но вече 6 дни не съм чул ни вест, ни кост (довечера би трябвало да говоря с майстора).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg