Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra Turbo ?

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 март 2007 - 22:58

Мамицата му !!! :2angry1: :16: И все пак ми е издухана гарнитурата. Като запаля колата и припомпам 2-3 пати на газта и на отворена капачка започва веднага да пуши от водата и да изфърга яко. Поръчах гарнитурка няква испанска метална за 60 лв. и гумички за клапаните. Отишъл ми е и термостата. Главата е почти свалена, в четвъртък ще я карам в Монтана да я шлайфат и можеби в петък вечерта ще има положителни резултати. Това е за сега.

ПП. да обесня как е станала целата работа. По време на каране въпросната тапичка на двигателя изпуска и половината ми антифриз изтича, след което датчика ми остава на сухо и следователно показва че температурата е в нормата ( не беше минал 90 градуса ) и двигателя ми е прегрял и на там е ясна работата с гарнитурата.... Много кофти работа - ще олекна с около 250 лв. :thu:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 13 март 2007 - 23:23

Ka4o_pi4a, на Mar 13 2007, 10:58 PM, каза:

Мамицата му !!!  :2angry1:  :16:  И все пак ми е издухана гарнитурата. Като запаля колата и  припомпам 2-3 пати на газта и на отворена капачка започва веднага да пуши от водата и да изфърга яко. Поръчах гарнитурка няква испанска метална за 60 лв. и гумички за клапаните. Отишъл ми е и термостата. Главата е почти свалена, в четвъртък ще я карам в Монтана да я шлайфат и можеби в петък вечерта ще има положителни резултати. Това е за сега.

ПП. да обесня как е станала целата работа. По време на каране въпросната тапичка на двигателя изпуска и половината ми антифриз изтича, след което датчика ми остава на сухо и следователно показва че температурата е в нормата ( не беше минал 90 градуса ) и двигателя ми е прегрял и на там е ясна работата с гарнитурата.... Много кофти работа - ще олекна с около 250 лв.  :thu:
 



то да е само гарнитура ама не е
мани че глава май ша пилиш
а по лошото от това е не изкривена глава ами крив блок
тва последното ми се случи на мене на кадетката 1,6д която имах преди
бахти зора
та сваляне на мотор та ходене в кат защото трябва да се пренабиват номерата
много се отплеснах май :thu:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 март 2007 - 23:38

Не ме плаши моля те. Дано да ми се размине с това че ми побеле де****я от толко ремонти и праене.
Отговори

Гостitan75_* 14 март 2007 - 19:10

VECTRA 1, на 7D,Mar 12 2007, 11:41 PM, каза:

itan75, на Mar 12 2007, 09:14 PM, каза:

:61:

VECTRA 1, на 7D,Mar 8 2007, 11:30 PM, каза:

itan75, на Mar 8 2007, 10:51 PM, каза:

Ей сега вече се приготви най-малкото за издухана гарнитура :thu:
 



Да бе то така се здухва гарнитура
аре стига моля ти са :thu:
 

Другия разбичач :thu:...има ли да добави нещо :thu:
 

ти много ли си сигурен в това което твърдиш а? :thu:
готов ли си на по сериозен облог че гарнитура за 10-20абе за 5000км не можеш да издухаш току така
то така ако ставаше баш разбирачу повечето автомобили щяха да сменят гарнитури на 40-50000км без турбо
 

Да готов съм на облога както ти твърдиш и както се доказа е заминала и гарнитурата :thu: Сега ще бъдеш ли така добър да дойдеш до Бургас или айде аз ще дойда до Тепетата да ми оставиш талона на колата си! Нали си много държиш на думата си..е аз мисля че спечелих този облог,който сам ти предложи.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 март 2007 - 19:57

Да готов съм на облога както ти твърдиш и както се доказа е заминала и гарнитурата :thu: Сега ще бъдеш ли така добър да дойдеш до Бургас или айде аз ще дойда до Тепетата да ми оставиш талона на колата си! Нали си много държиш на думата си..е аз мисля че спечелих този облог,който сам ти предложи.
 
[/quote]
:thu: :thu: :thu: :thu: :thu:
Отговори

Гостitan75_* 19 март 2007 - 16:36

[quote name='VECTRA 1' date='7D,Mar 14 2007, 07:57 PM']
Да готов съм на облога както ти твърдиш и както се доказа е заминала и гарнитурата :3: Сега ще бъдеш ли така добър да дойдеш до Бургас или айде аз ще дойда до Тепетата да ми оставиш талона на колата си! Нали си много държиш на думата си..е аз мисля че спечелих този облог,който сам ти предложи.
[right] [/right]
[/quote]
:3: :3: :nau: :3: :3:
[right] [/right]
[/quote]
Чакам да си спазиш мъжката дума :3:
Отговори

Оги снимка Оги 19 март 2007 - 16:47

Малееееееееееееееееее ... ква тема :3: Направо ще пукна вече :nau:

Ае хора, що си трошите колите бе ... :3:
Качо ... пич ... пусна тема да питаш какво да направиш :3: Беше ти казано, че пътя който искаш да поемеш е обречен ... ами ти не ... ще отвъртя хехехе не ще "навия" турбото :3: Е ся нави ли го :3: Според мен го отвий веднага докато още имаш двигател. Щот както казват едва ли е гарнитурата ... по-скоро е главата :3:

Та да се върнем на въпроса ... защо питаш, когатоо КАКВОТО и да ти се отговори ти ще си направиш това което си си наумил ... моля те отговори ми само на това, другото няма нужда да се коментира :3:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 19 март 2007 - 19:56

[quote name='itan75' date='Mar 19 2007, 04:36 PM']
[quote name='VECTRA 1' date='7D,Mar 14 2007, 07:57 PM']
Да готов съм на облога както ти твърдиш и както се доказа е заминала и гарнитурата :3: Сега ще бъдеш ли така добър да дойдеш до Бургас или айде аз ще дойда до Тепетата да ми оставиш талона на колата си! Нали си много държиш на думата си..е аз мисля че спечелих този облог,който сам ти предложи.
[right] [/right]
[/quote]
:3: :nau: :3: :3: :3:
[right] [/right]
[/quote]
Чакам да си спазиш мъжката дума :3:
[right] [/right]
[/quote]

мъжката дума я имаш само че облога не си го спечелил все още
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 19 март 2007 - 20:55

Loz, на Mar 19 2007, 04:47 PM, каза:

Малееееееееееееееееее ... ква тема  :3:  Направо ще пукна вече  :3:

Ае хора, що си трошите колите бе ...  :3:
Качо ... пич ... пусна тема да питаш какво да направиш  :3:  Беше ти казано, че пътя който искаш да поемеш е обречен ... ами ти не ... ще отвъртя хехехе не ще "навия" турбото  :3:  Е ся нави ли го  :3:  Според мен го отвий веднага докато още имаш двигател. Щот както казват едва ли е гарнитурата ... по-скоро е главата  :3:

Та да се върнем на въпроса ... защо питаш, когатоо КАКВОТО и да ти се отговори ти ще си направиш това което си си наумил ... моля те отговори ми само на това, другото няма нужда да се коментира  :nau:
 


1-ва и най-основателна причина - колата беше яко спъната и буквално неможех да изпреваря някой тир или неква друга кола (освен лада или москвич) !
2-ро навих турбото до край за да видя колко може и го оставих за малко така и кара тояно 1 седмица и последиците са ясни, НО сега след ремонта пак е навито (само че не до край) и помпата също е пипната - за да мога да си карам спокойно и да не си рискоувам живота като неога да изпреваря някой тир който се движи със 100, а аз едвам едвам набирам след него ! До колкото до въпросната тапа на двигателя - просто и е дошъл момента (била е много ръждава) и от малкото качено налягане е подала. :3:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 19 март 2007 - 21:45

Ka4o_pi4a, на Mar 19 2007, 08:55 PM, каза:

Loz, на Mar 19 2007, 04:47 PM, каза:

Малееееееееееееееееее ... ква тема  :3:  Направо ще пукна вече  :3:

Ае хора, що си трошите колите бе ...  :3:
Качо ... пич ... пусна тема да питаш какво да направиш  :3:  Беше ти казано, че пътя който искаш да поемеш е обречен ... ами ти не ... ще отвъртя хехехе не ще "навия" турбото  :3:  Е ся нави ли го  :3:  Според мен го отвий веднага докато още имаш двигател. Щот както казват едва ли е гарнитурата ... по-скоро е главата  :3:

Та да се върнем на въпроса ... защо питаш, когатоо КАКВОТО и да ти се отговори ти ще си направиш това което си си наумил ... моля те отговори ми само на това, другото няма нужда да се коментира  :nau:
 


1-ва и най-основателна причина - колата беше яко спъната и буквално неможех да изпреваря някой тир или неква друга кола (освен лада или москвич) !
2-ро навих турбото до край за да видя колко може и го оставих за малко така и кара тояно 1 седмица и последиците са ясни, НО сега след ремонта пак е навито (само че не до край) и помпата също е пипната - за да мога да си карам спокойно и да не си рискоувам живота като неога да изпреваря някой тир който се движи със 100, а аз едвам едвам набирам след него ! До колкото до въпросната тапа на двигателя - просто и е дошъл момента (била е много ръждава) и от малкото качено налягане е подала. :3:
 



това че турбото е навито не значи че е издухало гарнитурата
за една седмица
имал си друг проблем :3:
Отговори

Оги снимка Оги 19 март 2007 - 22:58

Ka4o_pi4a, на Mar 4 2007, 11:55 PM, каза:

Аз вече и развтръех помпата и бием вектри 1.8 бензин !!!
 


Ka4o_pi4a, на Mar 19 2007, 09:55 PM, каза:

1-ва и най-основателна причина - колата беше яко спъната и буквално неможех да изпреваря някой тир или неква друга кола (освен лада или москвич) !
...
 


:nau:
Отговори

monio_wrc снимка monio_wrc 23 март 2007 - 18:29

и в крайна сметка ко стана с астрата?Взе ли я от ремонт?Ако си я взел върви ли сега?Сподели :19a: :19a:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 23 март 2007 - 21:43

monio_wrc, на Mar 23 2007, 06:29 PM, каза:

и в крайна сметка ко стана с астрата?Взе ли я от ремонт?Ако си я взел върви ли сега?Сподели :19a:  :19a:
 


Взех я преди 1 седмица. Разлика във вървежа няма. Не, хачри вече масло, двигателя е по-тих след смяна на маслото. Върнах малко рейката на турбото за да не прави такова налягане, че по двигателя има още мнго тапи. Смених термостата и колата започна да си загрява нормално, а не като преди да карам по 2 часа градско и да не излиза от синьто. Смених филтрите. Смених и гарнитура на генерацията. Абе общо малко над 300 лв. ми излезе всичко + парите за майстора + маслото + шлайфа на главата.
Отговори

lorda снимка lorda 11 април 2007 - 10:26

Ka4o_pi4a, на Mar 4 2007, 04:09 PM, каза:

Значи астрата е 1.7 DTL (TDI) F 95-та. Въпроса ми е има ли начин да се ''пипне'' по турбото за да върви повече ? Един познат майстор ми каза че имало неква рейка дето се местела и незнамси кво ставало... има ли найстина нещо такова и какво е то ?
 

НИШТО ПОДОБНО.НЕ Я ПИПАЙ ЧЕ ШЕ СТАНЕ БЕЛА
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 11 април 2007 - 17:26

RemiXman, на Apr 11 2007, 10:26 AM, каза:

Ka4o_pi4a, на Mar 4 2007, 04:09 PM, каза:

Значи астрата е 1.7 DTL (TDI) F 95-та. Въпроса ми е има ли начин да се ''пипне'' по турбото за да върви повече ? Един познат майстор ми каза че имало неква рейка дето се местела и незнамси кво ставало... има ли найстина нещо такова и какво е то ?
 

НИШТО ПОДОБНО.НЕ Я ПИПАЙ ЧЕ ШЕ СТАНЕ БЕЛА
 

чети първо бе колегаааа
:c010: :c010:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 11 април 2007 - 17:29

хахах това беше доста отдвана и ако си прочел вече намерих отговора на въпроса си... всичко се прави но в разумни граници...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg