Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Странен звук от врътката на парното?

allienshadow снимка allienshadow 04 септември 2010 - 16:40

От скоро чух някакъв шум в таблото и незнаех от къде е. Колата е астра Г комби, 98г. Установих че трака моторчето което затваря клапата за топлия и студения въздух. При раздвижване на врътката спираше да бръмчи само на едно положение малко преди края на синия сектор .То се намира зад кутията за парното и е най отдолу и няма как да се стигне до него. Ако някой знае как се сваля това моторче и е имал същия проблем нека да помогне. Подчертавам, че нe става въпрос за моторчето за циркулация на въздуха в купето.
Отговори

allienshadow снимка allienshadow 05 септември 2010 - 13:08

Някой има ли си на идея от какво може да е??? :n055:
Отговори

zandor снимка zandor 07 септември 2010 - 09:51

като въртиш врътката на парното затваряш някакъв контакт който подава напрежение към клапанче намиращо се преди радиатора на парното..
този клапан е сравнително надежден, но управлението му е дефектиращо!
ако го чуваш че работи постоянно, най добре да го оставиш в отворено положение и да му спреш захранването....аз лично съм така!, но при мен се прецака самото управление и останах без парно!
Отговори

allienshadow снимка allienshadow 07 септември 2010 - 11:57

как да го остава в това положение??? То нали е или само топло или само студено... или всеки сезон трябва да променям положението му... лятото климата май с топъл въздух от праното не знам дали се разбира?
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 07 септември 2010 - 12:27

 zandor, на 07 Sep 2010, 10:51, каза:

като въртиш врътката на парното затваряш някакъв контакт който подава напрежение към клапанче намиращо се преди радиатора на парното..
този клапан е сравнително надежден, но управлението му е дефектиращо!


При мен НЕ беше управлението. Именно въпросният клапан на парното се задвижва от ел. моторче и червячна предавка. При мен беше изскочило едно зъбно колело и тракаше при всяко положение на врътката освен на студено положение.(Нямах и парно - клапана беше останал в затворено положение) Оправих го като го разглобих и подложих една изрязана пластмасова шайба от дюбел шестица :mhihi: . Разглобяването е наистина тегаво потърси тема за радиаторче за парно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg