Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Автомобилът на старо: Astra H

siegfrid снимка siegfrid 08 март 2011 - 13:03

Един сравнително обективен очерк:


Почитателите на Opel посрещнаха с овации третото поколение на Astra през 2004 г. и реакцията им бе съвсем закономерна. Този автомобил отбеляза голяма крачка напред като дизайн, качество и изпипаност в сравнение с предшественика се и подобно на него вече се превръща в едно от най-масовите предложения на вторичния пазар.

Opel по традиция предлага компактния си модел в широка гама от разновидности. Astra H се произвежда с каросерия хечбек и три или пет врати, седан, комби и стилен купе-кабриолет с подвижен твърд таван. При това между тези модификации съществуват разлики, които не позволяват да се говори просто за един автомобил с няколко версии на стоповете и форма на задните калници. Седанът и комбито, например, имат по-дълго с 90 мм междуосие. Това ги доближава до автомобилите от по-горния сегмент. Между хечбековете с три и пет врати също става дума само за фирмено-стилови сходства. Версията GTC (от Grand Turismo Compact) има подчертано спортен дизайн. По-ниска е от петвратата модификация с 2.5 см, но е по-дълга и широка с 4 см. Оборудва се с по-мощни двигатели и като цяло причила повече на купе, отколкото на масово семейно возило.

Тези особености превръщат петвратия хечбек в далеч по-практичен автомобил от GTC. Неговият

салон

е по-просторен, достъпът до задната седалка е далеч по-лесен, видимостта от мястото на водача е по-добра, а и багажникът е по-голям, макар и с едва 40 литра. За съжаление функционалността на товарното отделение куца и при двете версии заради тесния и неудобен отвор.

Публикувано изображение

На фона на предходното поколение Astra H бележи осезаем напредък в качеството на материалите, използвани в интериора. Сглобката обаче търпи критики, особено при по-амортизираните екземпляри. Шумоизолацията също отстъпва на еталоните в сегмента. Звукът на двигателя се чува отчетливо дори при ниски обороти.

Публикувано изображение

Според производителя

каросерията

е изцяло поцинкована, което би трябвало да отнеме всякакви шансове на ръждата. Слаби места по купето обаче все пак има. Корозия възниква на капака на багажника под хромираната хоризонтална лайстна. В горната част на МакФерсоните пък отпред се събира вода, която също води до възникването на ръждиви гнезда.

Публикувано изображение

Както всеки друг съвременен автомобил, Astra H не спестява на собствениците си неприятности с електрооборудването. При коли от всички модификации са отчетени проблеми с модула на кормилната колонка – липса на контакт при стартиране на двигателя, откази на фаровете и чистачките. Понякога не сработват и светлините за включена задна скорост. Наизпревности възникват и с т.нар. REC (Rear Electrical Center) – уредът за измерване на горивото отчита неправилни показания, централното заключване и електрическите стъкла не реагират. С времето се разбиват втулките в задвижващия механизъм на чистачките.
Особено дразнещ за някои автомобилисти недостатък може да се окаже липсата на датчик за температурата за охлаждащата течност. За прегряване на

двигателя

съобщава светлинен индикатор.

Огромна част от продажбите на Astra H се пада на дизеловите модификации, в което няма нищо чудно. С избора на нафтова модификация обаче трябва да се внимава. Логичният на пръв поглед избор, 1.9-литровият CDTi с мощност 120 или 150 к.с., създава много провече грижи. Ангренажният му ремък задвижва водната помпа и ако тя излезе от строя, повредите по двигателя могат да бъдат много тежки. През декември 2008-а тази слабост започва да проличава доста остро при колите от първите серии, които вече са навъртели 80-100 000 км. Не особено надеждни при този мотор са клапанът за рециркулация на изгорелите газове (EGR), клапите на всмукателния колектор и турбокомпресорът. Освен това нерядко възникват проблеми със запушен филтър за сажди, неизправности на алтернатора и маховика.

Оплаквания от по-малкия 1.7-литров CDTi, с който са оборудвани най-голяма част от колите на вторичния пазар, се чуват значително по-рядко. Най-сериозното от тях е свързано с дефекти на маслената помпа, чиято повреда води до глад за смазка в мотора и всички потенциални последствия от него.

Най-популярни сред бензиновите версии са 1.6-литровите „астри” със 105 к.с. Срещат се и модификации, оборудвани с най-малкия мотор с обем 1.4 литра (90 коня). По-скоро рядкост са обявите за коли с 1.8- и 2.0-литрови двигатели (125/140 и 170/200/240 к.с.). Всички бензинови агрегати с изключение на най-големия са от семейството TwinPort. Тази технология позволява да се пести гориво при работа на частично натоварване. В такива режими горивната смес постъпва във всеки цилиндър само през един от двата всмукателни клапана.
Практиката показва, че най-безпроблемни са 1.6- и 1.8-литровите двигатели. На обратния полюс е най-малкият мотор, известен с апетита си към маслото. От качеството на смазката и своевременната й смяна зависи здравето на всеки от бензиновите агрегати. При 1.4-литровия двигател компромисите водят до риск от повреди на хидравличния обтегач на ангренажната верига, които на свой ред могат да предизвикат прескачане на зъб и среща между клапаните и буталата.

Газоразпределителният механизъм на двата по-големи мотора се задвижва от ремъци, които трябва да се сменят на 75 000 км (1.6) и 105 000 км (1.:mhihi: заедно с обтегачите и ролките. На всеки две смени трябва да се монтира и нова водна помпа. При всички модификации се наблюдава теч от датчика за налягането на маслото.

Astra H се предлага само във вариант с предно предаване. Освен с 5- или 6-степенни механични

скоростни кутии

моделът се екипира и с роботизирана трансмисия Easytronic с пет предавки. Тя не се ползва с особено добра репутация заради бавното превключване на скоростите и техническите неизправности. На всеки 15 000 км трябва да се регулира съединителят й. В противен случай се появяват неприятни тласъци при превключване, а ако се кара по този начин дълго време, от строя излизат и амбриажът, и двумасовият маховик. Смяната излиза солено не само заради цената на резервните части, а и защото се налага демонтаж на самата скоростна кутия и напречника под двигателя.

Ходовата част

на Astra H има по-твърди настройки и се харесва на водачите с по-активен стил на шофиране. Слаби места в предния мост са стабилизиращата щанга (20-30 000 км) и опорните лагери на МакФерсоните (30-40 000 км), а в задния – амортисьорите (50-60 000 км) и пружините (30-40 000 км). Останалите детайли служат достатъчно дълго – тампоните на предните носачи издържат около 100 000 км, а шарнирите – още повече.

Astra H продължава традициите на предшествениците си да предлагат отлично съотношение между цена и потребителски качества. Компактният Opel не е имунизиран срещу неизправности, но си остава балансиран автомобил, който неслучайно се радва на такава популярност.

Публикувано изображение

Източник: www.mobile.bg
Отговори

zarov снимка zarov 13 март 2011 - 14:54

всичко което си написал колега е истина моята е 17цдти 130000км никакви провлеми ес;
Отговори

Mustaine снимка Mustaine 26 март 2011 - 19:41

Като скромен ползвател на въпросния модел съм съгласен с почти всичко написано в статията. Най-фрапантното разминаване според мен обаче са цитираните километри за някои възли и компоненти на окачването. От собствения ми опит (базиран не само върху моя автомобил - наблюдавам поведението на около 25 астри от това поколение във фирмата, в която работя) мога да кажа, че окачването е най-здравото нещо в този автомобил. При това нашите пътища не са от най-добрите, така че ако тази кола се кара на хубав път едва ли ще възникне някакъв проблем през първите 100-120 000 км. Това, което мога да отбележа като най-чести проблеми при дизеловите модификации 1.7 и 1.9 (120 hp)са EGR клапана, алтернатора, водните съединения (1.7), радиатора (1.9). Другият сериозен проблем е качеството на лаковото покритие, което след въвеждането на новите Еко-бои е меко казано отвратително - колата може да бъде надраскана буквално с нокът. Тук таме има склонност към избиване на ръждичка - при мен такава изби от вътрешната страна на капака на багажника, при това без никаква повреда или удар там. Е все пак това е ОПЕЛ:))))

Като се тегли чертата мога да кажа, че аз лично съм удовлетворен от колата и нейните качества, като плюсовете са определено много повече от минусите! Пътното поведение и динамиката (специално при големия дизелов мотор със 120 кс) са чудесни, комфортът в ниво на оборудване Cosmo е повече от приличен!

Безаварийни километри на всички почитатели на марката!
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 26 март 2011 - 20:30

И аз като собстеник на астра Х мога да споделя неточностите в статията по отношение на оказчването - изообщо не е твъро и по важното не е изобщо калпаво. С 4 човека си е доста комфортно дори отива да се люлее повече от нормалното.
Колата ми е на 35 хил км и няма абсолтно никакви проблеми с окачаването, не мога да кажа обаче същото за боята.... наистина може да го надраскаш с нокът! Ръжда и на мен ми изби на 5-тата врата (отстранена гаранционно). Отностно интериора смея да твърдя че дори след 2 години вътре е като от завода! Няма каквито и да е било признаци на износване - нито по волан, скоростен лост или салон.
Като цяло доста надежден автомобил, бензиновоя двигател с какъвто съм аз не блести с нищо - градският разход е добре, но извънградския е прекалено висок - това е и единстения недостатък за мен!!! 7/100 при поддържане на 120км/ч за мен е прекалено, точно заради това си взех друг автомобил за магистрала който харчи 5/100 при 140;-)
Отговори

milipili снимка milipili 10 август 2011 - 10:02

Като собственик на Астра Н със Z19DTH от вече 6 години и 104 000 км мога да споделя следните проблеми, които съм имал с колата и приблизителната им цена:
- алтернатор - 800лв
- вихрови клапи - 800лв
- предна стабилизираща щанга (биелета) - 60 лв
- 2 пъти (!) сменяна клапа за рециркулация на въздуха в купето - 2х100лв!!! Възмутителен проблем, поради възмутителното техническо решение приложено в този механизъм
- ръждиво петно на задния капак под лайсната - отсраних си го сам, като разгледах за причината. Дължи се на допирането на капака от стомана и лайсната от хромирана мед (?) т.е. става галванична двойка от два различни метала и протича корозионен ток. Сложих изолираща пластинка и вече няколко години проблемът е потушен.
Вероятно съм имал и още, но по-малки проблеми, но съм забравил за тях като незначителни...
Колкото до окачването и проблемите цитирани в статията, категорично не съм съгласен що се отнася до моя опит с тази кола!
Посочен е и още един тревожен проблем на Z19DTH - водната помпа. Имате ли такива наблюдения или и в тази си част статията също преекспонира нещата?
Отговори

Yotoff снимка Yotoff 30 август 2011 - 14:54

От 2 години и 3 месеца карам Астра GTC 1.6(Z16XER) 115 кс, купена нова от Булваря.
Вече съм минал 54 000 км и то основно по нашите "перфектни" пътища.
Проблеми до сега:
- Датчик на температурата при радиатора - гаранционно сменен с нов
- Датчик на нивото на антифриза - гаранционно сменен с нов
- Малък проблем с бутончето на ръчната спирачка - гаранционно поправен
- 4 изгорели крушки - къси и фарове за мъгла
Ангренажен ремък, ролки и водна помпа се сменят на 120 000км.
Отговори

kirenski снимка kirenski 30 август 2011 - 15:31

Кола Астра ,от Профила ,закупена нова от Булвария 12.12.2006
Километри 78 000
Проблеми
Алтернатор - 2 пъти ,
Загуби си ключовете - Сменено гаранционно от Булвария
Биалетки,задни амортисьори,накладки ,предни и задни + предни дискове и куп други дребни проблеми ,за който не ми се пише
Друг Проблем е глупавият лак с който е боядисана :moderator:,и бързото износване на кожените части ,като волан
изглежда като кола която е на 200 000 км :mhihi:
Много надежден автомобил излиза засега :idiot:
Отговори

brabusbg снимка brabusbg 06 ноември 2011 - 00:23

Здравейте колеги, на път съм да си закупя такъв автомобил и въпросът ми е дали при компютърна диагностика се хващат реалните километри на автомобила? Благодаря Ви предварително!
Отговори

stei снимка stei 06 ноември 2011 - 19:47

Хващат се колега и не само те.
Отговори

Petio снимка Petio 06 ноември 2011 - 20:10

И как става това че на астра х досега несъм успявал, както при старата астра или вектра б
Имам и аз питане относно статията, неразбрах при двигатели 1.7 на колко хиляди се сменя ремък и водна помпа - говорим от фабрично нов автомобил
Отговори

savov1970 снимка savov1970 19 ноември 2011 - 14:53

Защо са забравили, че има и 1,3 90 к.с.За този мотор има ли някакви отзиви. Знам, че е с верига и от Опел го дават за най-икономичния мотор. Имах и познат който имаше такъв Опел, но му загубих дирите. Дайте някакво инфо за този двигател.
Отговори

qwer6 снимка qwer6 27 ноември 2011 - 00:03

Ако бях на пазара за Астра H, след прочитането на тази статия щях да се откажа. Семейната Астра 1.8 аутоматик е на близо 4 години и 111 хил. км. , не се пази особено (кара я майка ми), а подръжката е само смяна на задължителните консумативи. Досега има сменен акумулатор. Даже ръждата на задната лайсна я няма. Ако обаче при повечето други астри излизат описаните проблеми, по-добре човек да си вземе Форд фокус или Голф..
Отговори

Русев снимка Русев 02 юни 2013 - 00:22

 kirenski, на 30 август 2011 - 15:31, каза:

Кола Астра ,от Профила ,закупена нова от Булвария 12.12.2006
Километри 78 000
Проблеми
Алтернатор - 2 пъти ,
Загуби си ключовете - Сменено гаранционно от Булвария
Биалетки,задни амортисьори,накладки ,предни и задни + предни дискове и куп други дребни проблеми ,за който не ми се пише
Друг Проблем е глупавият лак с който е боядисана :moderator:,и бързото износване на кожените части ,като волан
изглежда като кола която е на 200 000 км :mhihi:
Много надежден автомобил излиза засега :idiot:


Алтернатор - 2 пъти ,Биалетки,задни амортисьори,накладки ,предни и задни + предни дискове, проблеми с лак-а ? нова кола на 78к км и е много надеждна ?
Извинявай колега но 1 колега малко по горе в темата пише че алтернатора е 800лв ти си го сменил 2 пъти за 78к това ми се вижда безумно също и армотесьори пак 78к са малко да цъфнат... за какви безумно некачествени части за първоначлно вграждане говорим вобще.. и какво остава за такава астра 2-ра ръка..

Направо си ме отказа от тая кола :D
Мнението беше редактирано от Русев: 02 юни 2013 - 00:26
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 02 юни 2013 - 07:38

Имам приятели и познати с АстраХ 115 коня бензин и дори като служебна се кара на едно място - не съм чувал подобни чести опалквания и проблеми. Може би колегата се е престарал с проблемите, а и зависи как е карана, а може би и във фейслифта са опарвени редица проблеми. Колата ми е на близо 60 хил км и дисковете са ми като нови - не виждам как на 80 хил км ще ги сменя, може би той е използвал повече спирачки от нормалното.
Ако взема за пример изтъркания волан за който той говори когато колата му е била на близо 5 години, то моята кола сега е точно на същата възраст - мога да ти покажа състоянието на волана и салона и е съвсем леко различим от нов... Може би неговата Астра е била Космо изпълнение и е била с естествена кожа която по принцип много бързо сдава багажа, защото ако говоря за салон - за мене той е супер издръжлив в Астра - за разлика от боята!
Отговори

kirilk снимка kirilk 15 юни 2013 - 13:57

Привет,

От няколко седмици чета доста усилено форума и най-накрая реших днес да се регистрирам и да си задам моите въпроси. Надявам се това е правилната тема, като че ли няма смисъл да пускам нова такава.

Интересувам се конкретно от този модел - Astra H. В момента съм се насочил предимно към дизеловите двигатели (предимно заради разхода на гориво). Това, което си търся е - 4/5 врати, мултифункционален модел, производство 2007+ (предпочитам дори 2008+), да НЕ е нов внос и определено да е под 150к км. От няколко месеца гледам и обяви, като в момента съм се спрял на една конкретна - декември 2008, 1.9 TDCI 120к.с., ~123к км. Всички екстри за модела, изглежда доста добре ( http://nfs.mobile.bg...ls&slink=38ajo1 ).

И сега голямата дилема - не малко хора ми казаха, че дизеловите модели са "по-чупливи" на опелите. Отделно, четох много теми тук и колкото повече чета, толкова повече се обърквам. На някои места пишеше, че няма никакви забележки и че са изключително здрави, на други места(включително и в тази тема) - че имат (доста) проблеми (дизеловите).

И всъщност, това:

 siegfrid, на 08 март 2011 - 13:03, каза:

двигателя
...
През декември 2008-а тази слабост започва да проличава доста остро при колите от първите серии, които вече са навъртели 80-100 000 км. Не особено надеждни при този мотор са клапанът за рециркулация на изгорелите газове (EGR), клапите на всмукателния колектор и турбокомпресорът. Освен това нерядко възникват проблеми със запушен филтър за сажди, неизправности на алтернатора и маховика.

означава ли, че тези проблеми са предимно за първите серии и има подобрения в но-новите? Въпросната, за която споменах по-горе, е от декември 2008, което означава, че е една от последните серии. Означава ли нещо това или няма особено значение?

Като цяло, повечето мнения, които има из форума за Astra са предимно за по-старите модели (преди H) или за H, но произведени преди 2007. Затова реших да подпитам за по-нови данни.

Бих се радвал, ако някой, който има въпросния модел, да сподели мнение.

И едно леко странично запитване - никъде нищо особено не видях за 1.3 (90кс) модификацията. Отзиви?

Благодаря предварително :)

P.S. Всъщност, повечето оплаквания от 1.9 са за 150кс. варианта, но значи ли, че 120кс е по-стабилната опция?
Мнението беше редактирано от kirilk: 15 юни 2013 - 14:07
Отговори

kirenski снимка kirenski 15 август 2013 - 08:04

Виждам ,че ме споменавате :mhihi:
Уви не съм се престарал с проблемите,даже спука радиатор и счупи стартер,
та взех та я продадох :mhihi: (пробег около 82х км)
Но все пак я продадох 2011 октомври :mhihi:
Отговори

kirilk снимка kirilk 16 август 2013 - 15:11

Аз си взех все пак въпросната Astra H - март 2011, 120 коня, 1.9 (Z19DT, от профила ми), 4/5 врати. Колата е с цветния дисплей (с вградена навигация и разни други екстри), лети джанти 16", дойде с нови зимни гуми на стоманени джанти, подлакътник, аларма и какво ли още не. Уви, не е с кожен салон и няма темпомат (но обмислям да си сложа, разбрах, че е около 80 лв).

Освен това беше с платен годишен данък, платена годишна винетка, пълно каско и гражданска до март/април 2014 (аз я взех преди месец някъде). Всичко това за 11 000 точно от частно лице (първи собственик) на 123 000км, изключително запазена (+ сменяни предни накладки и дискове, нов акумулатор, току-що сменено масло, на около 80 000км сменени ангренажен ремък (и колки), лентов ремък, водна помна) - с две думи, смятам, че ударих 6 от тотото :)

Засега съм много доволен от автомобила, но да не дърпам дявола за опашката, катко се казва :)

Гори малко повече, отколкото очаквах, но не е кой знае какво. Дано се окаже сполучлива и няма сериозни проблеми, защото другото си е 6+ към момента.

След известно време ще пиша пак тук за отзиви, понеже е малко оскъдна инфорамцията за точно този модел във форума.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 09 септември 2013 - 22:22

и на мен ми доиде време за Z20LEH и искам да попитам дали разликата в цените за подръжка с Астра Г е драстична, че ми се въртят разни мисли в главата

Слагам линк към една подобна и полезна тема
Мнението беше редактирано от Жоро: 11 януари 2018 - 13:45
Причина за редактиране:: Слагам линк към една подобна и полезна тема
Отговори

esil2 снимка esil2 01 февруари 2021 - 21:24

Да попитам Astra H Z17 DTJ 2009г какъв еко стандарт се води. В талона ми е записано евро 4 а в интернет съм чел на някои места пишат че било евро 5, каква е истината в крайна сметка.
Мнението беше редактирано от esil2: 01 февруари 2021 - 21:24
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 февруари 2021 - 21:36

Когато моторът е с код, започващ със Z - това значи евро 4
В следващата астра има отново 1.7 , но той се води А17, което значи евро 5
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg