Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Знаете ли какъв е този странен звук?

aegon снимка aegon 17 септември 2022 - 18:34

Здравейте,

От скоро имам Astra H 1.7cdti, A17DTH 2011г. Има един особен звук който се чува при отпускане на съединителя. Чува се много ясно на място. В движение когато е напълно отпуснат съединителя, също чувам нещо като търкане, което може и да е същия звук. Качих видео на което можете да чуете звука https://www.youtube....rts/rwSKy2S64jE

Това нещо познато ли е? Знаете ли какво може да бъде?
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 17 септември 2022 - 19:15

Лагера на лагер помпата умира безславно.
Отговори

sathv снимка sathv 17 септември 2022 - 20:22

 dusty rain, на 17 септември 2022 - 19:15, каза:

Лагера на лагер помпата умира безславно.

Не е сигурно. При отпуснат съединител лагера не се върти. Въртят се валовете на скоростната кутия и проблема за мен е лагер в кутията. Те затова са я продали колата.
Мнението беше редактирано от sathv: 17 септември 2022 - 20:23
Отговори

aegon снимка aegon 18 септември 2022 - 09:19

 sathv, на 17 септември 2022 - 20:22, каза:

Не е сигурно. При отпуснат съединител лагера не се върти. Въртят се валовете на скоростната кутия и проблема за мен е лагер в кутията. Те затова са я продали колата.


Точно от нещо такова се страхувах. Искаше ми се да е нещо просто със съединителя, но звучи че може да е скъп проблем със скоростната кутия... Ще я закарам тези дни да я погледнат. Мерси за отговорите, колеги.
Мнението беше редактирано от aegon: 18 септември 2022 - 09:20
Отговори

Hristov333 снимка Hristov333 21 април 2023 - 22:27

 aegon, на 17 септември 2022 - 18:34, каза:

Здравейте,

От скоро имам Astra H 1.7cdti, A17DTH 2011г. Има един особен звук който се чува при отпускане на съединителя. Чува се много ясно на място. В движение когато е напълно отпуснат съединителя, също чувам нещо като търкане, което може и да е същия звук. Качих видео на което можете да чуете звука https://www.youtube....rts/rwSKy2S64jE

Това нещо познато ли е? Знаете ли какво може да бъде?


Имам почти същия проблем саммо че при мен е обратното когато натисна съединителя го имам този шум и то не винаги, а при отпуснат съединител спира да шуми. Понякога пък го прави на половин натиснат съединител незнам просто… Ти реши ли проблема от какво беше?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg