Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Как да регистрирам новата ми астра!?

thecruiser снимка thecruiser 20 август 2007 - 18:35

Здравейте!
Вчера си купих Астра 1,7 дизел (Исузу мотор), като колата е седан от 1994г. Колата е нов внос и ме впечатли с тихия си двигател (макар че е на 270 000) и здравата си ходова част. Вярно е че има ръжда, но скоро и това ще бъде отстранено! Исках по-нова, но цената беше достатъчен аргумент за да ми допадне.
Проблема е че това е първата ми кола и незнам в каква последователност трябва да я регистрирам, гражданска отговорност и т.н. ... моля да ми обясните!
Трябва да отбележа че колата е без номера и се намира в Монтана, а аз съм от София и трябва да я регистрирам там!
Благодаря ви предварително!
Не отказвам никаква помощ :)!
Отговори

ilia1 снимка ilia1 20 август 2007 - 18:47

Първо трябва да намериш начин да я докараш до София с някаква платформа, по другите въпроси има доста изписано в други теми.Успех!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 август 2007 - 21:56

Значи проблемът ти е докарването на колата в София. Дай му зор на продавача да ти сложи транзитни номера. Не му се връзвай на приказките, че ще оскъпи колата. Това е негово задължение, а не твое. А пък вече в КАТ- София ще си караш по каналния ред. Успех.
Отговори

thecruiser снимка thecruiser 21 август 2007 - 06:22

Благодаря ви!
Знаете ли колко струват тези транзитни номера, ако случайно ми каже да си гледам работата!?
Отговори

vesheff снимка vesheff 21 август 2007 - 08:12

Отиваш в КАТ и там ще ти издадат временни номера. Мисля беше 30лв за месец. После ако се наложи се доплащаше още 2-3лв за да се продължат за още два. Трябва да отидеш с документите за колата. После си правиш Гражданска. Пред КАТ е пълно със застрахователи. Талона за преглед ти е от КАТ като минеш на каналите. Каското е въпрос на личен избор, но е добре поне срещу ПТП да си направиш (лично мнение). Винетка, ако ти трябва.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 август 2007 - 20:31

 thecruiser, на Aug 21 2007, 07:22 AM, каза:

Благодаря ви!
Знаете ли колко струват тези транзитни номера, ако случайно ми каже да си гледам работата!?

Ако случайно ти каже да си гледаш работата няма да загубиш ти, а той- ще те изтърве като клиент и кой знае още колко ще си продава колата. Така че се дръж на положение- ти си клиент!
Отговори

hudson снимка hudson 21 август 2007 - 21:01

Не разбрах от автокъща ли взимаш колата или от частно лице? Моята я взех от автокъща и ми е докараха те. Платих толкова колкото би ми излязло да го направя аз. С тази разлика, че не си загубих още един ден в път от Пазарджик до София и чакане в КАТ за временни номера. Оказа се че автокъщите си имали временни номера с платена гражданска на тях и си карат без проблеми всяка нерегистрирана кола. А ако е частно лице - той с какво я е докарал? Разберете се с него да ти е докара за някаква разумна сума. Успех.
Отговори

ГостStereo-injekcia_* 21 август 2007 - 22:00

абе братле трьгвай така кьм Слфоя или слагай някои фьлшив номер в кат са големи опажки пак и пари за номера после пак ще даваш само си направи една застрахорка и си я докарай така аз така си докарах пунтото от Пловдив даже гражданска нямах :opel_forever:
Отговори

thecruiser снимка thecruiser 21 август 2007 - 22:01

 hudson, на Aug 21 2007, 10:01 PM, каза:

Не разбрах от автокъща ли взимаш колата или от частно лице? Моята я взех от автокъща и ми е докараха те. Платих толкова колкото би ми излязло да го направя аз. С тази разлика, че не си загубих още един ден в път от Пазарджик до София и чакане в КАТ за временни номера. Оказа се че автокъщите си имали временни номера с платена гражданска на тях и си карат без проблеми всяка нерегистрирана кола. А ако е частно лице - той с какво я е докарал? Разберете се с него да ти е докара за някаква разумна сума. Успех.


Взимам я от частно лице ... просто се пада роднина на жената на брат ми.
Дал съм няколко дни да отстрани някой забележки по колата.
А какви документи трябва да искам от него?!?
Отговори

ГостStereo-injekcia_* 21 август 2007 - 22:04

ами талона на колата и легализация на документите на прави вече в кат не е нужна !!!
Отговори

thecruiser снимка thecruiser 04 септември 2007 - 21:24

Колеги знам че има подобни теми във форума, но все пак реших да споделя моя опит с вас ...
На 29.08.2007 колата ми беше без номера в Монтана. С гражданската отговорност, австрийския талон и договора за продажбата на колата отидох в КАТ Монтана. Там чаках малко над 1 час на опашка за да стигна до първото гише. Там ми взеха ксерокс копията на тези документи и с една молба ме пратиха при началника на КАТ Монтана, който ми я разписа(в нея декларирам че ще използвам номерата за предвижване на колата от Монтана до София). После платих транзитните номера в банката и ми ги дадоха на ръка. Удоволствието ми струваше 33 лв и два часа. После в гаража на продавача монтирахме номерата и бях готов за път.
На другия ден (30.08.2007) отидохме малко късно пред КАТ София (7:40) и имаше около 50 коли пред нас (в две редици на опашка). Хубаво е да сте двама човека като единия се нарежда на опашката пред първата административна сграда и чака на опашката, а втория вкарва колата в района на КАТ (двете опашки чакат пред един синджир, който се маха и се пускат около 20 автомобила). След като влезе в района един чичко го насочва пред кой канал да закара колата, а след това с попълнена декларация се носи на един друг чичко, който му бие печат и му пише на ръка номера на съответния канал, пред който е колата(!!!Това е много важно, защото без тази декларация и този печат не те пускат в административната сграда и жалко за чакането!!!). След като имате декларация с печат и номер на канала и ако сте изчакали цялата опашка охраната ще ви пусне вътре и ще ви прати на някое приемно гише. Там в моя случай дадох гражданската отговорност, декларацията, временния талон за транзитните номера, превод на талона на колата, самия оригинален талон, превод на договора за покупката, ксерокс копие на договора (оригинала остава за общината) и лична карта ... мисля че това беше всичко!
След това на съседно гише ти пишат заявление и ти дават една друга бланка, с която след каналите отиваш във втора административна сграда и плащаш на банката съответната сума (в моя случай 62,60лв.).
Но да се върнем на каналите ... майка им стара....
Там отново чакаш като луд някой да ти донесе документите и да те накарат да вкараш колата на самия канал. Там проверяват за номер на двигателя, на рамата и светлини ... след това става интересно ... по-напред са едни барабни, който се въртят и там прекарваш задните колела, като ти отчитат налягането или незнам точно какво ... в моя случай чичкото ми каза че лявото и дясното колело хващат различно и че спирачките ми не работят добре и по този начин колата ми беше регистрирана, но вместо малък талон получих зелено листче (образец 27) и срок от 1 месец да мина отново през КАТ София за технически преглед!!! Ех че гадно ми стана, защото предния ден с брат ми се прибрахме през Петрохан и колата си спираше перфектно!!!!
След това отидох в банката и си платих, а за награда чаках още два часа за да ме извика една леличка чрез "специална уредба" да отида на гише 23 да си получа големия талон и въпросния образец 27.(но пък ми взеха транзитните номера и бележките от банката)
След това с големия талон отидох в последното хале, където монтират номерата и там една леличка ми ги намери и след това човек от КАТ ми ги монтира. Всичко ми струваше 7 часа и 62,60+50 лв (за превода от немски).
На следващия ден 31.08.2007 след ремонт по спирачките отидох в КАТ към 11:40 и имаше около 100 коли пред нас. Процедурата до каналите беше същата(на приемното гише ми провериха декларацията,гражданската отговорност, големия талон, образец 27 и личната карта), като този път бях на друг канал и човека се очуди че вчера са ме изкарали че нямам здрави спирачки и ме пусна ... след това ме прати на гише 3 в трета административна сграда, където след ново плащане в банката ми дадоха малкия талон, знак за пъровначален технически преглед и лепенката, която се залепва вляво на предното стъкло. Всичко ми струваше 4 часа и 15 лв.
Така завърши това тежко изпитание за мен!!!
А само да вметна че случайно срещнах един познат, който ми предложи за 150 лв. да ми прекара колата през КАТ без никакви проблеми се замислих защо го срещнах чак втория ден в КАТ София!???
Дано ви е полезно колеги ... аз лично в скоро време не мисля да регистрирам кола ... просто нямам нерви!!!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 септември 2007 - 16:41

Колега, благодаря ти за изчерпателната и полезна информация!!!!!

Аз като свърша таз работа непременно след това вечерта ще му ударя една ракия <_< :icon_redface: Щом върви и спира на Петрохан начи е много арна колицата :ranting:

Безаварийно шофиране!!!!!
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 28 юли 2008 - 13:54

абе, барабаните в КАТ (или сервиз), показват най добре как спира колата, мани ти тоя Петрохан. Вземи иди някъде да ти видят спирачките.
Отговори

batececo снимка batececo 28 юли 2008 - 14:17

,
Мнението беше редактирано от batececo: 09 февруари 2011 - 20:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg