Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

Lord Extra снимка Lord Extra 08 март 2014 - 21:23

А понеже никой не писа нищо за BSM / бългериън саунд машин / - ви предлагам следната тема и минати над 12000 км, е имаше проблеми с дефектна партида на рейката, но след подмяна в магазина / безплатно / и настройка при налягане 1,45 : дюзи на 1,7 : т-мин 1,8 мс : т-макс 16 мс, дава градско София 16 литра газ за 213 км / пали се на бензин чака се да мине на газ и тогава се тръгва / . http://www.opelclub....howtopic=105717 .
Отговори

Opelcorsa снимка Opelcorsa 09 март 2014 - 15:52

Здравейте!
А какво бихте коментирали или казали за полските AC Stag 200-4 ?
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 10 март 2014 - 10:23

 Opelcorsa, на 09 март 2014 - 15:52, каза:

Здравейте!
А какво бихте коментирали или казали за полските AC Stag 200-4 ?

Доста добри компютри са! За 90к км на Вектра 96' X18XE не е правил, ама въобще проблем като се има в предвид, че е с Рейл ИГ1 Апаче. Разхода е малко завишен с 1л обаче от към вървеж сравнено с бензин е 1:1. Според мен може да се настрой доста точно ако се сравнява с Фобос, Ланди или някое др. Софтуера му е подобен на Агис и е доста лесен за употреба. Не знам как стоят нещата с полу-последователно и едновременно впръскване. Ако някой е правил такава инсталация с едновременно или полу-последователно на Стаг да сподели. :)
Отговори

npace снимка npace 10 март 2014 - 11:09

Вчерашен тест на инжекторна рейка OMVL REG
Публикувано изображение

Пристига с калибратори на 2.0 или 2.5мм (2.5 included, fitted), разбира се подмяна с 2.0 и монтаж.Първо минаване на газ - уникално шумни.След 25-30 мин затихване на шума от щракане до нива нормални за инжектори от този тип.Стабилна работа на кратки времена.Има си изход за Pгаз има си и температурна сонда.Недостатък: шумен, невъзможност за разпробиване на под 2.0мм.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 10 март 2014 - 16:36

Някой тествал ли е валтек 37 или томасето,че мисля да ги сефтосам тия дни.
https://www.youtube....h?v=WSTd3UeqXm0
Мнението беше редактирано от 2.0 16v: 10 март 2014 - 16:39
Отговори

npace снимка npace 02 април 2014 - 09:01

Последните 2 мнения нямат нищо общо със заглавието на темата.

Отделно към колегата с ВЕГА1: Това ти е компютъра най-вероятно, компонентите най-вероятно не ги знаеш какви са но няма да са кой знае колко по различни от най-евтиното за пазара ни.

Лично аз вега-та не я харесвам но има коли които са направени преди много години с такива уредби и все още си вървят безпроблемно.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 07 април 2014 - 19:16

Поредния бъг.Романо антонио и антонио еко + от бобиба никога,изчезват обороти и бензинови времена,а на някои коли и с + от дюзи същата работа.Решение хващаме + през контакт от бушон.
Отговори

Bo0 снимка Bo0 23 април 2014 - 13:24

Колеги а за GASITALY ... някой има ли наблюдения, в Бургас ми я похвали голям майстор но освен той от друг дори не я бях чувал тази марка.
GASITALI-компютър , VALTEK __ -инжектори, Tomasseto - 250hp изпарителя благодаря предварително :]
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 23 април 2014 - 18:50

Тази система е с комп на АЕБ Италия и е доста свестен.Електрониката е на ниво Романо,Ланди,Бигас и тн.Дюзите са нисък клас но издържливи във времето.
Отговори

Bo0 снимка Bo0 23 април 2014 - 20:35

и последно въпросче, въпросната ОБД връзка ... означава ли че ако е направена читаво газовия компютър няма нужда от ръчна настройка и се получава по-прецизна смес => по-добър разход (5%-15% повече от бензиновия) като се запази динамиката на мотора ??? :)
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 24 април 2014 - 06:13

Да
Отговори

npace снимка npace 25 април 2014 - 09:42

Доста ровене из софт-а на АГИС Р13 и забелязвам следното: По времето в което съм свързан и настройвам имам ОБД комуникация.Ако спра софт-а спира и ОБД корекцията и при последващо пускане на софтуера ОБД-то е неактивно.Т.е. ОБД-то е само за настройката и след това е спряно.При другите с ОБД така ли е?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 25 април 2014 - 17:56

Поне при комповете на АЕБ не е така и си прави корекции в реално време дори и да не си свързан с компа.Това което казваш съм го чувал и от друг колега но не знам дали е нормално.Даже се обаждах на един човек който ги рови тези системи и ми каза пускаш обд корекция,настройваш в движение таблицата и тя си знае(каквото и да означава това)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 април 2014 - 19:44

Един може би малко страничен въпрос.
На кола с ГИ с OBD се наложи да се свържа към моторния компютър и не стана.Резнах OBD-то към газовата и се свързах с компютъра на колата.Не се сетих тогава да го изключа OBD-то от газовия софт.
Имал ли е някой такъв случай и как се процедира?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 25 април 2014 - 19:53

Каква марка е ГИ-то.Фобоса трябва да го вкараш в авариен режим за да се свършеш с колата иначе не става.Имал съм и подобен проблем с БСМ.Това според мен е пълна простотия.Просто газовия комп не е адаптивен а е направен само да търка грешките за да си скрият мизериите.
Отговори

npace снимка npace 25 април 2014 - 20:49

В тоя смисъл на думата Фобос и БСМ не стават като ОБД системи!?
Агис-а не влияе на ОБД комуникацията ако е нужна такава за да се трият грешки.В старите фирмуер версии даже не можеше да се трият грешки натрупани в бензиново ЕКУ.В новия може.След спиране на софтуера за настройка спира и ОБД комуникацията.Карта и настройка може да се прави само с лаптоп в колата, спреш ли лаптоп-а губиш всичко.
Отговори

Гостpesh0__* 18 май 2014 - 15:43

Здравейте, интересува ме мнение за STAG 4 Q - BOX, STAG 300 PREMIUM и KING MP 48 OBD, кой според вас е по-добър? Дилемата ми е главно за 2та които са с OBD, а първия го сложих като вариант, просто защото излзиа 200-300лв. по евтина системата :). Има ли смисал от OBD и реално 2те системи като са свързани с компщтъра на колата, ще изчистват ли грешките които постоянно се появяват? За кинг го пише в описанието, но за стаг няма нищо написано и за това се чудя кое е по-добър вариант а и не искам да ми светва постоянно лампичката вътре и да се чудя как да я чистя. БЛагодаря предварително!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 май 2014 - 17:43

Попълни си профила и не си писал за какъв автомобил и мотор е газовата!
Аз имам впечатления само от STAG 300 PREMIUM от преди година.Той грешки не чисти но се справя перфектно с корекцията на настройките(тримовете) в реално време!
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 19 май 2014 - 19:23

Кинг обд е с електроника на аеб мп48.Компа бачка екстра и си прави корекции в реално време.Има опция да трие грешки но този ключ се плаща допълнително.Ако е направена кадърно не ти трябва опция да трие грешки,просто не ги вкарва.
Отговори

npace снимка npace 19 май 2014 - 23:19

А как стоят нещата когато трябва да се направи диагностика през ОБД буксата?Спира ли временно комуникацията с газовия компютър и след това автоматично да си тръгва пак или трябва да се изключи ОБД връзката газово ЕКУ-ОБД?Пречи ли по някакъв начин тази комуникация с газовото ЕКУ на диагностиката с друга апаратура?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg