Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Питане към аудио маниаците

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 08 октомври 2007 - 23:03

Колата която купих преди едно извесно време има един проблем който много ме дразни а незнам как да го реша и се надявам да ми помогнете :mhihi: :19a:
Колата има CD, усилвател и бас каса но винаги когато пусна музиката преди още да е заредил диска има някви бръмове (шумове) които много ме дразнят едно такова като пращене- пукане и другото което много ме дразни е че се чува като подсвиркване от колоните когато запаля мотора..все едно съм със свирка............
Знам че трябва някакъв кондензатор като филтър или нещо от сорта но нито си имам на идея какъв да е, а още по малко знам каде да го монтирам :19a:
Надявам се да ми помогне някой :19a:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 09 октомври 2007 - 09:03

Трябва ти LC филтър на захранването, или по-просто казано бобина последователно на + и кондензатор след нея към маса. Виждал съм че продават такива готови по магазините, но те стават за CD-то само. За усилвателя бобината трябва да е с много дебела тел. Най-добре хвани някой познат дето по ги чува нещата и идете малко по магазините. Също така е много важно как са прекарани тоците. Трябва + на CD и на усилвателя да идват от едно и също място, иначе се получава потенциална разлика между захранванията на двете устройства и от там и тези шумове. А може кабела за звука към усилвателя да е ментак или да не е добре хванат на маса (или на неподходящо място). Абе причини много.
Само толкова мога да кажа от разстояние, трябва да дойде човек да ти види техниката на място, щото има и вариант проблема да е само инсталацията.
Отговори

rusnache снимка rusnache 09 октомври 2007 - 09:12

Нямаш готина филтрация на +12V и масата. Сложи кондензатор за усилвателя. Може и половин фарад, ако не ти е много силен усилвателя. На плеара може да сложиш по-слаб, примерно 0.33 фарада или надолу, дори и по 10 000 микрофарада на 50V, пак ще е достатъчно, примерно 2 кондензатора. да улавят пулсации и шумове.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 09 октомври 2007 - 10:33

:mhihi: :19a:
Отговори

bugatti снимка bugatti 09 октомври 2007 - 19:32

Изгоряла маса на чинчовете :mhihi:
Отговори

Стельо снимка Стельо 09 октомври 2007 - 19:46

бугат мноо си прав бате предния ми пайнер правеше така имаше изгоряла маса на чинчовете ..... купих си нов и си реших проблема :)))

батка най вероятно няма да е от токовете ами от самото ти CD земи от някой друго само за проба да видиш дали ще се оправи ако се оправи тряяя да го носиш на сервиз или да си купиш друго ...

като се сетя сеа как пукаше при мене и как бръмчеше напрао ще се издрайфам
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 09 октомври 2007 - 19:55

Пробвай първо да пуснеш една маса към шасито на плеъра. Ако е Пайниър - почти сигурно е по-горе казаното от колегите...
Отговори

bugatti снимка bugatti 09 октомври 2007 - 21:03

Не е нужно друго радио за да констатира проблема.....омотай една жичка около масата на чинча който излиза от радиото и другия край на кабелчето го завии с едно от винтчетата на корпуса...ако изчезне значи е било от това.....след това трябва да погледнеш минусовия кабел на усилвателя(захраващия), да го почистиш и съответо да го закачиш както трябва и си свиркай
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 09 октомври 2007 - 21:36

Противошумови филтри имат всички сд-та и усилватели дори ментаците. Така че е не удачно да слагаш допълнително ако всичко е наред. В твоя случай провери за студена спойка в уредите ти и за не добра връзка м/у тях /прекъснат кабел/ или неправилно свързване.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg