Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за осветление на табло, километражи и циферблати

CH_M снимка CH_M 04 август 2013 - 18:00

 DALGONSKi, на 04 август 2013 - 12:59, каза:


Брех, много приятно ме изненадваш....че тя мойта не изглежда толкова добре!
Поздравления за положения труд и усърдие!
Отговори

becinko снимка becinko 04 август 2013 - 18:03

 defekta, на 04 август 2013 - 17:49, каза:

А няма ли да се матират стрелките от водната шкурка ?


Значи, по принцип са прозрачни като в долната им част е бяла дори да се матират те не изглеждат лъскави, а и ще разнасят по-добре светлината ако са матирани, но ти ще ги минеш с водна 2000 и няма да им им нищо според мен.

DALGONSKi, идеално ти се е получило, само едно нещо може би трябва да погледнеш. На парното самите врътки. Слагат се подредени в кръг под самото копче диоди, за да свети и чертичката. A врътката топло студено, можеш да сложиш до половината червени, до половината сини, и самата врътка да си променя цвета в зависимост дали си я сложил на синьо или червено.
Другата ми идея е да може да се спира захранването само на стрелките и само на циферблатите, същото важи и за средната конзола да свети всичко или само самите врътки :)
Мнението беше редактирано от becinko: 04 август 2013 - 18:08
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 август 2013 - 09:30

 CH_M, на 04 август 2013 - 18:00, каза:



-Ехх, да можеше хората да знаят за колко от нещата получих класифицирана информация от опитен форумен деец.. :biggrin: Иначе не би станало и наполовина така, както е сега (нищо, че и сега не е кой знае какво).

 becinko, на 04 август 2013 - 18:03, каза:



-На парното самите врътки не ми се занимаваше с тях, защото трябваше по много сложен начин да се опитвам да "изолирам" светлината за тях, защото при BEHR и DELPHI блоковете за управление е много ши**на системата. :ranting:

А за "зоните" (топло-студено) - само на снимка не изглеждат добре, на живо се ядват.. пък точно там се оказа възможно най-сложно за изпълнение (като цяло), дори съпоставено с труда по километража и другите възли.

Публикувано изображение

А за стрелките и цифеблатите - мисля, че се получи задоволителна (относително слаба) сила/интензитет на светене, за това и не мисля да гиправя да светят отделно, инак самата операция не би била кой знае колко сложна.

п.п. Може единственото, което БУКВАЛНО набива на очи е (ма добре, че на тия снимки не 'акцентирах' върху него :biggrin: ) е.. малкия/дневен километраж. Но честно казано готов съм да го преглътна, предвид вече "наученото".. като знам колко и какво трябва да разглобя. Но както казах, това беше "First leson..", ако някога не ме мързи и реша да задълбая - ще се постарая повече, обещавам! :biggrin:
Отговори

Кинов снимка Кинов 24 август 2013 - 20:16

Здравейте колеги, нямам време в момента да търся из темите, така че ви моля да ме насочите към тема или да споделите къде да търся следния проблем:
Астрата от профила ми е с мултиволан, обаче не ми светят копчетата. Нямам спомен дори, когато я взех дали изобщо светеха.
Благодаря предварително.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 31 август 2013 - 19:19

Ако си с нефабричен плеър проверили, дали е включена функцията AF.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 31 август 2013 - 19:19
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 септември 2013 - 19:12

Един бърз въпрос - врътките на козолата за парното ASTRA G, как мога да 'оцветя' на самите врътки тия чертичките, така че да не ги осветява примерно бялата светлина (както е при мен), дайте идея къде и как да прекарам диод ? Ако му се занимава на някой, нека опита да покаже на долната снимка с чертичка, или нещо да огради и т.н., че нещо аз не мога да го измисля.. :confused:

Публикувано изображение
Отговори

Кинов снимка Кинов 12 септември 2013 - 09:15

 Vectra Rulzz, на 31 август 2013 - 19:19, каза:

Ако си с нефабричен плеър проверили, дали е включена функцията AF.

Не съм с фабричен плеър, но и при включена и при изключена функция АF не светят. Някаква идея от какво друго може да е?
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 септември 2013 - 12:01

 Кинов, на 12 септември 2013 - 09:15, каза:

Някаква идея от какво друго може да е?

Прекъснат кабел на преходника на плеъра, извод-управление ел. антена или на самата евробукса на колата, тука кабела е сив и излиза от един пин с червен с бяла ивица.
Прекъсната писта на лентовия кабел на волана.
До тука бяха предположенията, вадене на плеъра, сваляне на аербега на волана, оглед и мерене с мултицета....
Отговори

Alex Bojev снимка Alex Bojev 12 ноември 2013 - 10:08

Здравейте, колеги, изчетох цялата тема, но за съжаление не намерих, каквото ме интересуваше, а именно как да затъмня бели циферблати, за да не прозират диодите отдолу, има един колега в темата с проблем като моя, но за съжаление не е казал дали и как се е справил с този проблем, а не ми отговоря и на лично, та реших да питам направо в темата за идеи...
Отговори

becinko снимка becinko 12 ноември 2013 - 13:31

Разясни малко какво осветление си направил към момента. Да разбирам че си с бели циферблати (като на бертоне) и в момента си сложил диоди на мястото на оригиналните крушки и там където са крушки свети по-силно ли?
Отговори

Alex Bojev снимка Alex Bojev 12 ноември 2013 - 19:42

за това става въпрос:
Публикувано изображение
дори и на светло пробиват диодите
Публикувано изображение
с диодни лампи на мястото на оригиналните, вместо с лента, е още по зле положението, не стига че не светят слабо, стават 3 точки на цялото табло светлина, която не покрива цялото табло и има тъмни места и супер много дразни, за жълтата светлина на оригиналните лампи, няма да споменавам изобщо. Мисля си за някакви фолиа за затъмняване на стъкла, за матирана прозрачна пластмаса някаква, имах идея да обърна диодите да светят обратно, ама искам да имам ясна идея, за да стане с едно разглобяване...
Отговори

ivan-ivanov снимка ivan-ivanov 12 ноември 2013 - 22:02

колега,що не сложи лентите отстрани по периферията на часовниците Публикувано изображение
Отговори

becinko снимка becinko 12 ноември 2013 - 22:08

Точно това щях да те посъветвам. Накарай светлината да не свети точно зад циферблатите, може ако искаш да е още по-равномерно да залепиш алуминиево фолио отдолу ще стане перфектно.
Отговори

Alex Bojev снимка Alex Bojev 12 ноември 2013 - 23:25

Може да пробвам поне "на сухо" събота и неделя и ще пиша какъв е резултата, иначе продължавам да съм отворен за идеи...
Отговори

becinko снимка becinko 06 декември 2013 - 23:32

Колега друга адекватна идея няма. Освен да си вземеш плазмен километраж. Като допълнение към лентата така поставена можеш да сложиш алуминиево огледално фолио, това е. Прави го с лента както е показал колегата по-горе и ще останеш очарован :)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 февруари 2014 - 23:29

Преди няколко дни си играх и завърших един точно такъв бял/Бертоне-километраж. Сложихме му червена диодна лента, освети се много добре, много равномерно и без никакви такива светения в точка и т.н. Точно както са посочили колегите го направи и ще стане! Не подлагай никакво фолио и т.н., защото белите плаки пропускат много повече светлина от черните.

п.п. Да попитам - случайно някой да има представа къде на платката на TID-display на ASTRA G(Valeo е борд. комп-а), къде са му плюс и минус ? :confused:
Отговори

Kroasanche снимка Kroasanche 10 февруари 2014 - 01:33

здравейте Колеги /....

Искам да ви попитам някой да е разглобявал на своята кола километража.... Интересуваме как да го разглобя Опел корса б 1.2моно 97 искам да сваля стрелките и да му сложа други стрелки.... Само че незнам как....Опитах се да го отворя и ся като тръгвам от място мога да вдигна 40-50 километра хахах
Успях само да постигна това.....:

Снимка1068.jpg:
http://dox.bg/files/dw?a=334f301606

Снимка1069.jpg:
http://dox.bg/files/dw?a=9d40f6d9e9


Снимка1071.jpg:
http://dox.bg/files/dw?a=3d98f3b754

Снимка1073.jpg:
http://dox.bg/files/dw?a=6d3163597d

Снимка1075.jpg:
http://dox.bg/files/dw?a=2789d3ffe9
Отговори

becinko снимка becinko 10 февруари 2014 - 01:53

1. Ти си първия, който виждам да качва снимки по този начин. Качи ги другаде, защото не ми дава да ги сваля и да ги видя.
2. Стрелките на бензина и температурата влизат само по 1 начин
3. Тази на километража най-вероятно е с жило, ако е така и си я изкарал без да махнеш пирончето, което я държи 99% няма да можеш да го настройш наново
4. Ако си без жило - даваш на контакт и слагаш на 0.
5. Ако имаш оборотомер при него, най-лесно палиш, чакаш да загрее и слагаш на 850 об/мин на око.
Отговори

Kroasanche снимка Kroasanche 11 февруари 2014 - 03:23

Сорка ама немога от тела да ги кача по друг начин за това така направих ето ги и тях
http://iugodany.snim...803661.32579098
Отговори

becinko снимка becinko 11 февруари 2014 - 04:04

Сега, аз малко не ти разбирам въпроса, питаш защо от място вдигаш 50км/ч или питаш как да го разглобиш.

АКо искаш да калибрираш стрелките правиш следното:
1. Сваляш таблото и махаш стъклото отпред
2. Махаш стрелката на скоростомера
3. Слагаш го на мястото му без стъкло
4. Даваш на контакт и внимателно слагаш стрелката точно на 0
5. Ако имаш проблеми с оборотомера:
5.1 Слагаш таблото без стрелка, палиш и чакаш да ти позагрее колата и да се нормализират оборотите, тогава по преценка слагаш стрелката на около 850 об.мин

Стрелките на бензина и температурата на антифриза влизат само по един начин.

П.С. Ако искаш да смениш само стрелките с прозрачни и се надяваш, че ще светнат от сега ти казвам, че няма да стане!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg