Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Интересни картинки и филмчета

какво причинихме на ОМЕГА А комби

2.0 16v снимка 2.0 16v 16 юни 2008 - 20:12

Доиде и дълго очаквания момент това да се случи и да я подкараме след около два месеца кроене и напасване колата вече е факт. Понеже беше доста куца с неиния мотор 18SEH и ни дразнеше че го задминават жигулите :mhihi: и за две години се смениха 3 дебитомера с компутръра взехме кардинално решение СМЯНА НА МОТОРА по принцип друго бяхме замислили да я продадем и да вземем същата но поне 2.6 но уви това не се случи а и не ни се разделяше с нея защото колата си заслужава от всякаде няма удари купе перфектно няма ръжда абе все едно от завода.В един прекрасен ден отидохме при наш позанат от една морга при които знаехме че от около година има този двигател спазарихме го за 600лв но нямаше инсталация даде ни го само с дебитомер но това го преглатнахме.Извадиме стария 1.8 от коха на меги свалиме картерите и ги разменихме щото от XE-то не става слагаме съединителя преместихме петите за мотора и пускаме в коша но без делкото и какво да видим маховика е доста тънък и не стига лагера до притискателя отбелязахме на купето къде трябваше да режем за делкото и мотора пак на вън.Сваляме таблото сваляме парното направихме дупката в купето и делкото влезна половината вътре да ама опира и в вентилатора на парното.От там правин дупка и в парното която запушихме с алуминиева ламарина и пасна,запушихме и дупката на купето съсъ същата ламрина и всичко пасна екстра.Сваляме маховика на 1.8 както знаем е с 6 дупки а на XE-то с 8 но нямаме друга алтернатива от 1.8 пасват 4 дупки другите се запушиха с метал и се разпробиха така че да паснат на коляновия вал.Купихме съединител комплект за XE-то и монтаж в коша.Всичко заспа.Намерихме инсталация комп си имахме навързахме,навързахме жиците и я закарахме да праим гърнета.Пича излезна доста свесен и ги направи 4 в 1 станаха перфектни.Вързахме водата сложихме ел.перка и бръммммммммм..............мотора мърка :dance: :kuku: .Стана всичко както трябва и подкарахме колата.Ефекта от смяната на мотора е доста добър (не искаме да праим бегачка)да ама друг проблем.Газ първа 7000,2-ра 7000 и забива и почва да пуши на масло и се почва чешане на калинките ЩО Е ТО...................Сваляме капака на клапаните и почваме да мислим защо на големите обороти маслото блика през удушника и си е........ мамата.И ми идва прозрение удушника на капака се намира в наи задната част на капака до делкото и кво става този мотор е сметнат да е напречен а слива към картера е от към анренажа и при ускорение маслото не може да стигне до отпред и се пални повече и бум през удушника.Запушваме удушника (то е една трубичка обърната на горе)и правим две дупки от към ангренажа (знаем че капака вътре е двоен)и правин отдушник от предната страна на капака.Згобяваме и газ ,и този проблем вече го няма.И така имаме си една доста лачена ОМЕГА с доста приличен двигател колата върви с лекота в града и извън него.ЗА сега четивото свъши слагам някоя сника да я видите и да се пазите от нея :kuku: http://www.snimka.bg...album_id=255612
Отговори

yasmania снимка yasmania 16 юни 2008 - 20:20

Oх малеле бачооо .. какво КРАСИВО извращение сте направили .. ЕВАЛА ви за което, мнооого много кеф. И не е кенеф да кажеш прекрояван 100 000 пъти .. Браво момчета !

П.С. Как е сега, на задното ааааа .....
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 16 юни 2008 - 20:56

луди луди луди :dance: :mhihi:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 16 юни 2008 - 21:54

Просто без думи... :mhihi: :kuku: :kuku: :dance:
Отговори

fanatic снимка fanatic 16 юни 2008 - 22:39

Браво браво ах лелееее............ Искам да знам дали този мотор пасва на вървенето на колата защото е доста различен от СЕХ-а. Ясно че е по- мощен но ме интересува как се държи колата като цяло. С кви скорости е била омегата....
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 16 юни 2008 - 22:53

Отдавна си бях мислил за точно такава трансплантация и ета че вече е факт в форума за което ви поздравявам. Разкажи как се дьржи колата, горе долу като какво вьрви и тн.. предполагал сега с лекота вьрви с вратите..?
Отговори

sauber снимка sauber 16 юни 2008 - 23:53

Колко ли народ си е мечтал за XE на задни колела обаче :dance:
Браво. Супер проектче и така както се вижда и супер справяне с него ЕВАЛА ! ! ! :mhihi: :kuku: :kuku:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 17 юни 2008 - 17:49

 fanatic, на Jun 16 2008, 10:39 PM, каза:

Браво браво ах лелееее............ Искам да знам дали този мотор пасва на вървенето на колата защото е доста различен от СЕХ-а. Ясно че е по- мощен но ме интересува как се държи колата като цяло. С кви скорости е била омегата....

тънко тънко подпитваш :mhihi: :dance:
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 19 юни 2008 - 21:17

ми какво да ви кажа хора колата за килограмите си върви доста прилично(пак казвам не я праим да е бегачка)можеш да разчиташ в цеелия диапазон на обороти та ди свърши работа но за вратите напред си трябват 6 цилиндъра иначе доста тегаво, трябва да я караш на трошене за да се получи нещо а и предавките нещо не ме кефят кутията си е оригинална от тази кола с СЕХ-ха и дифа също но маи ще търсим по къс диф.Иначе за изван града няма такъв кеф за каране от 100 км на 5-та си даваш плавно газ и хопа 160-180 просто не се усещат и дори с тази скорост ги подържаш с съвсем леко подаване на газ няма баири няма нанадолно то и това ни беше и наи голямата цел.Но за да ме разберете как върви ще трябва да прави кръкче ,ако някои се е намислил да прави подобна щуротия да заповяда.Но наи добрия вариант е да се сложи М.2.8 за да не се реже купето и парното за делкото.В нашия случаи нямаше как да стане щото такъв изпадна евтино.Ако имате още въпроси питаите <_<
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 юни 2008 - 21:21

 Бижо Бижев, на Jun 17 2008, 06:49 PM, каза:

тънко тънко подпитваш <_< <_<



 2.0 16v, на Jun 19 2008, 10:17 PM, каза:

ми какво да ви кажа хора колата за килограмите си върви доста прилично(пак казвам не я праим да е бегачка)можеш да разчиташ в цеелия диапазон на обороти та ди свърши работа но за вратите напред си трябват 6 цилиндъра иначе доста тегаво, трябва да я караш на трошене за да се получи нещо а и предавките нещо не ме кефят кутията си е оригинална от тази кола с СЕХ-ха и дифа също но маи ще търсим по къс диф.Иначе за изван града няма такъв кеф за каране от 100 км на 5-та си даваш плавно газ и хопа 160-180 просто не се усещат и дори с тази скорост ги подържаш с съвсем леко подаване на газ няма баири няма нанадолно то и това ни беше и наи голямата цел.Но за да ме разберете как върви ще трябва да прави кръкче ,ако някои се е намислил да прави подобна щуротия да заповяда.Но наи добрия вариант е да се сложи М.2.8 за да не се реже купето и парното за делкото.В нашия случаи нямаше как да стане щото такъв изпадна евтино.Ако имате още въпроси питаите :beer:

Мда, подпитвам, но диф 3,44 шпер като моя с моите скорости и тоя мотор май има какво да се иска....
Отговори

Magelan снимка Magelan 19 юни 2008 - 22:52

 fanatic, на Jun 19 2008, 10:21 PM, каза:

Мда, подпитвам, но диф 3,44 шпер като моя с моите скорости и тоя мотор май има какво да се иска....

Ми трябва да се държи малко по-тромаво от манта ХЕ. Ще си само по тежък и с малко по-висока максимална.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 20 юни 2008 - 14:41

А премерихте ли вече какъв разход дава? Пада под SEH-a на градско, нали? За извън градско е ясно, че ще е много, много приятен ;)

Интересно ми е и колко пари ви взеха за колектора? :) И от край до край ли правихте генерацията или колектор + остатъка от SEH-овата?

Кутийката за филтъра не е ли мъничка или няма кой знае какво значение? Понеже и аз влезнах във филма - разпитвам здраво <_<

Много добре стои XE-то надлъжно на картинка, ама май е тегавко да се сменят кабелите примерно и дистрибуторната капачка :)))) Пожелавам ви най-изкрено да не се налага <_<
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 юни 2008 - 15:39

Мише, евала брато... Луди сте <_<

 Moonlord, на Jun 20 2008, 03:41 PM, каза:

Много добре стои XE-то надлъжно на картинка, ама май е тегавко да се сменят кабелите примерно и дистрибуторната капачка :)))) Пожелавам ви най-изкрено да не се налага <_<

Да бе да, трудно било, не е верно... - сваляш духалката на централната конзола и отзад е свеща :beer:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 20 юни 2008 - 15:42

Респект! Поредното доказателство, че за всеки проект най-важната съставка е желанието.
Мишо, ЛУД си! ЛУД! Евала <_<
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 20 юни 2008 - 15:43

 Moonlord, на Jun 20 2008, 02:41 PM, каза:

А премерихте ли вече какъв разход дава? Пада под SEH-a на градско, нали? За извън градско е ясно, че ще е много, много приятен ;)

Интересно ми е и колко пари ви взеха за колектора? :) И от край до край ли правихте генерацията или колектор + остатъка от SEH-овата?

Кутийката за филтъра не е ли мъничка или няма кой знае какво значение? Понеже и аз влезнах във филма - разпитвам здраво <_<

Много добре стои XE-то надлъжно на картинка, ама май е тегавко да се сменят кабелите примерно и дистрибуторната капачка :)))) Пожелавам ви най-изкрено да не се налага <_<


ха,ха това за капачката ми хареса защото вече се наложи да се смени датчика мда не е приатно но за около ден става.За генерацията ни взеха 210 лв да я нправят 4в 1 но стана невероятно готино сварзахме я по краката на шофера и на зад си остана СЕХ-ховата.Разхода още не сме го засекли щото немаше кои да се сети да сложи гаика за ламбдата.Когато имаме резултат с разхода ще споделя
Отговори

presledvach снимка presledvach 20 юни 2008 - 16:04

Бравос колега <_< <_<
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 28 юни 2008 - 16:17

вече имаме резултат от първия старт с волво 850 2.0 20в 5 цилиндъра, имаме победа на предавка горе долу с около половин-една кола дърпаше омегата
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 29 юни 2008 - 01:45

Ако я замериш на бужурище пиши резултата, така ще се добие наи точна представа за вьзможностите на колата. Иначе за мерака и положените усилия вече сьм си изказал мнението. Между другото и аз направих нещо подобно, но това е др тема...
Отговори

Sandman снимка Sandman 04 юли 2008 - 09:01

Корабчето е много готино :knee:
Вчера го видях на живо, барабар с още 1 седанче пак доста лачено :kuku: :kuku: :kuku:
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 07 юли 2008 - 20:31

 2.0 16v, на Jun 16 2008, 09:12 PM, каза:

Доиде и дълго очаквания момент това да се случи и да я подкараме след около два месеца кроене и напасване колата вече е факт. Понеже беше доста куца с неиния мотор 18SEH и ни дразнеше че го задминават жигулите :kuku: и за две години се смениха 3 дебитомера с к
..............


Евалла, машалла, аферим, ашколсун! Немски инженер може и да го направи, ама никога нема да се сети! Българче требва да му даде тия акъли. Ша са сети, че на половината делко местото ме е у парното, ама нанай! Вие сте "нашалдо" в най-добрия смисъл, а да каже после некой, че българина нема акъл. Има и за износ даже.
Мнението беше редактирано от manolov: 07 юли 2008 - 21:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg