Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тигра X14XE - не върви като загрее

breakboy снимка breakboy 05 май 2010 - 11:15

Здравейте.Изчетох доста теми във форума, но не успях да реша тази дилема. Имам един много досаден проблем с тиграта. Колата като загрее изобщо неще да върви, особенно в ниските. При по слабо натиснат педал на газта не се усеща толкова, но подам ли по стабилно газ колата започва да гъгне и изобщо не ускорява ( съвсем слабо). Тиграта я имам от 2 години, този проблем си е отдава, но наскоро се задълбочи осезаемо. Ходил съм на диагностика - никакви грешки. Правил съм самодиагностика с кламера пак никакви. От 2000 до 3500 оборота е пълна мъка. След това се поотпушва. но сякаш забива за моемент ( немога да го опиша точно). По колата смених доста неща, а именно: горивен филтър, въздушен филтър, обслужена е преди 15 000 км (ремъци, ролки, масла), кабели (някакви немски уж, мисля че бяха марка Topran), бубина, датчик на температурата на антифриза, свещи (Bosch), сипал съм добавка на Redex за почистване на инжектори и пак нищо, махнат катализатор, гърнетата са проверени, затапил съм EGR-а. И така до тук оставам без идеи, моля ако някой от вас се е сблъсквал със същия проблем, нека сподели как го е решил. Колата е 1996 год. X14XE екотек.
Мнението беше редактирано от breakboy: 05 май 2010 - 11:18
Отговори

tonkostz снимка tonkostz 05 май 2010 - 12:14

Тезо тигри имат проблем с ЕКУ-то,като проблема се състои в това,че не се отчитат правилно показанията на датчика за температурата на входящия въздух и компа си мисли,че температурата на въздуха е 90-100 градуса и по този начин двигателя и много спънат.Закачи колата на компютър и виж какво показват датчиците.Ако това е проблема слаггаш един резистор около 47килоома,който задава температура около 20 градуса.Това обаче при условие,че там е проблема,защото стойността за 20 градуса при изправно ЕКУ е от порядъка на 3килоома.
Отговори

breakboy снимка breakboy 05 май 2010 - 12:39

Ако откача буксата на датчика за температурата на въздуха, дали ще има някаква промяна и дали ще мога да разбера нещо така ?
Отговори

ThE_NeXt_LeveL снимка ThE_NeXt_LeveL 05 май 2010 - 14:59

Карам същия мотор като твоя и имам подобен проблем. Правих диагностика и всичко беше ок, но това което забелязахме е, че ламда сондата не работи правилно. В ауто дата я дават трябва да показва стойности от 0 до 900 и нещо, а моята на празен ход седи на 600 и при 2000 оборота пак вдига едва 900, плюс това сместа ми е само богата, а трябва да ги мени бедна - богата. Провери си как ти работи ламдата и дали мени сместа както казах, може и това да е ....
Отговори

breakboy снимка breakboy 05 май 2010 - 17:33

Ламбдата е проверявана, работи безупречно. Не съм мерил компресията на мотора никога до сега. И се замислям да не е някъде там проблема...
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 05 май 2010 - 18:50

колега и аз съмс астра Х16ХЕЛ същите неща ми ги прави ,и нензнам вече какво да правя...студена ли е пали и веднага почва да тресе и гасне не държи обороти ...карам с газов инжекцион ..нито на газ върви нито на бензин получава се едно заглъхване ..подавма газ я тя се наема все едно ще спира ,,сменил съм свещи.кабели.бобина.затапен ЕГР,ламбда сонда нова ,бензинова помпа почистена,филтър нов за бензина вече незнам...
Отговори

breakboy снимка breakboy 05 май 2010 - 19:07

 чоки4а, на 05 May 2010, 19:50, каза:

колега и аз съмс астра Х16ХЕЛ същите неща ми ги прави ,и нензнам вече какво да правя...студена ли е пали и веднага почва да тресе и гасне не държи обороти ...карам с газов инжекцион ..нито на газ върви нито на бензин получава се едно заглъхване ..подавма газ я тя се наема все едно ще спира ,,сменил съм свещи.кабели.бобина.затапен ЕГР,ламбда сонда нова ,бензинова помпа почистена,филтър нов за бензина вече незнам...


Значи ти си същия като мене... много лошо. Само дето аз нямам газ. А свети ли ти Chek лампата ?
Мнението беше редактирано от breakboy: 05 май 2010 - 19:12
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 05 май 2010 - 19:36

нище не свети ,..а не ще да върви тази кола и проблема ми е тук от скоро ...получава се едно заглъхване ,,егати екотеците...ужас са ..
Отговори

mimo_moi снимка mimo_moi 15 май 2010 - 14:01

Колеги, и аз карам Тигра Х14ХЕ и при мене е така като загрее малко повече от работната температура на двигателя. Смених си термостата с нов и малко се оправи, но все още го имам този проблем. Някакво развитие при вас...? Поздрави ! :icon_wink2:
Отговори

geniy снимка geniy 16 май 2010 - 20:29

Когато се запуши катализатор са същите признаци.Така, че търсете там проблема / breakboy,виждам, че вашият катализатор е махнат,но при вас може причината да е друга / .Успех!!!
Мнението беше редактирано от geniy: 16 май 2010 - 20:51
Отговори

breakboy снимка breakboy 16 май 2010 - 20:49

 mimo_moi, на 15 May 2010, 15:01, каза:

Колеги, и аз карам Тигра Х14ХЕ и при мене е така като загрее малко повече от работната температура на двигателя. Смених си термостата с нов и малко се оправи, но все още го имам този проблем. Някакво развитие при вас...? Поздрави ! :icon_wink2:


Колега при мен е съвсем същата работа, както при теб. Имам някакви съмнения в датчика на температурата на антифриза, който изпраща информация на ECU. Също се съмнявам в датчика на темпратурата на входящия въздух. Някой може ли да каже как да ги замеря, става ли с мултицет ? (измерване на съпротивлението)

 geniy, на 16 May 2010, 21:29, каза:

Когато се запуши катализатор са същите признаци.Така, че търсете там проблема.Успех!!!


Колега, катализатора ми е махнат на мен.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 17 май 2010 - 14:23

Ами колеги защо не побваде да си отпущите ЕГРите и да видите каква разлика ще има ;) Почти съм убеден че точно там ви е проблема, в оборотите които казвате че глъхне точно там най активно се използва този клапан.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 17 май 2010 - 14:42

Не виждам как добавянето на изгорели газове в сместа ще подобри динамиката... :devil-smiley-019:
Отговори

breakboy снимка breakboy 17 май 2010 - 15:22

Днес си замерих съпротивлението на датчика на охлаждащата течност и на тоя за температурата на входящия въздух. Показанията, които ми даде мултицета са близки до тея от Autodata при температура около 20 градуса. Продъжавам да търся проблема другаде.
Мнението беше редактирано от breakboy: 17 май 2010 - 15:24
Отговори

mimo_moi снимка mimo_moi 17 май 2010 - 15:34

Колега,моя ЕГР е затапен,освен наистина нещо датчиците на охлаждащата течност и на входящия въздух да дават сигнал на ЕКУ-то и от там да се шашка. Някой спомена нещо за съпротивления да се добавят на тези датчици. Мисля ,че така ще лъже компа ,че двигателя е студен. Май трябва да се пробва,иначе катализатора ми е ок, незнам как стощят нещата и с ламдата. Поздрави!
Отговори

SeMo tigra снимка SeMo tigra 17 май 2010 - 15:49

и при мен е същия проблем не мога да подържам на един оборот почва да предърпва кът напраиха диагностика ми казаха че трябва да си сменя гарниетурата и гумичките на клапаните и съм готов ако не си пробвал пробвай и тъка извинете за грешките ми в грамотиката писах с моя речник
Отговори

mantzel снимка mantzel 17 май 2010 - 16:02

И при мен като загрее двигателя неще и неще да върви и тва си е!!! Другите проблеми описани до тук ги нямам-абе екотека на боклука :devil-smiley-019:
Отговори

speedo снимка speedo 17 май 2010 - 16:15

Провери захранването на сондата. Вадиш буксата даваш контакт и мериш колко идва от компа трябва да е 0,35-0,55волта. Остана ECU-то да смениш. С друго на заем.
Успех!! :devil-smiley-019:
Отговори

breakboy снимка breakboy 17 май 2010 - 16:26

 speedo, на 17 May 2010, 17:15, каза:

Провери захранването на сондата. Вадиш буксата даваш контакт и мериш колко идва от компа трябва да е 0,35-0,55волта. Остана ECU-то да смениш. С друго на заем.
Успех!! :devil-smiley-019:


След малко слизам да замеря. Само да те питам има ли значение дали на загрят или студен мотор ?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 17 май 2010 - 16:44

Захранването ще е едно и също на загрят и на студен мотор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg