Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел пали трудно сутрин като е студено

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 03 ноември 2010 - 22:23

Трябва да се разграничават проблемите с въздух и подгрев. devil. ти говориш за въздух, и смучене на въздух от металните о пръстени. Това са си стандартно болки на този мотор. Колегите имат проблем в подгрева на автомобилите си. Симптомите са други.
Отговори

devil. снимка devil. 03 ноември 2010 - 23:19

О.К. :confused: :confused:
Малко неси подредих изказването както трябва!!!
Отговори

чук снимка чук 04 ноември 2010 - 00:09

С една дума аутодата-та са виновни за некоректни параметри, или капризите на времето, че е мръднало с цели 2 градуса надолу! А аз си мислех, че проблема е в това, че сме станали сметище за стари таралясници, добре издухани от западняка. Ейййй, жалка история сме! От девет кладенци вода ще носим, само и само да не излезе че сме смотани! Тоя мотор бил имал "стандартни болки"???? И как мислите, ако беше поне на средата на ресурса си, немаше ли да запали при каквато и да е температура? Кой нормален човек ще се вглежда в неква си лампа дали свети или примигва? Никой!!!! Ама ние нали сме все по-така, нали ги разбираме тия работи, не сме некви глупави! И както е така, защо купуваме тия БОКЛУЦИ?! И то скъпо и прескъпо. Не сме ли ние в крайна сметка глупаците?

Не ми отговаряйте, отговора го знам.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 04 ноември 2010 - 00:15

Е надявам се знаеш тогава, че не е до акъл!!! А до средства. Всеки ще кара нова кола, но трябва да може да си я позволи.

И ти недей отговаря че трябва да спим пред компа. А утре трябва да се бачка.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 04 ноември 2010 - 12:02

Аз ще отговоря, защото се наспах а и утрото казват че е по мъдро от вечерта. Всички сме ,,майстори", а точно сервизите са най-големите. За сервизите визирам тези които се опитват да обслужват всички марки и модели автомобили. Повечето от ползвателите и писателите по форума коментират теми и дават мнения на база чул-недочул, оня-тоя майстор казал. За да няма празни приказки съответния производител е написал някаква сервизна документация. Именно за подгряването на тези двигатели подробно е описано в TIS Opel как се прави. Даже някой детайли съм писал в съответните постове, ама никой не ги взима предвид и пак си питаме, как си знаеме.....
Поне за мен и автомобила ми съм спокоен, защото си чета инструкциите и ги спазвам и проблемите се отстраняват засега безупречно.
Отговори

asensio снимка asensio 04 ноември 2010 - 19:36

Съгласен съм с Bojo06. Специално за Опел има литература. Поне и аз като него съм смъкнал един ТИС, едно ЕПЦ и едно ръководство на Хайенс. Когато нещо изкочи първо чета там, ако не мога да се оправя, питам или ровя нета. Все пак по-добре е да знаеш какво караш, какво каде имаш и при един евентуален проблем да можеш да си помогнеш сам, че иначе дълга и широка и много слова, в които думата "перфектно" е доста срещана.

Поздрави
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2010 - 22:33

Здравейте,

Ползвам темата на колегата, да попитам едно нещо. Значи колата съм я оставил 3 дни без да я паля, бях командировка. Тая вечер се връщам и искам да се прибирам вкъщи. На вън е -7. Подгрявам три пъти. Въртя, притресе и изгасна. Втори път същата работа. Трития път повъртях 3-4 секунди дори не запали. Изчаках малко, завъртях и запали. Като запали се порастресе целия мотор и за 10-на секунди изравни оборотите. След това си загря нормално без грижи. Нов горивен филтър и нов въздушен. Ако колата си я карам всеки ден, няма такъв проблем. Не знам какво да търся, свещите ги проверявах по бабиния начин с кабел от плюса на акумулатора. Маркучетата за излишната нафта са сменени, без общотото което отива не към помпата при мен а към маркуча който се връща в резервоара.

Отворен съм за мнения, но мисля че дърпа въздух, ако има някой на това мнение още да почвам да проверявам и да ровя.

Поздрави
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 декември 2010 - 22:53

Щом не свети чек,не е замръзнала нафтата и т.н. е възможно да дърпа въздух.

Пп при едно подгряване,а колата не е палена 1-2 дни мотора стартира за норматив....Интересно защо ви се налага да се подгрява няколко пъти ?
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2010 - 23:00

Не ми се налага, и от един пали, само че аз нарочно я подгрявам 2-3 пъти да е по топла нафтата и да завърти по лесно, иначе и от един път пали.
Отговори

ceko снимка ceko 16 декември 2010 - 23:14

Пробвая да я спреш на наколн с предницата надолу,да е под голям наколон и я остави така да постои,ако заплаи без проблем,значи имаш работа с въздух,а това ми се струва най вероятно щом палиш и след това гасне значи няма нафта,това е
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2010 - 23:22

Съмнявам се малко в нафтата на лук ойл. Винаги зареждам там, и от последното зареждане почна да го прави. Това с наклона ще го пробвам, ще извадя и маркуча за излишното на дюзите, ако има масло там, предполагам че е от уплатненията на дюзите. Съмнява ме много и кутията на горивния филтър. Не го чистя като сменявам филтъра и се си е мазен, и не знам дали не пуска и от там. Ще го зачистя и него да видя дали омазнява.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 16 декември 2010 - 23:33

нищо и няма просто и паднала нафтата клапана е изтьрвал
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2010 - 23:37

Koй клапан, не вдявам ?
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 16 декември 2010 - 23:38

клапан за обратната нафта
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2010 - 23:41

Добре, каде да го диря, каде стой ?
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 16 декември 2010 - 23:48

тои е в помпата и наи добре нищо не пипаи просто наи вероятно няма да го направи това претрисане пове4е
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 16 декември 2010 - 23:55

значи аз се опитвах една зима да пася с бонбат 62апера и не ми се получи...хаха

и го смених с варта 78 и 720стартов...и неам ядове ...

и ако имаш проблем с подгревните ше ти светне чек-а

и и си слагай на Кастрол ТДА добавка да нямаш ядове...успех
Отговори

asensio снимка asensio 17 декември 2010 - 00:01

Говориш ми за клапана дето трябва да държи налягането на мисля 10 бара (сигурно се лъжа) по скоро наричан "Бушон". Той е лесен за смяна, иначе Кастрол слагам на всеки резервоар и акумулатора е 77 ампер часов, за стартоеия ще те излъжа колко е. И е нов.
Отговори

Жорко снимка Жорко 17 декември 2010 - 09:08

Поначало тези дизели трудничко палят през зимата.
Отговори

Shades снимка Shades 17 декември 2010 - 10:20

Нямам такива наблюдения :confused: Всичко е до състоянието на мотора. С нов акумулатор и хубави подгревни свещи винаги се пали от раз. Тези дни стегнахме и новото служебно комби - имаше симптоми като на колегата, пали трудно, като запали държи малко, изгасва и умира тотално. Сменени О-пръстени (маркучетата за обратна нафта бяха сменени преди това) и спи градът. Пали от раз дори с полуумрял акумулатор. "Болките" на тези мотори са известни отдавна и в повечето случаи са в следствие на нормално износване.

Всичко е въпрос на поддръжка, който иска да се примирява с проблема и да се успокоява, че "тези мотори са така", да е жив и здрав. Лично аз предпочитам да знам, че имам кола, която мога да ползвам винаги :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg