Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вибрация в педалите след смяма на съединител

OmegaManiak снимка OmegaManiak 06 март 2010 - 00:04

пичове,
трябва ми бърза помощ, че тоя път някой ще яде голямо дърво.

колата е Омега А, 1994, мотор C20NE, ръчна кутия.

скапа се съединителя, по точно аксиялния лагер се предаде тотално.
Купих НОВ съединител, LUK, пълен комплект.

дадох на майсторите колата + новия съединител. Помагах им! тоест бях там.
Но докато си чистех вилката и си центровах новия лагер в скоростите, МАЙСТОРИТЕ, монтираха феродовия диск+притискателя и аз забравих да инспектирам дали са сложили притискателя както трябва.
Сглобихме всичко и тръгвам! и се появи една ужасна вибрация, усещаща се на педала на сединителя, след 1500об/мин.
Независимо дали съм на пх, в движение, спрял или т.н.. винаги я има.
когато натисна съединителя, се усеща много слабо.
докато се прибера се появи и леко скърцане от лагера (като натисна съединителя и изчезва)

Молбата ми е, ако някой е имал подобен проблем-да споделя.

Аз стигнах до изводите:
--майстора не е центрирал притискателя на означените пинове и приискателя е изместен встрани и сега коляновия вал е дебалансиран. Моля който е сериозно запознат с маховика на C20NE, да сподели, дали имаше въобще центриращи пинове за притискателя, върху маховика. и дали е възможно, майстора да монтира съединителя погрешно. или изместено от центъра?

--другия вариянт е новия сединител да е дефектен и да не е балансиран. сигурен съм че е оригинален LUK. ама все пак...

пичове, помагайте, защото съм изключително БЕСЕН и утре някой трябва да го отнесе, или майсторите или продавачите, които ме снабдиха със съединителя за 200лв...
Мнението беше редактирано от OmegaManiak: 06 март 2010 - 00:07
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 06 март 2010 - 00:08

Има белег доколкото знам ! Бягай утре при маисторите.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 06 март 2010 - 00:45

Колега оргинален съединител Лук за Ц20НЕ струва два пъти повече от казаната от теб цена.Вероятно се е натрошил феродовия диск от неправилно съосие имах такъв проблем.
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 06 март 2010 - 00:58

Благодаря че се отзовахте момчета!

Колега Желев, сподели повече за проблема при теб.
монтираха накриво притискателя, или беше дефектен?

мога ли през прозорчето от другата страна на кутията (където е за вилката на английските омеги) да успея да видя дали не е монтирано както трябва?

почти съм сигурен че ЛУК комплекта е оригинален, понеже внасям части за мерцедеси от германия. Докарвам и ЛУК съъединители, и даже вчера сравнявах 2та съединителя (за мерц 124 и за Омегата ми) и си бяха със всички щампи, кутийките им бяха еднкави--всичко еднакво (без формата де), но си го взех от София, понеже ми беше спешно, от колега с магазин, който ми ги намали от 260 на 200лв.
Всъщност винаги има 1% съмнение, но...
Мнението беше редактирано от OmegaManiak: 06 март 2010 - 00:59
Отговори

dondancho снимка dondancho 06 март 2010 - 02:08

здрасти колега, имах такъв проблем , със LUK , самоче на volvagen,бях сменил саединителя, комплект.и така вибрираше, и некаде след 5.6 хиляди ,сдаде багажа ,свалих кутията , и кво да видя , единиа от ламелите , се беше шчупил , поради дефект в материала .,явно беше менте LUK.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 06 март 2010 - 08:21

 OmegaManiak, на 06 Mar 2010, 0:58, каза:

Благодаря че се отзовахте момчета!

Колега Желев, сподели повече за проблема при теб.
монтираха накриво притискателя, или беше дефектен?

мога ли през прозорчето от другата страна на кутията (където е за вилката на английските омеги) да успея да видя дали не е монтирано както трябва?

почти съм сигурен че ЛУК комплекта е оригинален, понеже внасям части за мерцедеси от германия. Докарвам и ЛУК съъединители, и даже вчера сравнявах 2та съединителя (за мерц 124 и за Омегата ми) и си бяха със всички щампи, кутийките им бяха еднкави--всичко еднакво (без формата де), но си го взех от София, понеже ми беше спешно, от колега с магазин, който ми ги намали от 260 на 200лв.
Всъщност винаги има 1% съмнение, но...


При мене се строши диска на парчета.
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 06 март 2010 - 11:56

не ме притеснява да се строши и диска и притискателя, аз после и строшени ще ги върна и чудо ще направя >:(

Въпросът е, тази вибрация да не разбие нещо. най-застрашени са последния лагер и семеринг на коляновия вал и първият лагер в скоростната кутия. Че тогава вече и ще запаля някой....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg