Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ABS дава грешка

saiman_z снимка saiman_z 23 октомври 2018 - 01:33

Здравейте колеги!
Кондиката е следната.
Опел Вектра А 1.6 заден мост с барабанни спирачки,беше крив и износваше гумите.
Замених го с такъв от по голяма Вектра или Калибра с дискови спирачки (и аз не зная,беше свален).
АБС-а започна да се държи странно.
Когато потеглиш първите 5 км. няма спирачки,понеже системата блокира педала и не позволява да го натиснеш.
След кратко време дава грешка в АБС-а,чек лампата светва и спирачките си работят.
Питах каква е причината-колкото човека толкова и мнения......датчици,компютър,полуоски,модул на АБС.....
Някой правил ли е подобна интервенция и ако е възможно да ме насочи коя е причината?
Поздрави!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 октомври 2018 - 06:30

По пътя на логиката си сменил задния мост. Заедно с него идват и датчиците за абс-а на задния мост, ако има. Аз бих търсил проблем там на първо време.
А някаква диагностика на абс-а дали не може да се направи та да си каже сам какво не му харесва?
Отговори

saiman_z снимка saiman_z 23 октомври 2018 - 09:19

И аз първо за това се сетих.Опитах диагностика с OP-COM ,но след като го свържа с лаптопа чек лампата на арматурното табло започва да мига за свързване и след минута търсене,машинката ми връща,че ECU-то отказва да се свърже.
Посъветваха ме да сменя предните полуоски от автомобил от който е моста защото имало разлика в гривните на които брои датчика......дали е така,представа си нямам.
Сега се сетих да ги премеря с мултицет да видя дали дават съпротивление,да не би да са изпушили...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 октомври 2018 - 12:10

Е ако ти блокира педала на спирачката след 5-те километра....какво правиш? Претрепваш някого ли?Изобщо ли нямаш спирачки до 5-те километра или трябва повече да натискаш? Сравни съпротивленията на старите и "новите" датчици на задницата. Може компа да си мисли, че си с откачени или окъсени датчици. Предните датчици и да ги смениш, ако проблема е от съпротивлението....няма да стане номера.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg