Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Относно правилата за снимки и телфони

Тази тема е заключена « Prev

kabby снимка kabby 31 август 2009 - 15:45

Колеги, днес ми направи впечатление, че малко след като си пуснах обява за нещо, което продавам - обявата е била потрита от модератор.
Бърза проверка в правилника показа, че модератора е прав.
Да е жив и здрав човека, върши си работата според правилника :)

Предлагам да бъде променен правилника за лични обяви в частта му, задължаваща потребител да качва снимка и алтернативни начини за контакт.
За снимката - защото не всеки може да направи снимка и да я качи някъде, а се оказа, че не за всичко може да бъде намерена снимка в Google :) Нека е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО условие.
За алтернативни контакти - никой и нищо не може да ме накара да си оставя телефона, мейла, Skype или ICQ номера на достъпно за целия свят място. Причината е, че ми е писанло от СПАМ. Това в крайна сметка са лични данни и всеки злонамерен потребител може да ги използва в моя вреда. Достатъчно е просто да се регистрира. Утре някой кретен ще види лепенката "Опел Клуб България" на задния ми прозорец - от там вече е лесно да се добере до други данни за мен и да ме залее с мейли, смс-и и други такива определено дразнещи неща. И всичко това само защото не съм му дал път на някое кръстовище въпреки че съм бил "дясностоящ". Нека и това не е задължително, а препоръчително условие.
В крайна сметка, ако аз искам да продам нещо има две елементарни неща, които ще направя:
1. Ще го опиша достатъчно добре. Толкова добре, че и без снимка да е ясно за какво става въпрос.
2. Ще посещавам форума редовно (поне докато го продам) и вероятността да пропусна Лично съобщение е минимална.
Ако не изпълня тези две елементарни условия - след 1 месец ще влезе в сила правилото за неактивност и обявата ще бъде изтрита.

Поздрави,
К. Методиев

П.С. Благодаря на този, който премести темата в правилния раздел.
Мнението беше редактирано от Марто: 08 ноември 2010 - 10:52
Отговори

oci снимка oci 31 август 2009 - 15:59

Колега разисквано е доста пъти. Общо взето с тази тема просто ще ти обеснят надълго и нашироко колко не си прав и как правилата ще си останат такива. Не го приемай лично(моля за разбиране и от страна на модераторите). Специялно за снимката и аз ги подкрепям - честно казано много по-добре е когато можеш да видиш нещото което купуваш. Целта е не да видиш какво представлява като цяло тази част(затова идеята с google пак е кофти) ами да видиш моментното с-ние на частта която купуваш.

За контактите - се ми е тая. Не ми пречи че съм си оставял телефона в обявите когато продавах разни неща. Пък и не забравяй че има валидация на всеки нов потребител, която се извършваше директно и само от админите или някои от модераторите(не помня точно кой се занимаваше).
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 август 2009 - 16:04

 kabby, на 31 Aug 2009, 04:45 PM, каза:

Колеги, днес ми направи впечатление, че малко след като си пуснах обява за нещо, което продавам - обявата е била потрита от модератор.


Здравейте г-н Методиев! Аз бях този, който ти "потри" обявата. Благодаря, че прояви разбиране и не ме нахрани, както стори един твой колега преди това. Това, което ти предлагаш е коментирано много пъти и в крайна сметка трябва да стане ясно на всички едно нещо. Тези правила са създадени от УС на Опел Клуб България. И същите тези хора не веднъж или два пъти са заявявали, че тези изисквания са задължителни за нашия Форум.
Отговори

petio_78 снимка petio_78 31 август 2009 - 16:07

Колега Kabby,извинявам се ако не си съгласен с моето мнение,но телефон е добре че се иска.Аз работя на смени/някои от колегите знаят къде/и съм постоянно ангажиран.А нерядко ме викат по спешност през почивката ми.Така че е възможно да немога да вляза във форума с дни.И ако ти или някой друг си ми писал за частта,която продавам?А аз междувременно съм си намерил купувач,а ти си чакаш да ти отговоря?
С уважение:П.Петков
Мнението беше редактирано от petio_78: 31 август 2009 - 16:08
Отговори

30e снимка 30e 31 август 2009 - 16:11

Напълно подкрепям Каби, защото и мен ме заляха едни спамове след едни обяви... НО пък от друга страна ще се получи двоен стандарт - едните да минават без снимки дори и добре описани, на другите пък да им се трият обявите и пак ще почнат форумните драми...
Въпреки че бях пуснал двигател за продан и някой ако ми каже в този случай какво значение имат снимките евала! Но не с всичко е така за съжаление...

За Телефона съм твърдо против да се слага насилствено !!!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 31 август 2009 - 16:13

Само ще допълня, че пълната анонимност е присъща само за хората, които искат да "шитнат" нещо и да не могат да бъдат открити повторно. Интернет предлага възможността да предоставите или не данни- изборът си е ваш.
Отговори

mileff снимка mileff 31 август 2009 - 16:14

 AlexMav, на 31 Aug 2009, 05:13 PM, каза:

Само ще допълня, че пълната анонимност е присъща само за хората, които искат да "шитнат" нещо и да не могат да бъдат открити повторно. Интернет предлага възможността да предоставите или не данни- изборът си е ваш.


Това обобщава нещата за мен. Останалото спокойно може да кандидатства за новата СПАМ тема...

П.С. Аз като купувач искам да виждам какво купувам, също така като купувач искам да имам възможност да се свържа с този човек, е на да разчитам на ЛС и да чакам незнайно колко време за отговор. Предполагам всеки, на който се налага да купи нещо би желал това.
Мнението беше редактирано от mileff: 31 август 2009 - 16:23
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 31 август 2009 - 16:17

Не съм продавал нищо засега през форума, но едно е ясно: няма как да се угоди на всички едновременно.
Ето, хората са избрали управителен съвет, той на свой ред правила.
Ами днес 1000 човека ако искат нещо да стане по техния начин?
Затова предлагам ти да намериш твоята алтернатива на правилата- щом те тревожи спам-а, прави си един времен мейл, само за обявата и т'ва е, познавам хора, които си купуват и СИМ карти ваучери когато продават нещо.Хоп, проблема е решен!
Снимка, не ми се коментира, все пак живеем в 21 век, снимков материал можем да намерим всички, от всякъде, по безкрай много начини.
Поздрави и късмет, колега. :icon_wink2:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 31 август 2009 - 16:20

Допълвам по повод снимките- от обява без снимка се сдобих с две различни джанти (по куриер, от колега от форума) Ако бях малко по-гаден, нямаше да платя наложения платеж. Дали бил забелязал или не, въпросът нямаше да стои ако бях видял снимки на джантите. Баста!
Отговори

gujo78 снимка gujo78 31 август 2009 - 16:25

 30e, на 31 Aug 2009, 05:11 PM, каза:

Напълно подкрепям Каби, защото и мен ме заляха едни спамове след едни обяви... НО пък от друга страна ще се получи двоен стандарт - едните да минават без снимки дори и добре описани, на другите пък да им се трият обявите и пак ще почнат форумните драми...
Въпреки че бях пуснал двигател за продан и някой ако ми каже в този случай какво значение имат снимките евала! Но не с всичко е така за съжаление...

За Телефона съм твърдо против да се слага насилствено !!!

Абе метъл, ти май не си носиш цигарите :icon_wink2: Ко ти пречи телефона и снимките, висше ли требе искараш, фотоапарат ли нямаш .
Телефон и снимки требе има задължително, щото като ми продадеш нещо счупено да мога те напсувам арабийската, а и Петьо го е обяснил също добре.Сам знаеш, че понякога намирането на определена част е на живот и смърт, и ако може за вчера, нали така :icon_wink2: Та, аз не виждам драма в правилата :turbo: Даже телефона улеснява доста нещата според мен.
Щото аз лично съм чакал цяла седмица, да се появи продавача, та да разбера аджеба, това нещо за мен ли е или не.
А наздраве, пияница такава :icon_wink2:

 mileff, на 31 Aug 2009, 05:14 PM, каза:

Останалото спокойно може да кандидатства за новата СПАМ тема...

Не може, не съм я побликувал аз :icon_wink2:
Отговори

kabby снимка kabby 31 август 2009 - 16:26

 petio_78, на 31 Aug 2009, 05:07 PM, каза:

Колега Kabby,извинявам се ако не си съгласен с моето мнение,но телефон е добре че се иска.Аз работя на смени/някои от колегите знаят къде/и съм постоянно ангажиран.А нерядко ме викат по спешност през почивката ми.Така че е възможно да немога да вляза във форума с дни.И ако ти или някой друг си ми писал за частта,която продавам?А аз междувременно съм си намерил купувач,а ти си чакаш да ти отговоря?
С уважение:П.Петков


Ами затова предлагам да ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО. Всеки си преценява. За мен не проблем да си следя личните съобщения - логично не виждам причина да си давам телефона.

 AlexMav, на 31 Aug 2009, 05:13 PM, каза:

Само ще допълня, че пълната анонимност е присъща само за хората, които искат да "шитнат" нещо и да не могат да бъдат открити повторно. Интернет предлага възможността да предоставите или не данни- изборът си е ваш.


Според това аз искам да шитна нещо и да не бъда открит повторно така ли ?
Това важи за всеки :) Дайте да започнем да изискваме и доказване на произхода на продаваната стока, история от завода до момента и доказване на дохода на купувача. Айде да не изпадаме в крайности. Аз просто не искам всеки да ми знае телефона и имам добра причина за това - телефона си е мой и аз си решавам на кой да го предоставя. Също като всяка друга собственост (движима, недвижима, интелектуална и т.н.).


Нека има ЗАДЪЛЖИТЕЛНО подробно описание.
Нека има ЗАДЪЛЖИТЕЛНА цена.
Нека има ЗАДЪЛЖИТЕЛНА активност.

Останалото да е препоръчително.
Отговори

Марто снимка Марто 31 август 2009 - 16:26

Темата е коментирана много. Правилата са си правила и важат за всички. Знаеш как е. Познаваме се от 100 години. За да има ред във форума , трябва да има и правила които да се спазват. Това е най-добрият вариант на правила според екипа. Писах ти и в icq ама не отговаряш.
Отговори

Sparx снимка Sparx 01 септември 2009 - 06:03

Искам само да допълня. Колега kabby оценяваме факта, че си си направил труда да повдигнеш въпроса, но нека ти дам няколко бързи примера.
Ние не искаме форума да се пълни с фиктивни обяви, некоректни търговци и фалшива стока. Нужда от алтернативен метод за връзка има, аз лично много рядко купувам от търговци без оставен телефон, защото голяма част от търговците влизат рядко във форума, което прави комуникацията на ЛС с тях много мудна и аз като потребител/клиент на този търговец искам да имам пряка връзка с него. Тук нещата стоят малко като знаците за препоръчителна скорост ... ти познаваш ли някой който да ги спазва ? Те повечето хора не спазват ограничителните, та камоли препоръчителните. В момента в който правилата бъдат преправени както ти ги предлагаш ще се започне с обяви без снимка и без контакт, дори и в момента при толкова задължителни полета има непрекъснато обяви без цена и без обяснение за кой модел е частта, и в крайна сметка ще намерим супер много работа на модераторите, ще натоварим форума със огромно количество фиктивни обяви които ще направят читавите обяви по трудни за намиране и ще затруднят работата на всички. Снимката не виждам смисъл да я коментирам, ти като търговец имаш интерес да има актуална снимка на това което продаваш ако то е качествено и си заслужава, ако ли не ... значи твоята обява няма място в този форум, идеята ни е тук хората да могат да си купят нещо истинско а не да се напълни с боклуци и хора фантоми, които продават незнайно какви части. Един ден ще се опариш някъде на такава обява и ще разбереш защо при нас нещата са така, както виждаш, повечето хора са съгласни с тези правила и ги приемат и спазват.
Искам само да почертая, че телефона не е лична информация, това е начин за връзка, той е в пъти по публичен отколкото адреса ти или е-мейла ти. Това със засичането на светофара вече е малко ... прекалено. Покрай събора толкова много хора си бяхме написали и никовете по колите, които ни прави изключително лесни мишени за тормоз ... ма то в такива случай си има полиция, жалби за тормоз, съд и т.н. не си мисли, че някой се е скрил като ти е пратил смс от страницата на мтел, е-мейл от абв или яхуу и т.н. ... интернет е едно от най лесните места за откриване на човек, особенно ако се намесят и властите.
Отговори

kabby снимка kabby 01 септември 2009 - 14:50

Mарто, напълно съм съгласен с теб. Аз не искам да се прави изключение от правилото заради мен. Искам правилата да се направят така, че да са най-удобни за всички. За да не изпадаме в излишни писания те моля след това, което пиша сега отново да заключиш темата.

Sparx, явно не ме разбра (както повечето, които коментират). Искам да се направи така, че в обявата за продажба да са задължителни само наистина нужните данни. Както сам каза - аз си преценявам кое е по-важно за мен. Аз съм преценил, че за мен е по-важно да не ми се звъни и съм склонен да си отделя по 2 мин на всеки час за да си погледна личните съобщения. В същото време нямам възможност да ползвам Skype и ICQ. Това не ме прави несериозен и определено не значи, че моята обява няма място в този форум. Според сегашните правила съм дискриминиран - отказан ми е достъп до услуга поради неравностойно положение (нямам телефон, нямам Skype, нямам ICQ).
За телефона грешиш - телефонния номер е част от личните данни, които са под защита от закона. Без изричното ти съгласие не може да бъде разпространяван от трета страна.
По отношение на снимката те моля да намериш снимка на Gabriel Red Ryder, парт номер 42456. Тъй като съм в неравностойно положение (което обясних по-горе) нямам възможност да снимам продукта, който продавам, нито да кача снимката в интернет пространството.
В заключение - един ден няма да се опаря. За 4 години не съм се опарил, а през това време е имало много обяви, които ти определяш като "боклуци". За натоварването на форума и модераторския екип ще се въздържа от мнение тъй като целта ми е да докажа нуждата от промяна в правилата, а не да се заяждам :)

Успешен ден,
К. Методиев
Отговори

Оги снимка Оги 01 септември 2009 - 14:56

 kabby, на 01 Sep 2009, 03:50 PM, каза:

Mарто, напълно съм съгласен с теб. Аз не искам да се прави изключение от правилото заради мен. Искам правилата да се направят така, че да са най-удобни за всички.


Ти така искаш Калояне, аз също, но файда няма! Ти пак имаш напредък, не беше обвинен, че храниш някой или провокираш бунт :icon_wink2: Още 400 човека ако пуснат подобна тема и може и да се случи нещо :icon_wink2:

П.С. към управата: недейте затрива всички такива теми, оставете поне една следващия като реши да се оплаква да види какви са мотивите за да съществуват сегашните правила и да не се налага пак да се започва от АБ...
Мнението беше редактирано от Оги: 01 септември 2009 - 14:57
Отговори

fanatic снимка fanatic 01 септември 2009 - 14:59

Аз пък съм сигурен, че снимка на нещото трябва да има. И съм сигурен, че телефона и прекия контакт е най- бързия, най- коректния, най-достоверния и най сигурен начин за търговия.

Каби аз също не искам да се заяждам, но ти би трябвало да знаеш, че препоръчителното в БГ форумите означава точно нищо подобно. Никой няма да го спазва. Препоръчително е да се сложи снимка, означава, че дори половината обяви за коли няма да имат снимка.

Ти би ли си купил кола ако ти я продавам без снимка и подробностите на лично.... разбира се ти няма да знаеш откъде съм защото и профила ми не е попълнен.

Правилата са изстрадани в този форум от многото опити да се въведе ред.
Те не са измислени от fanatic или някой модератор за собствено удоволствие.

Бръкнете в който и да е форум / например БМВ/ и вижте обявите продава а отделно това взаимопомоща / телефонен указател/ за какво иде реч и как се възползват хората.

Ние тук топла вода ли откриваме.......

Може би не е зле всеки да се замисли дали ако иска да е част от нещо не трябва да спазва правила някакви.

Например да си попълни профила а не да се прави на тарикат.... да не кара Майбах случайно....или да продава тракийското злато....
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 септември 2009 - 15:02

 kabby, на 01 Sep 2009, 03:50 PM, каза:

снимка на Gabriel Red Ryder


За това ли става въпрос:
Публикувано изображение
Отговори

Mery81 снимка Mery81 01 септември 2009 - 15:12

Чета и не вярвам на ушите си!
Шегата настрана! Хиляда човека, хиляда мнения, хиляда гледни точки! За това са правилата, за това е организацията!
Както казва колегата, няма да откриваме топлата вода, не че е нужно да се сравняваме с останалите форуми! Интернет форумите не са синоним за анонимност, особено форум, който касае нещо толкова важно като личното МПС! Това, че има телефон и прочие лични данни, не гарантира сигурност, напротив! Но всички разчитаме на това, че тук влизат зрели, съвестни, възпитани хора, водени от някаква потребност!
Ти си имаш някакви съображения, но правилата са си правила и трябва да се спазват, особено когато са приети единодушно!
Отговори

kabby снимка kabby 01 септември 2009 - 15:19

Ихаа ... предизвиках интерес :) Както винаги :)

По темата:
fanatic, не бих купил кола - прав си. Но ако продавах кола щях да се замисля и щях да сложа снимка. Въпроса е, че това решение си е мое, а не е наложено от правила защото обявата си е коректна и без снимка.
За профила съм напълно съгласен, дори бях от първите, които си промениха данните според правилата.
За реда няма да излагам мнение - знаеш го много добре :) говорили сме с часове по тази тема.

Peshotiger, не е това.

Заключете темата моля.
Като ми остане време, ще ви предложа направо текст на правила за да не ми излизат мазоли на пръстите :)


P.S. mery81 някой ден може да поспорим по въпроса :) До тогава вярвай по-често на ушите си отколкото на очите си :) Просто препоръка :)
Мнението беше редактирано от kabby: 01 септември 2009 - 15:20
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 септември 2009 - 15:19

 kabby, на 01 Sep 2009, 03:50 PM, каза:

Mарто, напълно съм съгласен с теб. Аз не искам да се прави изключение от правилото заради мен. Искам правилата да се направят така, че да са най-удобни за всички. За да не изпадаме в излишни писания те моля след това, което пиша сега отново да заключиш темата.

Sparx, явно не ме разбра (както повечето, които коментират). Искам да се направи така, че в обявата за продажба да са задължителни само наистина нужните данни. Както сам каза - аз си преценявам кое е по-важно за мен. Аз съм преценил, че за мен е по-важно да не ми се звъни и съм склонен да си отделя по 2 мин на всеки час за да си погледна личните съобщения. В същото време нямам възможност да ползвам Skype и ICQ. Това не ме прави несериозен и определено не значи, че моята обява няма място в този форум. Според сегашните правила съм дискриминиран - отказан ми е достъп до услуга поради неравностойно положение (нямам телефон, нямам Skype, нямам ICQ).
За телефона грешиш - телефонния номер е част от личните данни, които са под защита от закона. Без изричното ти съгласие не може да бъде разпространяван от трета страна.
По отношение на снимката те моля да намериш снимка на Gabriel Red Ryder, парт номер 42456. Тъй като съм в неравностойно положение (което обясних по-горе) нямам възможност да снимам продукта, който продавам, нито да кача снимката в интернет пространството.
В заключение - един ден няма да се опаря. За 4 години не съм се опарил, а през това време е имало много обяви, които ти определяш като "боклуци". За натоварването на форума и модераторския екип ще се въздържа от мнение тъй като целта ми е да докажа нуждата от промяна в правилата, а не да се заяждам :)

Успешен ден,
К. Методиев


Според написаното излиза, че твоето индивидуално решение да не ползваш Скайп, ICQ и телефон трябва да ангажира всички нас, останалите?
Нямаш възможност да снимаш, това, което продаваш? А как ще го изпратиш на някого от друг град? Не искаш спам- ок, направи си поща в Gmail.
Надявам се да не се засегнеш, защото целта ми не е да те обидя, но изказвнето ти е изключително егоистично. Ако искаш да продаваш нещо се съобразяваш с правилата на пазара, а не със собствените си предпочитания. Вече споменах как ми бяха продадени за чифт две джанти, които се оказаха различни. Ти може да си най-коректния търговец на света, но правилата се правят така, че да предпазват от некоректните, а не да са угодни на коректните.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg