Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Най-добър термостат

glarus_burgas снимка glarus_burgas 25 май 2010 - 14:54

Здравейте колеги,
Споделете мнение според вас коя е най-добрата марка термостати-Behr, Vernet, ESP, Motorrad или ако има и други, които сте ползвали и сте доволни.
Поздрави!
Отговори

tonkostz снимка tonkostz 25 май 2010 - 14:55

Аз съм с Wahler и съм много доволен.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 25 май 2010 - 18:21

и аз съм с Вернет за сега няма проблеми
Мнението беше редактирано от Rodjero: 25 май 2010 - 18:22
Отговори

Globe снимка Globe 25 май 2010 - 19:02

най-добрия е ГМ.. сиреч оригиналния
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 25 май 2010 - 19:19

Пробвах оригинален, Behr, Mahle и още некъв боклук.
Нищо не става от нито един :devil-smiley-019:
Отговори

glarus_burgas снимка glarus_burgas 25 май 2010 - 21:27

 Liubeznia, на 25 May 2010, 20:19, каза:

Пробвах оригинален, Behr, Mahle и още некъв боклук.
Нищо не става от нито един :mhihi:

Тръгнах от позицията-"евтиното излиза скъпо" и се бях насочил към Behr, като Vernet, Motorrad ги сложих в по-ниският клас , но твоето мнение колега пося още съмнения в мен. И сега решението-евтин, защото всички са боклуци и така или иначе ще се сменя или по-скъп все пак има надежда да издържи повече?! :mhihi:
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 26 май 2010 - 09:26

Още един + за Wahler :mhihi:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 май 2010 - 09:37

 glarus_burgas, на 25 May 2010, 22:27, каза:

Твоето мнение колега пося още съмнения в мен.

Ами колега аз го написах така, защото съм сменил вече 4 термостата от различни марки. Единия беше закупен от Опел.
Или нямам късмет или наистина са калпави. Скапват се доста бързо. Свалям го и гледам, че не уплътнява добре вече
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 26 май 2010 - 09:43

Взех си нов от Coartney Sport. Спортен с ранно отваряне -10 градуса по-рано от стандартния.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 27 май 2010 - 20:23

 SpaceWalker, на 26 May 2010, 10:43, каза:


то това не става ли с оригиналния като почне да не работи а именно да отваря по-рано и да седи по-ниска температурата на колата и от това разхдоа да е по-голям? Питам съвсем сериозно.
И аз съм чувал че Wahler стават! То оригиналния е такъв на моя мотор до колкото знам.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 27 май 2010 - 21:32

GM / Wahler, в краен случай Behr от проверен магазин!

До колегата Lubeznia,
При твоя двигател не трябва ли заедно с термостата и уплътнението да се смени и корпуса над него?
Как точно се държи - вдига температура бързо или нещо друго? Как е водната ти помпа?
Отговори

кадет_1.6 снимка кадет_1.6 27 май 2010 - 21:41

Колеги аз се занимавам с коли и досега съм слагал само Vernet, включително и на моята кола и съм много доволен от тях. До сега само един ми е давал дефект, но това си е нормално. Така, че 6 за Vernet
Отговори

ceko45 снимка ceko45 28 май 2010 - 09:02

Ми моя оригиналния сдаде багажа и отидох в магазин на Бош и си купих Валер за 82 кинта. И всичко заспа.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 май 2010 - 10:37

 Gena_bs, на 27 May 2010, 22:32, каза:


Мда, сменя се всичко което е капсуловано и се продава само комплект.
Корпус, термостат и уплътнение в кутийка. Всичко си ми е ок.
Просто продават боклуци...
Отговори

Gomes снимка Gomes 28 май 2010 - 19:00

Wahler +1
Отговори

Жорко снимка Жорко 28 май 2010 - 19:33

Като купих колата ми беше изпляскал оригиналния. Смених го с ESP. Досега съм доволен. А преди години като си карах старото ПЕжо, всяка година ми изпляскваше по един от  марката MOTORRAD.Никога не си купувайте от тях.
Мнението беше редактирано от Жорко: 28 май 2010 - 19:34
Отговори

manqk_astra снимка manqk_astra 05 декември 2013 - 20:19

Аз си купих Gates пълен боклук изкара лятото сега зимата неще да загрява колата.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 декември 2013 - 17:45

Преди.. повече от година мисля, си взех термостат за C20NE (за да му извадя патрончето), така и направих. Избрах марка BEHR, цената беше около 23-4 лв., от тогава до сега проблеми не съм имал. За сравнение - Wahler-a беше с около 5 лв. по-евтин, но много пропищяха от тях..
Отговори

espero2000 снимка espero2000 06 декември 2013 - 18:26

За сведение на по незнаещите.Оригинален ГМ няма. Изпълнение е на Behr и се вгражда първично това. Wahler са горе долу на нивото на BEHR , останалото което ми го хвалите е не един от най големите, а най големия боклук. ЕСП, ВЕРНЕТ и там каквото беше че не ми се пише са един концер. Италиански боклуци. Евро07 заляха пазара с тия боклуци и сега навсякъде се продава това защото всички пазаруват от тях. MTE-THOMSON - производство бразилия, средна работа да не кажа ниска. Пордавал съм ползвал съм ги, нямах аз лично оплакване, но други ми казаха че Уж не били. Клоня към ниско качество. Ако намерите VALEO предполагам няма да е лошо. MEAT-DORIA няма да е лошо, опаковат не лоши неща. ХОФер също няма да са лоши пак така. ФАЕ ги препоръчвам, доста добро изпълнение, като цяло всичко което правят. Както казах FACET ,EPS ,VERNET , много зле, избягвайте. За ERA средна работа, но за предпочитане пред тия предните. Гледам че и SASIC правят, но от французи също не е много сигурна работата. В общи линии това е. Тествано многократно, сравнявал съм ги, виждал съм почти всички , изработка опаковка и цените също. останалото зависи от вас.
Мнението беше редактирано от espero2000: 06 декември 2013 - 18:27
Отговори

детеборе снимка детеборе 06 декември 2013 - 19:57

Аз съм с Вернет от около половин година и за сега държи, но има време да си покаже магариите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg