Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Оправяне на следи от градушка, в или около Свищов

Lambev снимка Lambev 16 юни 2010 - 19:42

Колеги,интересува ме (по специално в Свищов или региона) дали има някой майстор който да се справя с пораженията от градушката която удари Свищов на 13 май 2010г. Говоря за добро ниво на възстановяване на колата. Искам също да попитам по какъв начин става заличаването на следите от градушката.Ще съм много благодарен ако някой ми даде някаква информация. Поздрави! :devil-smiley-019:
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 16 юни 2010 - 20:51

Ами ходи си на място да си говориш със съответния майстор. Всичко е въпрос на пазарлък.Иначе за съжаление побитото от градушка се лекува масово с кит. Това е така, защото вдлъбнатините не са дълбоки и кита държи върху тях. После шприц, база и лак и в зависимост от сръчността на майстора не би трябвало да имаш проблеми в близките две години.
Отговори

Lambev снимка Lambev 16 юни 2010 - 20:54

 vectra_rules, на 16 Jun 2010, 21:51, каза:

Ами ходи си на място да си говориш със съответния майстор. Всичко е въпрос на пазарлък.Иначе за съжаление побитото от градушка се лекува масово с кит. Това е така, защото вдлъбнатините не са дълбоки и кита държи върху тях. После шприц, база и лак и в зависимост от сръчността на майстора не би трябвало да имаш проблеми в близките две години.


Благодаря,колега,но проблемът ми е, че не познавам такъв майстор, за да говоря с него.
Отговори

prospect снимка prospect 17 юни 2010 - 08:41

майстори има навсякъде днешно време въпросът е кой е читав и кой не просто спираш и питаш там където видиш че правят нещо най лесният начин и се ще си прецениш сам ....
Мнението беше редактирано от prospect: 17 юни 2010 - 08:42
Отговори

Lambev снимка Lambev 17 юни 2010 - 16:10

http://www.youtube.c...h?v=SdVpvL_FpoQ
http://www.youtube.com/watch?v=rN-RyxrAMpo...feature=related

Някой пробвал ли е такъв метод и дали знае откъде мога да си купя това устройство
Отговори

tce73sl снимка tce73sl 19 юни 2010 - 15:58

Еййй това излежда доста обещаващо. И на мен ми се появи една вдлъбнатина на скоро... трябва да го намерим това от къде може да се вземе :)
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 19 юни 2010 - 16:56

колеги има го в ибеи ето и линк.Поздрави.

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksi...-All-Categories
Отговори

Lambev снимка Lambev 19 юни 2010 - 19:51

Благодаря,колега.Мисля да го купя и ще пробвам да видим или ли резултат.
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 19 юни 2010 - 20:20

Моля колега,пробвай и пиши има ли резултат.Че приятелката ми има голф и е доста поогънат :)
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 20 юни 2010 - 01:34

Колеги има начин да не се маже на дебело по дупките от градушка с кит! Начина е с обратрн чук до максимално изправяне и след това само финно се китосва отгоре а не се пълни с кит и след 1 година да се напука и да пада като мазилка :mhihi: Много малко тенекеджий и бояджий се навиват да го правят това упражнение но става качествено, и ако се работи с хубави материали ( китове , грундове и шприцове) Гаранцията е почти 99 процента че няма да има проблеми след година или две....

Поздрави! :mhihi: :gosh:
Отговори

Lambev снимка Lambev 20 юни 2010 - 06:57

Този метод "обратен чук" не беше ли дето се заварява точкова заварка нящо като тел и се издърпва нагоре ,не мисле че ще е добре за ламарините.
Отговори

vladata снимка vladata 20 юни 2010 - 16:10

уредчето изглежда обещаващо но си мисля че ще има ефект само на места където огънатото е широко и не особено дълбоко и то на места където ламарината е по-тънка. Така като гледам действа на принципа на вендузата, и ако намеря някаква подходяща ще пробвам да я залепя на "болното" място и да издърпам да видя дали ще се получи нещо

пп. ако някои наистина си закупи уредчето да пробва и да не забрави да сподели дали си струва :mhihi:
Мнението беше редактирано от vladata: 20 юни 2010 - 16:18
Отговори

Mery81 снимка Mery81 20 юни 2010 - 16:31

Колега, отиди при сервиза на Гошко, който се намира в двора на старата болница, след автомивката!
Успех! :mhihi:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 20 юни 2010 - 17:34

Да не ви секвам ентусиазма, но деформираната ламарина ВИНАГИ е разтеглена. Така че няма шанс никакво устройство да я изправи до първоначалния и вид и форма, без допълнителни деформации. С тази вендуза може да изправите калник на Фиат Браво ако се подпрете случайно по-рязко на него, защото конструктивно е недомислен и е 0.4 мм дебел, но подбито от градушка - абсурд.
И спрете да вярвате на телешопите, нищо от това, което ви показват не е така. Маркерчето за драскотини ако знаете какви чудесни релефни следи оставя....
Отговори

Lambev снимка Lambev 20 юни 2010 - 18:59

 Mery81, на 20 Jun 2010, 17:31, каза:

Колега, отиди при сервиза на Гошко, който се намира в двора на старата болница, след автомивката!
Успех! :mhihi:


Гошко ми боядиса старото Жигули преди 5 години и бях много доволен от него, но не знам дали се занимава с ламарини след градушка.Трябва да отида да говоря с него.Благодаря за съвета.
Отговори

stei снимка stei 20 юни 2010 - 19:24

 AlexMav, на 20 Jun 2010, 18:34, каза:

Да не ви секвам ентусиазма, но деформираната ламарина ВИНАГИ е разтеглена. Така че няма шанс никакво устройство да я изправи до първоначалния и вид и форма, без допълнителни деформации. С тази вендуза може да изправите калник на Фиат Браво ако се подпрете случайно по-рязко на него, защото конструктивно е недомислен и е 0.4 мм дебел, но подбито от градушка - абсурд.
И спрете да вярвате на телешопите, нищо от това, което ви показват не е така. Маркерчето за драскотини ако знаете какви чудесни релефни следи оставя....

Колега не си много прав. Със този метод не знам и се съмнявам че ще стане но на хл. Плиска има една фирма работят по Френска технология и правят чудеса стига да не е наранена боята в смисъл да е спукана.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 23 юни 2010 - 08:58

Едно е технология и оборудване за 5000 лв, друго е пластмасова джаджа със смешна вендуза. Само казвам, че реално не съществува метод за "събиране" на разтеглената ламарина, освен нагряване, разбира се. Така че френският метод може да дава много добри резултати при определени условия, но не е универсално средство и не гарантира 100% възстановяване на повърхността. Независимо какво казват.
Отговори

stei снимка stei 24 юни 2010 - 13:20

Гарантира 100 % и съм го виждал на живо а и колата на която го правиха не беше евтина. Извадиха две вдлъбнатини от задна врата във формата на черти без разтапициране, дори не беше и от градушка. Ако не е нарушена боята вадят всичко.
Отговори

chriss снимка chriss 25 юни 2010 - 12:43

Добре, някой поръчвал ли е въпросния уред, пробвал ли е и какъв е резултата ?
Отговори

ГостTruhchev_* 05 май 2011 - 16:42

 stei, на 24 юни 2010 - 13:20, каза:

Гарантира 100 % и съм го виждал на живо а и колата на която го правиха не беше евтина. Извадиха две вдлъбнатини от задна врата във формата на черти без разтапициране, дори не беше и от градушка. Ако не е нарушена боята вадят всичко.

Да така си е и аз съм част от хората, който с това се занимават.
Ако някой иска подробности да звъне. 0888 205 773 Емил Трухчев
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg