Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 януари 2021 - 19:56

 benzy, на 05 януари 2021 - 13:55, каза:

Там е работата, че тия 250-300 лева при нас в провинцията са си пари. А и не са само те, разни таксички за лизинга, 2 прехвърляния при ноатиус, и най-вече каското вдигат с още 50тина лева и то става да работя само за кола. По-скоро съм на акъла на Димов, за мен купуването на лизинг и на кредит е начин бедния да плати много по-скъпо от богатия за същата стока. А и наистина плащането на близо 3 пъти по-висока цена за кола която ще върши 99% от това, което и новата, ми е по-скоро неоправдано. Най-добрия компромис според мен си остава току що върната от лизинг с добро оборудване.

Димов, тази е чааак в Добрич, след като за Г-то обиколих БГ 2 пъти, съм си обещал че на повече от 100-150 км за кола няма да ходя та ако ще да я подаряват :)

А за гумичките, климатика? Казват, че ако не се пуска редовно уплътненията заминават...


Не знам, моя климатик, предполагам години сигурно не е бил пускан преди мен, заради пробития радиатор, нищо му няма.
За това не бери чак такава грижа. А за "обикалянето", според мен не си чак толкова прав. Никога не знаеш къде ще изскочи заек.
За мен поне едно е без съмнение - това да ръгнеш оферта на ония от Стефанов(ако не съм в грешка). Пък ако не се съгласят, ти няма да си съжаляващият. Гледай, питай, рови - знаеш че сама няма да те намери. :) А и знам колко голям мерак имаш на J-ка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 януари 2021 - 19:57
Отговори

benzy снимка benzy 05 януари 2021 - 20:44

В Дженеръс е колата в София, другата седмица става година откакто са я обявили и ще ги "офертирам" :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 януари 2021 - 21:22

Бенз, без да се заяждам, от чисто любопитство те питам: какво харесваш в тия J- ки? Това купе лично за мен е толкова антипатично /да не използвам някоя по- силна дума/, прилича на крадено от някои други модели, но не на Опел и т.н. Просто тази кола мога да я карам само ако ми я подарят, но и тогава не е сигурно. Не знам, вкус и цвят другар нямат, но за мен е странно защо така си се влюбил в този модел на Опел.
Отговори

benzy снимка benzy 05 януари 2021 - 22:04

Здравко, ама въобще не иде реч за вкус да ти кажа... тази конкретната даже е и бяла, което не е най-добрия цвят поне за J нищо, че го смятат за моден. То на мен и К не ми харесва чак толкова, много дбър поглед отпред са избайцали, ама страничната линия на задницата са я оплескали според мен. Не са ми голяма тръпка и двете.

Чисто практичен избор е, кола, която да върши работа. Спрямо настоящата е в пъти по-комфортна, върви почти прилично и с дизеловия мотор би трябвало да е и доста икономична, тоест при същите пари за гориво ще обикалям повече, сигурността е по-висока и т.н. И се пъна за J заради годините. Ф-ката дето я кара в момента баща ми я взех на 10 години и с поддържане си бръмчи вече 13та година при нас и почти нямам проблеми с нея. Всичките ми други коли, включително и G-то съм ги взимал на години и винаги си е личало. Надявам се 5-7 годишна кола, евентуално, която ще ми е най-младата, която съм притежавал също така безпроблемно да си я татъркам едно 8-10 години.

Винаги съм казвал, че за ежедневна кола, мойта цел е 120 км/ч на 6та и да не се чува мотора, а аз да не държа волана с 2 ръце. Очевидно най-доброто за тази цел е Мечок S-клас, ама като не може свалям надолу. Инсигнията е по-добрия избор, но там разходите малко или много ама са по-големи, а и покупната цена за фейсова, а не ми се изнасилва с още. А е Опел просто защото киснейки тук знам какво да очаквам. Германско е (все още), а аз уважавам германския инженеринг (все още).

Не съм дораснал за кола за кеф :beer:
Мнението беше редактирано от benzy: 05 януари 2021 - 22:10
Отговори

sathv снимка sathv 05 януари 2021 - 22:37

https://youtu.be/bkNxCkw-Vq8
Да не би астра К и тя да е картонена, та затова да е чувствително по -лека от J?
Отговори

benzy снимка benzy 05 януари 2021 - 22:54

хахах, те поне да го бяха поставили навсякъде, ми и от него са пестили :)
а дали са еднакво тихи или К е по-шумна...
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 06 януари 2021 - 14:47

Бенза тази бялата Jка излежда супер стига да си ОК с това, че е ДИЗЕЛ, Писали са, че е ЕВРО 6, провери го в талона дали съответства. Понеже спомена, че мислиш да ги офертираш за 12 ка, незнам да ли ще се навият ама и за 13 мисля, че пак си заслужава.
Само да спомена, че купихме на жена ми миналата година август месец чисто нов Хюндай I20, 1.2 БЕНЗИН, 84 кс. и първоначално бях малко с резерви за тая кола понеже исках да купим Рено Клио 5 - оранжева, ама не стигаха финансите, че беше и дизел и взехме хюндайчето, което се оказа доста добра кола, просто устроена с добра возия има 4 ел.стъкла, климатик, тракшън контрол и старт-стоп система, тъч дисплей и тн...........бай дъ уей виж и някое Хюндайче I20 - I30 на възрастта на Jката па може и да ти хареса. Та в тази връзка споделям внението на ДИМОВ, че незнаеш от къде ще ти изкочи заек.
Отговори

benzy снимка benzy 06 януари 2021 - 16:23

Вече съм ОК с дизела, там е работата обаче, че не знам дали колата е ОК и дали виси година заради цената или заради нещо сериозно.
Другото, което ме кара да клоня към грубото 12 е оборудването - липсват неща, с които свикнах в мойта дърта каручка. Та ако искат да я махнат и да си освободят парите - искат. Тя колкото повече им седи толкова повече се обезценява. Имат една Инсигния с проблем, вече свалиха 4 хил в опит да я разкарат.
А на обратната страна е точно това ЕВРО6, което пък ме блазни, с тия еко дивотии следващите години ще мога спокойно да я карам. Да мине тази седмица, че я дават снежна до средата на другата и ще си направя устата, пък може и за малко горник.
Мнението беше редактирано от benzy: 06 януари 2021 - 16:37
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 06 януари 2021 - 16:49

Е какво те притеснява толкова състоянието тя дет се вика е 5 годишна това 60 месеца от които казваш последните 12 виси на обява.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 януари 2021 - 19:05

И като махнеш твоята каручка за 2, ще ти излезе J-kata 10-ка все едно.
А какво й има на инсигнията? С двигателя нещо или ? Кой мотор, прословутия сигурно?

Оферти има, бензак
https://www.cars.bg/...0175241727ace52 - каква гаранция, не знам, пише гаранция.

Тук се вижда навигация, това онова.
https://www.cars.bg/...5d557690a1d6b42
Но е леко нагоре.

Ако се бъзикна с Бенза, ще му предложа да се свърже с този и да купи тоя двигател
https://www.youtube....h?v=XsTgptGbe-w
И да го тури в една Е300 . Ще ти се отразят добре 875 коня. Само че не е "шептящ", а е предкамерен вечняк :)
Само чуй как развърта.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 януари 2021 - 19:16
Отговори

benzy снимка benzy 06 януари 2021 - 20:40

Не вярвам да продам мойта за 2, аз съм лош търговец купувам скъпо продавам евтино :)
Инсигнията беше с проблем в автоматика, Бяха я пуснали на 7 и малко, броях го като 7 и ще я дадат. По спомен беше 11 хил преди месец някъде.

Тази втората е интересна, ако излезе път по Сф може да я видя.
Нещо ей такова ми лови много окото https://www.mobile.b...595506930711395
само да не беше комби, не ми се кара комби... иначе за аутоплаза и една връзка мога да измисля, малко рамо за цената... да беше хеч направо и се напъвах, има всичко.

а за ОМ606... това нищо че е ЮК клип не може вече да вирее в гейропа за съжаление.
Иначе като цяло съм отворен за OM642... още повече, че го има и на ръчка, ама там много ме страшее от цените и не ми се влиза в приключения. От тото, като ти взимам шептящ :D
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 януари 2021 - 21:36

 benzy, на 06 януари 2021 - 20:40, каза:

Нещо ей такова ми лови много окото https://www.mobile.b...595506930711395
само да не беше комби, не ми се кара комби... иначе за аутоплаза и една връзка мога да измисля, малко рамо за цената... да беше хеч направо и се напъвах, има всичко.


Комбито вече прилича на автомобил, иначе хеча с тая задница е смешна работа. Бенз, защо да не й вземеш 2000 лв на твоята Астра? Запазен автомобил е, има си и екстри, поддържана е добре- с други думи, не се обезсърчавай! Вярвай, че ще й вземеш добри пари, стига да не бързаш да я продадеш.
Отговори

benzy снимка benzy 06 януари 2021 - 21:47

Знам ли, нещо не ми харесват задните светлини на комбито а и много дълго, но това специално изглежда много добро, спекнато е от някой, който очевидно не е пестил пари и има вкус.
А на мойта каручка си и знам дертовете и нищо, че съм хвърлил доста пари по нея знам, че не е в перфектно състояние, ще ме е срам да я дам скъпо на някой после да ме псува :) Само кожата и вдига цената, но пък малко вероятно някой да я оцени в подобна кола :)
Мнението беше редактирано от benzy: 06 януари 2021 - 21:47
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 януари 2021 - 07:56

Не толкова дълго комбито, едни 20 санта, които ще боготвориш когато качваш багаж. И знаеш в Опел това купе се нарича Sports tourer :icon_wink2: . Има си висок клас парктроник + камера за заден ход-паркирането ще е детска игра, Астрата е доста маневрена, пред нас редовно се паркирам на места 30-40 см по-дълги от габарита на колата. За мен няма сравнение между бялата и тази Астра, цвета е много хубав и държи на мърсотия. Цената за мен трябва да е около 14к за сивата
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2021 - 10:28

Отворих пак обявата на комбито да се понавивам за него, наистина е стойкаджийка... и се отказах, с флексрайд е и колкото и да е приятна тая екстра в един момент това ще се обърне срещу мен и ще ме ухапе яко :(
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 януари 2021 - 18:34

 benzy, на 07 януари 2021 - 10:28, каза:

с флексрайд е и колкото и да е приятна тая екстра в един момент това ще се обърне срещу мен и ще ме ухапе яко :(

Бенз, кво е туй чудо флекс райд? Нещо за амортисьорите ли е?
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2021 - 19:08

 zdravkop, на 07 януари 2021 - 18:34, каза:

Бенз, кво е туй чудо флекс райд? Нещо за амортисьорите ли е?

Да, адаптивните амортесьори, които се настройват даже и сами според шофирането ти пътя и ситуацията.... но ако/като се прецакат ще струват колкото колата. За Инсигнията бяха към 6 бона или нещо такова. Тука няма да е по-евтино :( А по пътищата дето карам...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2021 - 19:41

Ами слагаш обикновени.
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2021 - 20:28

А става ли? Помня, ч търсехме на един колега с Инсигния рециклирани и пак си бяха цифра при поляците и разправия. Те ще се скапят след години, няма да е болка за умиране тогава мине на обикновени... Може пък да я добавя в листа...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 януари 2021 - 20:37

Верно си е цифра- то половината кола струва колкото амортите. Не знам моите на Пасата дали са такива, щото имам опция за "комфорт" и "спорт" на амортите. Явно е нещо такова и дано не се скапят.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg