Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра H не върти стартер

dusty rain снимка dusty rain 08 октомври 2021 - 22:43

Баш първата го интересува и то много! Понеже: ЕКу-то следи волтажа на батерията и под 11 волта показва комбинация от три пръста с преобладаващ среден при всеки опит да се включи стартера. Следенето е по кабел различен от силовите но склонен към окиси и дори с два акумулатора не пали ако въпросният не е в изправност - играл съм го филма!
Колегата поне да беше написал кода на мотора че за бензин и дизел има разлика при разпиновката на кабела в преден център, а то няква антика в профила - и да иска човек няма как да помогне.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 08 октомври 2021 - 22:44
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 октомври 2021 - 07:41

Матьо, тя астрата дизел. Кода вече е загатка. DTH, DTL, DTJ.
Както са казали и други стартер. Ако всичко е наред АБ нема време да падне под 11 волта. В случая пада, но не това е проблем. Стартера долу и почистване + нови четки. Втулки също.
Чистят се грешките и после се гледа кво става.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 09 октомври 2021 - 09:25

Кода на мотора е z17dth. Профила е антика, че от доста време не бях влизал, виновен! Колата е на баща ми и затова не е попълнена в профила. Снощи измих подобаващо отделението под капака с предпазители и релета с контактен спрей. Нямах време да сваля стартера. Днес надявам се да ми се отдаде възможност. А кое и къде се намира това кабелче, което е склонно към окиси, за което говориш колега?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 октомври 2021 - 13:06

 dusty rain, на 08 октомври 2021 - 22:43, каза:

Баш първата го интересува и то много! Понеже: ЕКу-то следи волтажа на батерията и под 11 волта показва комбинация от три пръста с преобладаващ среден при всеки опит да се включи стартера.

Много бе.При Фиат тази граница е 10 волта.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 09 октомври 2021 - 15:12

Стартера е свален вече. Не съм го разглобил още. Направих тези тестове от клипчето https://youtu.be/RH6dsti5q04 и всичко е като на клипа. Сега пристъпвам към разглобяване и пак ще пиша.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 09 октомври 2021 - 17:47

След разглабяне на стартера, в четките още доста хляб, ротора е леко изместен напред ( незнайно как, предполагам износена втулка ) и намотките са опирали във щита на редукцията, износена и нацепена изолация от където е окъсявало може би. Поръчан е нов, след като ме увериха, че само ротор не може да се поръча. В понеделник ще пристигне, след смяната ще се отчета пак.
Мнението беше редактирано от Go6k0: 09 октомври 2021 - 17:47
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 11 октомври 2021 - 15:04

Както обещах, пиша. Стартера е сменен с чисто нов, нооо проблема си го има. След смяната направих пак теста с педалите и ми дава същата грешка като преди това ecn061504. Помагайте какво и къде, или при какъв майстор да ходя ?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 октомври 2021 - 15:27

А чистил ли си грешката?
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 11 октомври 2021 - 16:40

Нямам идея как се чисти, но досега като махна (откача) акумулатора за 10-20 мин и се чистят. А сега стоя 2 дена без акумулатор, така че смятам, че е излязла наново.
Отговори

ICO07 снимка ICO07 11 октомври 2021 - 16:51

Грешки се чистят с оп ком.
Върви някъде да ти ги изчистят и да видят след това дали ще се появят на ново.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 октомври 2021 - 17:51

 dusty rain, на 08 октомври 2021 - 22:43, каза:

Баш първата го интересува и то много! Понеже: ЕКу-то следи волтажа на батерията и под 11 волта показва комбинация от три пръста с преобладаващ среден при всеки опит да се включи стартера. Следенето е по кабел различен от силовите но склонен към окиси и дори с два акумулатора не пали ако въпросният не е в изправност - играл съм го филма!
Колегата поне да беше написал кода на мотора че за бензин и дизел има разлика при разпиновката на кабела в преден център, а то няква антика в профила - и да иска човек няма как да помогне.


Провери ли тези неща, написани в този пост???
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 11 октомври 2021 - 18:45

3-4 поста по нагоре попитах кое е въпросното кабелче, защото не съм наясно кое е то. Т.е. не съм. Ако може жокер?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 октомври 2021 - 18:59

 Go6k0, на 11 октомври 2021 - 18:45, каза:

3-4 поста по нагоре попитах кое е въпросното кабелче, защото не съм наясно кое е то. Т.е. не съм. Ако може жокер?

В крайна сметка, какъв е кода на мотора?Ако не си признаеш, няма как да получиш адекватни отговори!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 октомври 2021 - 19:01

 Go6k0, на 11 октомври 2021 - 18:45, каза:

3-4 поста по нагоре попитах кое е въпросното кабелче, защото не съм наясно кое е то. Т.е. не съм. Ако може жокер?


Този, който сменя стартера не вижда ли кабелите, които влизат в него?
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 11 октомври 2021 - 20:01

 ivan_pop, на 11 октомври 2021 - 18:59, каза:

В крайна сметка, какъв е кода на мотора?Ако не си признаеш, няма как да получиш адекватни отговори!

И 4-5 поста нагоре го написах след като ме попитахте z17dth.

Към IvailoM - Този, който сменя стартера съм аз. За 3-тото тънко кабелче на самият стартер ли става въпрос?
Мнението беше редактирано от Go6k0: 11 октомври 2021 - 20:02
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 11 октомври 2021 - 20:33

Връзката е в преден център и се дублира с външен кабел ако е много зле положението, но може и да мине леко само с натягане на кабелните обувки(както беше моя случай) ако не са се разпоили от платката.
Въпросната връзка е между двете релета К4(стартер) и К79(+12в. контакт)- схема:
Публикувано изображение

Разположението им:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Как се проверява в кое от двете е проблема. Измушва се леко на горе реле стартер без да се вади докрай а само колкото да влезат сондите на мултицета и мерим при подаване на контакт:
1/ колко волта му подава релето контакт - краче 86
2/ колко волта вижда компа - краче 85
3/ колко волта подава (евентуално) към котвата на стартера при условие че бушон F18 е здрав(опит за палене)
4/ При неуспех с 3/ вадим релето и следва визуален оглед на кабелните обувки.
5/ Смяна на релета ако има нужда
6/ Цялостно разпарчатосване на преден център за проверла и т.н.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 11 октомври 2021 - 20:35
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 октомври 2021 - 22:24

Какво му е същото на положението?
Нещо чували се от стартера при опит за палене?
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 12 октомври 2021 - 17:42

Благодаря за изчерпателният отговор на колегата dusty rain, но ме изпратиха в командировка и ще се върна след 1-2 седмици, тогава ще пиша пак какво е състоянието след проверката на въпросната връзка и релетата.

Благодарности на всички включили се в темата! Останете със здраве!
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 30 ноември 2021 - 16:43

Както обещах, пиша ( малко по-късно от казаното, но все пак ). Проверено и всичко изправно по схемите и релетата. След среща с познат ключар, се зае с проблема и се оказа, че е патрона ( боша ). Явно първият ключар ме е пуснал по тъча. Проблема не е отстранен напълно ( почистване и някакво смазване ), но важното е, че колата пали когато искаме :D Благодаря на всички отзовали се ! Останете със здраве !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg