Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Гасне, след като загрее и придърпва X16XEL

Tas4o снимка Tas4o 12 март 2014 - 01:19

Здравейте! Става въпрос за колата на един приятел. Симптомите са следните: Като е студена работи идеално, но загрее ли добре започват проблемите. Ако работи на празен ход светва чека и след секунда мотора изгасва. Ако е в движение след светването на чека, колата прекъсва и след като изгасне чека продължава да върви нормално. Понякога работи без никакви симптоми, докато се остави на място за минута да поработи и в момента в който завъртиш волана или се включат перките на радиатора светва чека и гасне, сякаш се влияе от консуматорите. Пояснявам отново, това става само на напълно загряла кола.
Извършени са следните процедури след, които няма никаква разлика: Сменени свещи, почистен дросел, почистен МПХ, прегледани всичко що къде има букса около мотора, вакума на бензиновия регулатор беше хлабав и е сменен с нов и добре стегнат, останалите вакуми също изглеждат наред, сменен горивен филтър, прегледани бензинови дюзи и изглеждат като нови.
Не знам дали има някаква връзка, но казанчето на парното е спукано и тече. Не се знае от кога са тези симптоми, тъй като колата е наскоро закупена.
Ако някой има идея къде да погледнем, ще съм благодарен. :)
Отговори

ozaki снимка ozaki 12 март 2014 - 09:04

Направете самодиагностика за да видим какви грешки дава.
Отговори

Tas4o снимка Tas4o 12 март 2014 - 09:19

Има ли самодиагностика този мотор? Нещо ми се върти в главата, че в Аутодата пишеше, че само с OBD четец може да стане или греша?
Отговори

ozaki снимка ozaki 12 март 2014 - 09:33

ЕЙ сега гледах в autodata ,пише че ако шести пин не е празен може.В противен случай трябва opcom.
Мнението беше редактирано от ozaki: 12 март 2014 - 09:34
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 12 март 2014 - 21:40

Самодиагностика става с мостче между 5то и 6то краче на ОБД буксата, както и при другите опели. Порверете какво казва компютъра.
На мен лично ми мирише нещо на проблем с датчика на коляновия вал
Отговори

Tas4o снимка Tas4o 18 март 2014 - 21:51

 stefan_suny, на 12 март 2014 - 21:40, каза:

Самодиагностика става с мостче между 5то и 6то краче на ОБД буксата, както и при другите опели. Порверете какво казва компютъра.
На мен лично ми мирише нещо на проблем с датчика на коляновия вал


Според аутодата и едно сервизно ръководство се окъсява 6тия пин на буксата. Така и направих, но миганията бяха много странни и след всеки опит различни. Не мига напълно а едвам примигва. На нисана ми съм правил самодиагностика, но там лампата на чека мига ясно и отчетливо. Поръчах си нов четец за ОБД, защото стария нещо не работи. След 2 дни ще прочета грешката. И аз си мисля за датчика на коляновия вал, но ако беше от него нямаше ли след като изгасне колата, да не може да запали поне 5-10 мин (т.е. докато изтине малко)?
Отговори

Tas4o снимка Tas4o 29 март 2014 - 12:50

Проблемът е отстранен. Оказа се, че самия компютър прекъсва след като загрее. Най-вероятно студена спойка, но вътре е залят и няма как да се разбере, без да се счупи още повече. Сменен е с нов + имобилайзера и проблеми за сега няма. Най-вероятно и затова не се е получила самодиагностиката, защото и след закачане с апаратура отново не даде връзка.
Мнението беше редактирано от Tas4o: 29 март 2014 - 13:09
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 29 март 2014 - 16:16

Колега, можеш ли да ми кажеш какъв е двигателя на опела на твоя познат ? Самата платка на компютъра ли е залята с нещо от рода на силикон ?
Отговори

Tas4o снимка Tas4o 29 март 2014 - 17:24

В заглавието съм написал мотора X16XEL. Платката е залята- да.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 29 март 2014 - 20:59

 Tas4o, на 29 март 2014 - 17:24, каза:

В заглавието съм написал мотора X16XEL. Платката е залята- да.


Много благодаря за бързия отговор и извинявай, просто нещо съм се бил разсеял явно !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg