Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Вектра Б 2.0 16v Vs Шкода Октавия 1.9 Tdi 110 Ph 2004 Г.

Тази тема е заключена « Prev

ivanov_km снимка ivanov_km 25 март 2008 - 10:01

Колеги имам един приятел , който е карал Шкодата на своя шев и твърди , че аз с Вектрата няма шанс срещу тази шкода , каква че много върви.Аз веднага реагирах и го предизвиках на дуел , но проблема е , че нема как да вземе пак колата на шефа за една гонка.Някой от вас карал ли е такава печка ?Найстина ли толкова върви ?
Отговори

bijuto снимка bijuto 25 март 2008 - 10:22

 ivanov_km, на Mar 25 2008, 09:01 AM, каза:

Колеги имам един приятел , който е карал Шкодата на своя шев и твърди , че аз с Вектрата няма шанс срещу тази шкода , каква че много върви.Аз веднага реагирах и го предизвиках на дуел , но проблема е , че нема как да вземе пак колата на шефа за една гонка.Някой от вас карал ли е такава печка ?Найстина ли толкова върви ?

Значи ще ти дам подобен пример:вектра Б 1.8/125к.с. 2002г. пасат 1.9тди/110к.с.2003-пасата биеше,като се има на предвид че шкодата е малко по лека от пасата а твоята вектра малко по мощна от тази подозирам че резултата ще е същият. P.S. Имах наблюдения върху двете коли понеже бяха служебни и на мен лично пасата ми допадаше мнoго повече като вървене и доускорение.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 25 март 2008 - 12:31

Тоя мотор понавървява много!Докато бях сток една такава А3 ме би на няколко пъти с по половин кола, така че очаквам да има голяма интрига.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 25 март 2008 - 12:41

 s7ifl3r, на Mar 25 2008, 11:31 AM, каза:

Тоя мотор понавървява много!Докато бях сток една такава А3 ме би на няколко пъти с по половин кола, така че очаквам да има голяма интрига.

Баси и нафтовите печки ако 110 кс. на нафта бият 136 кс. на бензин :dance:
Отговори

kirenski снимка kirenski 25 март 2008 - 13:49

на 400 метра около една кола в полза на Шкодето :dance:
Отговори

VladoR снимка VladoR 25 март 2008 - 13:51

 ivanov_km, на Mar 25 2008, 11:41 AM, каза:

 s7ifl3r, на Mar 25 2008, 11:31 AM, каза:

Тоя мотор понавървява много!Докато бях сток една такава А3 ме би на няколко пъти с по половин кола, така че очаквам да има голяма интрига.

Баси и нафтовите печки ако 110 кс. на нафта бият 136 кс. на бензин :dance:


Колега, конските сили не са всичко на тоя свят - има и една велична "въртящ момент" и тя при екотека е относително скромна (188 Нм при 3400 об/мин), а при тая точно нафтова печка е 235 Нм при 1900 об/мин.

Ти може и да си над тия неща (въртящия момент) ... ама така стои въпросът :beer:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 25 март 2008 - 15:21

 VladoR, на Mar 25 2008, 12:51 PM, каза:

 ivanov_km, на Mar 25 2008, 11:41 AM, каза:

 s7ifl3r, на Mar 25 2008, 11:31 AM, каза:

Тоя мотор понавървява много!Докато бях сток една такава А3 ме би на няколко пъти с по половин кола, така че очаквам да има голяма интрига.

Баси и нафтовите печки ако 110 кс. на нафта бият 136 кс. на бензин :dance:


Колега, конските сили не са всичко на тоя свят - има и една велична "въртящ момент" и тя при екотека е относително скромна (188 Нм при 3400 об/мин), а при тая точно нафтова печка е 235 Нм при 1900 об/мин.

Ти може и да си над тия неща (въртящия момент) ... ама така стои въпросът :beer:

Да така е но в диапазона от 3400 до 5600 об. Вектрата е в силата си , а тук вече дизела е в своя залез.И при тези обороти аз ще разполагам с тези 136 кс.
Дизела след 4000об. го няма никаде.Все пак става въпрос за гонка на 400м. а не за доускорение на една и съща предавка , там разбира се , че по голямият въртящ момент ще си каже думата.
И все пак това са мой разсъждния !
Отговори

Оги снимка Оги 25 март 2008 - 15:27

Ае вие болни ли сте бе .. 110 коня Октавия е пълен дроб.

Вие кот го изкарахте направо 1 автобус ше и направи на Вектричката едва ли не, а :dance:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 25 март 2008 - 16:13

 Оги, на Mar 25 2008, 02:27 PM, каза:

Ае вие болни ли сте бе .. 110 коня Октавия е пълен дроб.

Вие кот го изкарахте направо 1 автобус ше и направи на Вектричката едва ли не, а :beer:


Мда, според мен единственото, което прави тая Октавия е да тръгне... И като цабие прекъсвач на първа всичко свършва :beer: Давайте такава Шкода да я пробваме? :dance:
Отговори

ickko снимка ickko 25 март 2008 - 16:23

Бе незнам, малко са на кантар нещата според мен...
Тия 90 и 110 коньовите А4-ки, Пасати, Октавии и т.н не вървят особено, да не кажа че 90-тките са мн. умрели.
Имах А4 1.9тди 90к.с автоматик и падах от Корса 1.4 с 2 коли...
Едва ли 110-те коня вървят много повече, само създават впечатление че бягат, заради големия въртящ момент те лепят за седалката и си викаш "Леле, мале, излитаме!" ,а всъщност .... 70км/ч :dance: :beer:
Аз бих заложил на Вектрата
Отговори

city stars снимка city stars 25 март 2008 - 17:08

Мен ми се струва, че много подценявате дизелчето както винаги.Тоя двигател се е доказал многократно и единственото, което ме кара да съм по умерен в изказването си е тежестта на Октавията.Ако беше нещо по-леко тая Вектра не ми се мисли кво ше и се случи.Засега съм пас в предсказанията.При всяко едно положение обаче такава дръпка ще е много интересна и оспорвана.
Отговори

ickko снимка ickko 25 март 2008 - 17:19

 city stars, на Mar 25 2008, 04:08 PM, каза:

Мен ми се струва, че много подценявате дизелчето както винаги.


Аз в никакъв случай не подценявам двигателя, той си е върха :beer: ... ама на тая лодка :beer:

Ако беше А3 или Голф 4 по-скоро бих предположил, че дизелчето ще бие...

100 % ще бъде интересно и няма да има разлики от по 1-2 коли, ма просто според мен Вектрата понавървява повечеко :dance: :beer:
Отговори

Andy снимка Andy 25 март 2008 - 22:33

Относно В.М. той не винаги е определящ. Като пример мога да посоча един старт с две 50 сс скутера. Да речем единият е 5 коня, а другия 12. Вторият ще мине - НЕ, ами ще отвее първия.
Сега ще кажете ама той втория над 2 пъти повече коне ... еми и тук конете са 136 с/у 110. Запознайте се с масата на двете коли и вижте как са предавателните числа на главното предаване и на скоростната кутия. Щом по тефтерите и в Мрежата нещата са на кантар, значи всичко зависи от техническото им състояние в момента и от водачите.
За мен Вектра-та има по-големи изгледи да спечели и залагам на нея. Чак пък да няма шанс ... ей кви интересни ора бе...
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 25 март 2008 - 23:08

Днес направих гонка със ауди а4 1.9 тди 110 коня,като се има впредвид че аз съм на газ и то не инжекцион и ме изпревари след 190 км в час(вектра б-115 коня)като вече на газ след тези километри нямам вътък.Изхождайки от това си преживяване си мисля че вектра 136 коня на бенз ще отвее шкодата като 2 и 2 :beer: :beer: :dance:
Отговори

corropt снимка corropt 25 март 2008 - 23:47

неделя ако не вали меракли + семкаджи да се съберат на бояна около 14ч, ако не вали ще има доста шкоди. Повечето случай има гонки, а и повечето са нафтови. Дали точно ще има 110 коня или ще бъде 130 или 101 нямам идея. Поне за орянтир може да служи вместо тука да се разтягат локуми за коне, ВМ, предавателни числа, дали е спал шофьора, дали са читави гумите и тн.

Нещото което съм виждал е астра Ф 115 коня срещу Фабия РС > 131 коня 1,9тди са един дол дренки. Имайте предвид че астрата е доста по стара от фабията и колкото добре да е поддържана това си има значение.
Ако има меракли ще ви държа в течение за следващата Шкода среща ;)
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 25 март 2008 - 23:53

ако не е чипана октавията... вектрата бие и според мен. При дизелите това е проблема, няма как да разбереш чип има ли.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 26 март 2008 - 09:22

Предавателното число на Шкодата е 3.65 , а на Вектрата е 3.95. Но за съжаление на мен това нищо не ми говори ако е възможно коментирайте тези числа в чия полза са.
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 26 март 2008 - 09:33

Айде стига с тез дилели бе . Да земе най много първите 10-15 м дизелака - ама бензинката като се развърти ще го духне.
В момента се возим на новите френски дизелаци и верно са много добри с турбинки ала бала - много удобно за каране кат ръгнеш 5 та и няма смяна . Обаче за състезания с 2.0 16В бензинка не става :dance:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 26 март 2008 - 10:09

 corropt, на Mar 25 2008, 10:47 PM, каза:

неделя ако не вали меракли + семкаджи да се съберат на бояна около 14ч, ако не вали ще има доста шкоди. Повечето случай има гонки, а и повечето са нафтови. Дали точно ще има 110 коня или ще бъде 130 или 101 нямам идея. Поне за орянтир може да служи вместо тука да се разтягат локуми за коне, ВМ, предавателни числа, дали е спал шофьора, дали са читави гумите и тн.

Нещото което съм виждал е астра Ф 115 коня срещу Фабия РС > 131 коня 1,9тди са един дол дренки. Имайте предвид че астрата е доста по стара от фабията и колкото добре да е поддържана това си има значение.
Ако има меракли ще ви държа в течение за следващата Шкода среща ;)

Еми ако наистина ще има такива дизелови Шкоди аз съм готов да ги пробвам ;) и 110 и 130 - нема значение ;)

Само дето сега като се загледах - горе става дума за Octavia 1.9 TDi 110 коня, ама те тея не са ли старите? Новите не са ли по-малко коне или се бъркам нещо? И за новата Octavia ли става дума или за старата?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 26 март 2008 - 10:16

За старата!!
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg