Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Astra H 1.9 CDTI 150к.с или?

Dakata871 снимка Dakata871 26 декември 2018 - 21:18

Добър вечер, обмислям покупка на нова кола и се спрях на Astra H 1.9 CDTI 150к.с. Четох из форумите, че бил издръжив и икономичен(колко странно в едно изречение да бъдат тези две думи), но за проблеми нищо конкретно не видях.
Преди три години закупих Opel Vectra C 1.8 (122hp), сложих си газ и честно казано нищо не съм правил по нея, освен обслужването. Другият ми автомобил е Audi A3 1.8T (150hp) и с него съм зачислен към сервизите.
Та, заслужава ли си наистина този двигател?
При евентуална покупка какво трябва да се гледа? Принципно не търся кола, за да се състезавам с нея, но предпочитам като изпреварвам лятото с включен климатик да не се притеснявам.
Ориентирал съм се около 2006 - 2007г.
Най-много мразя оранжевите дисплеи, има ли вариант да направя нещо, за да го променя? Проблем ли ще е, че температурата я няма на километража, а трябва да я диря из менютата?
Някой колега да продава подобен автомобил?

Очаквам мнения и без хейт, ако е възможно.

Друг вариант, който обмислям е Astra J, при тях към кой мотор да се ориентирам и колко к.с?
Мнението беше редактирано от Dakata871: 26 декември 2018 - 21:23
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 декември 2018 - 23:14

Я влез във връзка с Neshto Smisleno. Продава неговата и екземпляра си заслужава. Решени са всички възможни проблеми по мотора. Покарал съм я към 500 километра, та така.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 декември 2018 - 23:15
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 27 декември 2018 - 00:04

https://www.mobile.b...542395988333906

Това е автомобилът, за който говори Тишо.
Отговори

benzy снимка benzy 28 декември 2018 - 09:32

Колега 8 клапановите мотори са по безпроблемни - 100 и 120 коня. 150 ще ти хареса на вървене.
Наскоро карах Астра J 1.4 турбо - хареса ми, определено има по-добра возия от Aстра H

Ако ще се изнасилваш, за да вземеш J по-добре остани на H със сигурност ще има неща за правене и бюджета ти може да гръмне. Но щом Тишо се е занимавал с колата, от обявата определено си струва да погледнеш сериозно на предложението.
Успех
Отговори

Dakata871 снимка Dakata871 28 декември 2018 - 16:28

До 13000лв за автомобил не са проблем, не броя регистрацията и първоначалното обслужване.
За момента съм решил да минавам на дизел - 1.9CDTi (150hp) или 2.0CDTi (160hp).
Днес сериозно се разтърсих и на доста места открих(вкл. немски форуми), че Astra J нямала нищо общо с H. Все едно бил коренно различен автомобил.
Отговори

benzy снимка benzy 28 декември 2018 - 23:46

Определено е съвсем друга кола J, поголяма, по-тежка, усеща се различно на пътя от H-ката.
Ако се насочиш към J провери хубаво волана и всичко сързано с него - понякога има нужда от софтуерен упдейт понякога от нова кормилна рейка. Ако има отопляеми седалки виж дали наистина бачкат това е друг типичен проблем, електическата ръчна също, че ремонтите и са скъпи иначе като цяло е доста солиден технически автомобил, но и доста комлексен има накачурена модерна техника и камара електроника.

Все пак след празниците си направи разходка из автокъщите в Хасково качи се на H и на J да видиш коя ще ти лепне повече и ако решиш да е H (и тя си има предимства) пак ще кажа - щом Тишо препоръчва кола, която познава значи колата си струва. А за J щом си проверил и немски сайтове значи шпрехаш зи дойч та замисли се дали да не си направиш и ексурзия да си вземеш нещо по-истинско, че в Хасково са май все бандити :) предната ми кола беше от там и нищо че баща ми я язди сега беше удряна здраво изодзад и за сегашната като обикалях пак стигнах до Хасково и бая кошници имаше...
Отговори

Dakata871 снимка Dakata871 30 декември 2018 - 13:27

Здравейте, колеги. Първо искам да Ви пожелая утре вечерта да си изкарате една идеална и незабравима вечер и най-важното да сте живи и здрави.

В Хасково се внасят доста уморени от каране автомобили. Взимат ги евтино от чужбина заради ръжда, удар, проблем по мотора, "оправят ги" и ги продават. Не си заслужава. Имам роднини в Германия, а и съм живял там известен период от време и мисля от там да я взема поради две причини - взимаш я в повечето случаи със сервизната история и е на реални километри. По-скъпо излиза, отколкото да си вземеш автомобил от тук, но си заслужава според мен. От България, ако се взима автомобил или от човек,който знаеш как е поддържал автомобила или нов(дай, Боже, всеки му).
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2018 - 13:55

Австрия, Германия, Холандия, Швейцария- гледал съм сигурно общо стотина астри от тия страни. Нито една нямаше без ръжда. А ръжда не искам да правя. Та с думи прости- ако си намериш екземпляр без ръжда- взимай.
Отговори

benzy снимка benzy 31 декември 2018 - 05:08

Аз лично съм със смесени чувства за ръждата и незнам кое е по-добре технически неизправен или ръждив (разбира се идеален вариант е нито едното, но той обикновено идва срещу съответните финансии) и двете се правят и ако е малък детайл кърпенето може да е доста по-евтино отколкото да наливаш пари в мотор, датчици и бла бла - и за двете въпросът е да се прави читаво от някой, който разбира. На Астра J слабо място за ръжда е около рамката на прозореца, англичаните доста се оплакват във вайхал форумите.

Иначе щом имаш и рода в Германия не се замисляй, за 50 лева билети има на нискотарифните, за докарването надали повече от 500-600 лв ще хвръкнат - печалбата на джамбазина, а ти тия пари ще ги спестиш после от ядове. От Германия спокойно може да си вземеш и някоя на повече километри - и на 200-250 хил км да е тамън ще съответства на реалните километри на колите, които продават тук - високия километраж не е страшен ако колата е гледана...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 31 декември 2018 - 10:47

То хубаво по голям мотор и повече магарета но като гледам из нета масово се продават за части астра Х с 1.9 мотора. Не че имам против по-големия мотор но факта си е факт а 1,7 са в пъти по малко от 1,9. Лично мнение.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 31 декември 2018 - 12:45

Астра H с 1.7 са продавани по-малко (в сравнение с 1.9), а 1.9 са и доста по тормозени с чипосване и всякакви експерименти. В същото време 1.9 като "нов внос" се търси повече и е нормално да се внасят повече.
Отговори

benzy снимка benzy 31 декември 2018 - 13:56

1.7 мотога в H се търси основно заради данъка - 74 киловата. Иначе от всичко четено из форумите от всичко, което момчетата тук са ми наговорили, когато се чудех какво да взимам 8 клапановия 1.9 със 120 кс е перфектен и много надежден мотор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg