Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помогнете на хибридния. Бах и кошника

хибридния снимка хибридния 29 март 2007 - 21:24

Искам да попитам един въпрос. как да си направя самодиагностика като нямам такъв конектор отдолу където са бушоните. двг е C20Ne?
Напоследък колат се държи много странно. Държи високи обороти между на праден ход, като от време на време падат на около 900(мисля че е нормално на 90) . като е на скорост да речем на 2ра като натисна спирачката не намалява и като я пусна колата ускорява сама или като изключа след като задържа малко спирачката оборотите се вдигат много. Е тетакъв проблем нема никъде по света. Дайте некви предположения че в събота ще ходя на диагностик и не знам тея кво ще ме излъжат. :25:
Отговори

Maiky снимка Maiky 29 март 2007 - 21:27

Аз не отбирам чак толкова много, ама серво??? Смяна на обороти, проблем със спирачки!!! На това ми прилича. Иначе колата не е щайга, само е Хибрид! :25:
Отговори

idefix снимка idefix 29 март 2007 - 21:36

хибридния, на Mar 29 2007, 09:24 PM, каза:

Искам да попитам един въпрос. как да си направя самодиагностика като нямам такъв конектор отдолу където са бушоните. двг е C20Ne?
Напоследък колат се държи много странно. Държи високи обороти между на праден ход, като от време на време падат на около 900(мисля че е нормално на 90) . като е на скорост да речем на 2ра като натисна спирачката не намалява и като я пусна колата ускорява сама или като изключа след като задържа малко спирачката оборотите се вдигат много. Е тетакъв проблем нема никъде по света. Дайте некви предположения че в събота ще ходя на диагностик и не знам тея кво ще ме излъжат. :25:
 


Конектора който се ползва за диагностика не трябва ли да ти се намира под предния капак пред мястото на шофьора до бомбето .. един син куплунг .. изглежда като свързваща букса, разкачаш я и даваш на късо А и Б краче. Това всичко на загасен контакт.
иначе това от което се оплакваш е или сервото(вакума) или може и моторчето за празния ход. Като се зацапа на 80% са му подобни симптомите...
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 29 март 2007 - 21:37

хибридния, на Mar 29 2007, 09:24 PM, каза:

като е на скорост да речем на 2ра като натисна спирачката не намалява и като я пусна колата ускорява сама или като изключа след като задържа малко спирачката оборотите се вдигат много.
 

Това със скоростта е защото са ти вдигнати оборотите! Газова уредба имаш ли? Евентуално ламбдата или моторчето на празния ход може да прави мизерии?!
Отговори

хибридния снимка хибридния 29 март 2007 - 21:44

да имам газ, но като обърна на бензин пак е същата идилия. Нема промяна, даже на бензин работи като рали бегачка, на неравни обороти.
Отговори

ДимоЖеков снимка ДимоЖеков 29 март 2007 - 22:32

Аз съм с този двигател само, ча автоматик!!! И аз ще кажа моторчето на малките обороти, като ми се зацапа това същото го прави. Свали го и го измии или с ацетон или спей Abro WB 80 (майче такъв беше, ама не съм сигурен). Сложи го и виж как се държи! :25: :25:
Отговори

хибридния снимка хибридния 29 март 2007 - 22:50

а може ли един малко тъп въпрос. къде се намира томно .не съм го свалял друг път и не знам кое томно е това моторче
Отговори

Swing снимка Swing 30 март 2007 - 00:25

Eто така би трябвало да изглежда:
Публикувано изображение

Сваля се като се откачи буксата и разхлабят скобите (стрелките).
Отговори

хибридния снимка хибридния 30 март 2007 - 16:58

Не е от него. Изчистих го и пак същото. никаква промяна
Отговори

borro снимка borro 30 март 2007 - 17:55

хибридния, на Mar 29 2007, 09:24 PM, каза:

Е тетакъв проблем нема никъде по света.
 

Има има :25: , не си сам. От моторчето за празния ход е едната основна причина.
Аз ще вкарам и една причина, която е чудата, но има промяна. Падна ми тръбата след последното гърне. Съпротивление ли няма, какво ли, но от тогава оборотите почти не играят, както си го описал ти - демек положението ми беше същото. Сама си се форси, а си натискам спирачката. С една дума гърнетата ми са проблема явно.
Отговори

хибридния снимка хибридния 30 март 2007 - 18:30

Стига бре гърнетата, карам си я от година с тях и досега немаше проблем. Тези ядове започнаха като ми смениха ремъците и гумичките на клапаните. А и те едни майстори сега като я паля когато е студен двг. пуши като трабант около 30сек до минута. Кво направиха тея бастуни незнам, ама ми се реве
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 30 март 2007 - 19:12

хибридния, на Mar 30 2007, 06:30 PM, каза:

Стига бре гърнетата, карам си я от година с тях и досега немаше проблем. Тези ядове започнаха като ми смениха ремъците и гумичките на клапаните. А и те едни майстори сега като я паля когато е студен двг. пуши като трабант около 30сек до минута. Кво направиха тея бастуни незнам, ама ми се реве
 



отивай по най бързия начин в сервиз и то някой добър да ти гледат центровката на мотора
Отговори

Speedball снимка Speedball 30 март 2007 - 19:45

Според мен е от сервото , даже съм сигурен щом играят обороти и спирачките :25:
Отговори

doolettle снимка doolettle 30 март 2007 - 20:35

Speedball, на Mar 30 2007, 07:45 PM, каза:

Според мен е от сервото , даже съм сигурен щом играят обороти и спирачките  :25:
 

то е ясно че от някъде му играе сместа и от там тия обороти но човече, ако наистина сутрин имаш промяна в пушека дано не съм прав но май са ти прескочили едно зъбче на ремъка или вече си оронил такъв :25: аве свали капака и провери белезите
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 март 2007 - 22:53

хибридния, на Mar 30 2007, 06:30 PM, каза:

Стига бре гърнетата, карам си я от година с тях и досега немаше проблем. Тези ядове започнаха като ми смениха ремъците и гумичките на клапаните. А и те едни майстори сега като я паля когато е студен двг. пуши като трабант около 30сек до минута. Кво направиха тея бастуни незнам, ама ми се реве
 


Колега, гледай верно бързо за прескочил ремък, още повече ако ти се е завишил и разхода:25:
Отговори

хибридния снимка хибридния 31 март 2007 - 11:08

добре де оня ден гледах една схема с белези за поставяна на ангренажния ремък. Сега прерових форума и не ги намирам. помогнете :25:
Отговори

Swing снимка Swing 31 март 2007 - 17:31

Ето ги белезите:
Публикувано изображение
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 март 2007 - 17:59

хибридния, на Mar 31 2007, 11:08 AM, каза:

добре де оня ден гледах една схема с белези за поставяна на ангренажния ремък. Сега прерових форума и не ги намирам. помогнете :25:
 

неанам при теб тоя ремък дали върти некъв дистрибутор ама ако да провери и там за белези ама аз на дъртата не намерих
Отговори

хибридния снимка хибридния 01 април 2007 - 07:26

Направо съм превъртял. Утре карам колата на тея майстори да си я опряват че май само ми зеха кинтите , а нищо не направиха. Мое ли майстор да не мое си сложи един ремък маму стара. Ми то трабант и вартбург да събереш не пушат така. Кво и направиха тея не мога да разбера? :16: :2angry1: :25: :25:
Отговори

хибридния снимка хибридния 04 април 2007 - 16:53

След поредното ходене при майсторите се установи че ремъка си е сложен като хората. И колата продължава да пуши. Е тва преля чашата и им казах че нищо не става от тях. Да са сегменти? Едва ли. преди да я закарам при тях немаше проблем. Е оборотите както бяха високи сега паднаха на около 700 което пак не ми харесва понеже си появиха вибрации. А преди нормално беше около 900оборота. Ебах му мамата. Кво става бре? Некви идеи ако се сетите , щото при тях нема се върна да ми работят по колата повече. :2angry1:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg