Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

стрелка за температурата на двигателя

2000_16v снимка 2000_16v 19 ноември 2007 - 21:34

Здравейте!
Става въпрос за Астра Ф, С20ХЕ: Мисля, че стрелката на таблото, която показва температурата на двигателя не отчита правилно. Днес в задръстване (вярно, голямо задръстване, ама все пак е доста студено навън), температурата по стрелка започна застрашително да се покачва, като влезе в червената зона, че чак я и премина :blink: Спирам аз, отварям капака и гледам че перката на радиатора не върти ... Освен това и нивото на антифриза в казанчето не се вдигнало много ... Леко отварям казанчето да не би да изкипи, а то нищо - даже не изфъска. Гледам антифриза въобще не е особено горещ - като за 110 градуса и отгоре по стрелка. Изчаках аз все пак половин час и като запалих отново стрелката пак си отиде в червената зона, което няма начин да отговаря на реалната температура на мотора...
Та всичко това ме навежда на мисълта, че стрелката, таблото или някой датчик е дал фира ... Ама по какво да позная, какво да проверя?

пп: аз от лятото си имам този проблем с показанията на температурата но тогава си мислих че е от датчика на перката в радиатора . Смених три датчика и накрая даже ходих на диагностика в Бояна Ауто, откъдето и си взех оригинален GM датчик. Там казахе че няма проблем с температурата. Но факт е, че перката включва, точно когато стрелката влезе в червената зона на скалата, тоест все едно на 110 градуса, което не отговаря на показателите на датчика. Явно проблема е в стрелката или нещо там по веригата ама какво точно ... :unsure:

Предварително благодаря за всички мнения и съвети :drive:

Поздрави!
Отговори

PeShkY снимка PeShkY 19 ноември 2007 - 21:53

Значи колега сетих се. Проблема е в датчика ! Не отчита само като завартиш ключа ги вдига веднага !
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 20 ноември 2007 - 00:34

Щом си сменил датчика лятото ... не вярвам да се скапе за 3-4 месеца ... предполагам, че трябва да търсиш проблема някъде по таблото или веригата от датчика до таблото ....
Отговори

PeShkY снимка PeShkY 20 ноември 2007 - 00:36

 TurboManiak, на Nov 20 2007, 12:34 AM, каза:

Щом си сменил датчика лятото ... не вярвам да се скапе за 3-4 месеца ... предполагам, че трябва да търсиш проблема някъде по таблото или веригата от датчика до таблото ....

Дам,но все пак провери датчика може да е дал някакъв дефект не се знае ...
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 20 ноември 2007 - 00:42

При :unsure: мен беше подобно положението, само дето моята при здрав термостат и при топло време едва излизаше от синята зона. Перката включваше преди да стигне половината до 90 градуса. Тъй като имах едно подръка смених арматурното табло с километражите и проблема се реши. Сега си работи вярно. Та може и в стрелката да е проблема.
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 20 ноември 2007 - 10:08

Проблема едва ли е в датчика за перката. Тази сутрин, без задръстване и по нанадолнище (по инерция) и при външна температура -3 градуса, колата за 4-5 километра качи над 100 градуса по стрелка :unsure: Това по никакъв начин не може да е вярно - по същия маршрут лятото при 30-35 градуса външна температура, не се качва над 100 градуса по стрелка. Освен това като пристигнах на работа (стрелката беше отвово почти над червената зона), пипнах тръбите на радиатора и и входящата и изходящата бяха топлички но в никакъв случай горещи - спокойно можеш да си държиш ръката на тях. Значи според мен не е термостата, нито запушен радиатор нито датчик на перката, тъй като въобще не достига температура за да завърти перката ... Явно е или самия датчик на стрелката или нещо по веригата, ама как да го проверя? Дали да не сменя направо датчика?!
Отговори

PeShkY снимка PeShkY 20 ноември 2007 - 16:46

Карай я на доктор да ти каже,но според мене е от датчика ,защото аз само вкарвам ключа на контакт и вече почва да ги качва за 2-3 минути вече ги е качило....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg