Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ZafiraA студен старт

penata снимка penata 05 февруари 2009 - 11:51

Здравейте, нов съм както във форума така и в дизеловата експлоатация, та искам да попитам:
При палене на колата сутрин се получава едно бръмчене (като от реле-бзззззззззз) и стрелките на уредите пропадат под нулевите показания и така един два пъти след това пали.Ако веднага изгася и опитам отново пали.Два пъти четоха компа (на различни места)и няма никакви грешки освен датчика за температура на маслото,но ми казаха че няма връзка. Имате ли някакви идеи от какво може да е ?
Отговори

grishata снимка grishata 05 февруари 2009 - 13:48

Здравей колега.Аз имам същата Зафира със същия двигател.Това и на мен ми се е случвали и хората са правия че няма връзка с дачкика на маслото вив дали нямаш отечка по тоците някъде а може и акумололатора да ти е слаб.Но все пак да не забравяме на дизела му трябва много ток при стартира усобено при студен старт.Тъи че не му се стряскай просто я закараи да ти провекар кабели и тока на колата и акумолатаро.И като я запалиш веднай не я гаси защото това още повечи ти дърпа от акумолатора!
Отговори

penata снимка penata 05 февруари 2009 - 14:29

Това за акумулатора ми се струва най- вероятно и най -много ми допада .
Ако не е много досадно да питам още нещо понеже си със същия двигател
как трябва да се кара тази кола понеже ми обясняваха че трябва да се кара на по ниски обороти около 2000 но на тези обороти скороста е 90- 100, може ли деа се кара на 3000 оборота?

ПП. търся документация (описания ,схеми и т.н.)за този двигател
Мнението беше редактирано от penata: 02 март 2009 - 23:14
Отговори

grishata снимка grishata 05 февруари 2009 - 15:08

аз за парви пър чувам ,че трябва да се кара на 2000оборота.Че на 2000 оборота вклъчва турбото и точно тогава колата се развинтва>разбира се можеш фа си я карах на високи обороти тя си варви савсем добре и 150-160, че и нагоре,според мен никакъв пробмел.Дръг възможен проблем колатада пали трудно е подгревателните свещи.Може някоя да си е заминала.Но това че ти падат стрелките на километража е от тока просто като я палиш спираи всичко дръго като вентилация радио и темподобни които могат да дърпат допълнително ток от акумолато.И като си я запалил веднай трябва да минеш поне 5 км че да си се раздиди акумолато,при пеленето усобено студена дърпа много ток.
Поздрави ако имаш някакви други въпроси не се притесняваи да ги зададеш!
Отговори

penata снимка penata 05 февруари 2009 - 20:18

имам хиляди въпроси Благодаря за отзивчивостта.
Много се говори за пустата електроника на гнп-тата на тези двигатели
чак се изплаших от цифри..........!!!!!!!!!! моля някой ако има схеми чертежи или каквато и да е полезна информация по въпроса да сподели! Лично аз имам претенции че съм на ти с електрониката и ми се иска да видя какво са заложили господата от ОПЕЛ.

Ако можеш да кажеш приблизително какъв разход да очаквам(на теб какъв разход ти дава и къде е най читава нафтата :mhihi: ) БЛАГОДАРЯ

Какъв е варианта за MID при ZAFIRA Elegans при новите е въпрос на софтуер.(Аз имам TID , а МИД-а би ме научил да карам икономично.-спирам с въпросите

Още в събота ще прегледам акумулатора при специалист
Мнението беше редактирано от penata: 02 март 2009 - 23:14
Отговори

grishata снимка grishata 06 февруари 2009 - 18:11

Зравей отново колега.Като за начало аз не разполагам с такива чертежи иначе мисля ,че по електроникате не би трябвало да имаш проблеми.За разхода какво да ти кажа на мен лично в града ми да от 9.5 до 10.5 най много ,извън града между 6 и 7 л/100 това е поне при мен.Иначе за нафтата по принцип сипвам в ОМВ,но много приятели казват,че горивата на Лук Ойл били най-добри въпреки,че не съм с такива впечатления.От ОМВ лично аз съм много доволен сега в големите студове бях с нафта от Лук Ойл и ми замръзна.Което е изключително неприятно друго хора пък твърдяр,че алпин дизел им е замръзвал.А относно МИД и ТИД дисплейте положението, е че зависи с каква буска си отзад,По принцип МИД са с две бусли(до колкото аз съм запознат) а ТИД маи са с една но не съм сигирен.Иначе има колеги от форума които са си сменили ТИД с МИД и са си взели лостче за чистачките с управление за МИД.Иначе и аз съм навит да си сменя ТИДа с МИД(защото са ми изгоряли два реда от ТИДа и ацки много ме дразни).Даже си намерих МИД и лостче обаче още се чудя какво да правя дали въобще има смисъл да се занимавам или да си намеря някой дами го оправи ТИДа или да си взема нов,ама честно казано ако си взимам нов ТИД предпочитам да си сложа МИД.Ако разбереш нещо повече по този въпрос с подмяната на ТИДа с МИД сподели, че и аз да се възползвам ако става тая работа.То цялата работа се крие във въпроса с буксите ако има ток и МИДа ще работи без проблем ама трябва да се разглоби таблото,че да се види какво е положението.
А и поздравление за добрата кола която си си взел.Ако имаш още въпроси задавай смело :61:
Отговори

penata снимка penata 06 февруари 2009 - 22:31

Здравей отново ще се напъна да сваля в най скоро време таблото за да си изясня възможността за МИД - взе да ми става фикс идея- и ще споделя какво съм открил. Напоследък не ми остава много време за колата освен уикендите.
А за въпрос -интересува ме с какъв антифриз караш??? че ме накараха да си купя червен за алуминиеви блокове макар че дизел с алуминиев блок нещо не се връзва ама нали не се замислях много........


ПП какво е това предупреждение????????????
Мнението беше редактирано от penata: 06 февруари 2009 - 22:39
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 07 февруари 2009 - 09:20

Смени си акумулатора и ще си решиш проблема със струдното палене при мен беше същото смених си акумулатора и нямам проблеми , вземи си със усилен пусков ток
Отговори

penata снимка penata 08 февруари 2009 - 19:49

явно и на там съм тръгнал защото акумулатора няма капачки, а акумулаторджията на когото разчитах нещо не бачкаше , но за сега е добре
Мнението беше редактирано от penata: 02 март 2009 - 23:15
Отговори

grishata снимка grishata 08 февруари 2009 - 19:57

Зравей колега.Значи карам с анфриз червен на GM и си го взимам от Булвария за 9 лв един литър и съм много доволен от него и според мен си заслужава.А акумулаторати има капачки(освен ако не е сух),но са под лепенките там където писхе опел ала бала.Иди да ди го измерят дали някоя клетка не е заминала. А по въпроса с МИДа и ТИДа ще съм ти много благодарен като разглобих да кажеш как стоят нешата с подмяната му с МИД дано да става! :61:
Мнението беше редактирано от grishata: 08 февруари 2009 - 20:17
Отговори

bojo06 снимка bojo06 08 февруари 2009 - 21:28

 penata, на 05 Feb 2009, 08:18 PM, каза:

имам хиляди въпроси Благодаря за отзивчивостта.
Много се говори за пустата електроника на гнп-тата на тези двигатели
чак се изплаших от цифри..........!!!!!!!!!! моля някой ако има схеми чертежи или каквато и да е полезна информация по въпроса да сподели! Лично аз имам претенции че съм на ти с електрониката и ми се иска да видя какво са заложили господата от ОПЕЛ.

Ако можеш да кажеш приблизително какъв разход да очаквам(на теб какъв разход ти дава и къде е най читава нафтата :61: ) БЛАГОДАРЯ

Какъв е варианта за MID при ZAFIRA Elegans при новите е въпрос на софтуер.(Аз имам TID , а МИД-а би ме научил да карам икономично.-спирам с въпросите

Още в събота ще прегледам акомулатора при специалист

Питаш за електрониката на ГНП-то пък един акумулатор не можеш да замериш! Включи мултицет на акумулатора и завърти контактния ключ, ако в процеса на въртене на стартера напрежението падне под 10-10.5V то си смени акумулатора!
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 08 февруари 2009 - 22:55

И на мен ми се е случвало за 2 години един два пъти да ми хлътнат стрелките точно при запалването,помна че беше мега студ и после видях че едната клема беше окислена,грешка на компа няма да ти даде и свещ не е 100% тогава светка чека на мотора точно след запалването и при лека газ гасне чека.Та виж за акумулатора.

Цитат

А акумулаторати има капачки(освен ако не е сух),но са под лепенките там където писхе опел ала бала.
не съм знаел,че има и много му се чудих,трябва ли да му се долива дистилирана вода,че не съм го гледал дали има?
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 08 февруари 2009 - 22:56
Отговори

penata снимка penata 09 февруари 2009 - 16:56

меренето на акумулатор не е толкова просто , както и смяната му bojo06
за моженето докато не сме се запознали ще трябва да ми се довериш че мога ......
акумулаторджии колкото щеш да попаднеш на някой който има достатъчно опит и инструментариум(не само мултицет и товарна вилка) под ръка е друг въпрос , но няма за какво да се напъвам да обяснявам



Blackwolf_vip искам да питам за светенето на чека -паля и светва колата с ключа като подам малко газ гасне за това ли говориш защото аз си мислех че ми свети това чудо заради дефектен датчик за температтура на маслото

акумулатора не е опел а ВАРТА и под лепенките има капачки да, но не са достъпни :)
Мнението беше редактирано от penata: 02 март 2009 - 23:16
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 09 февруари 2009 - 17:07

 penata, на 09 Feb 2009, 04:56 PM, каза:

меренето на акомулатор не е толкова просто , както и смяната му bojo06
за моженето докато не сме се запознали ще трябва да ми се довериш че мога ......
акомулаторджии колкото щеш да попаднеш на някой който има достатъчно опит и инструментариум(не само мултицет и товарна вилка) под ръка е друг въпрос , но няма за какво да се напъвам да обяснявам



Blackwolf_vip искам да питам за светенето на чека -паля и светва колата с ключа като подам малко газ гасне за това ли говориш защото аз си мислех че ми свети това чудо заради дефектен датчик за температтура на маслото

акомулатора не е опел а ВАРТА и под лепенките има капачки да, но не са достъпни :)


Ами при мен лампата не е кола с ключ,но е чека на мотора би трябвало да е еднакво.Иначе е това мен два пъти вече ми се случва и все е свещ.Палиш,светка,малко или много гас и гасне,тва са симптомите.Иначе цената и беше към 40 лева сменя се бързо само някой трябва да ти ги замери да види коя е проблемната.

П.С относно карането до 2000 оборота - имам мойта от 2 години с същия мотор и си бега много метай гас и не се притиснявай,мотора е хубав и мощен за проблемите може да прочетеш много,но ако нямаш късмет ще те сполетят и на 1000 оборота да я караш.Безаварийно и добре дошъл в форума.
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 09 февруари 2009 - 17:17
Отговори

penata снимка penata 09 февруари 2009 - 17:17

много благодаря ще гледам и свещите- :61: тях мога да ги замеря :61:

супернеудобно е сложен тоя мотор свещите са отзад та оставих за утре ,ще отлепвам и лепенките на акомулатора, сега като си тръгвах от работа си спомних че на диагностиката като я купувах показа проблем с подгряващи свещи но като изчистиха грешката не се почви отново и предупреждението там си остана
Мнението беше редактирано от penata: 09 февруари 2009 - 18:16
Отговори

bojo06 снимка bojo06 09 февруари 2009 - 19:31

 penata, на 09 Feb 2009, 04:56 PM, каза:

меренето на акомулатор не е толкова просто , както и смяната му bojo06
за моженето докато не сме се запознали ще трябва да ми се довериш че мога ......
акомулаторджии колкото щеш да попаднеш на някой който има достатъчно опит и инструментариум(не само мултицет и товарна вилка) под ръка е друг въпрос , но няма за какво да се напъвам да обяснявам



Blackwolf_vip искам да питам за светенето на чека -паля и светва колата с ключа като подам малко газ гасне за това ли говориш защото аз си мислех че ми свети това чудо заради дефектен датчик за температтура на маслото

акомулатора не е опел а ВАРТА и под лепенките има капачки да, но не са достъпни :)

Не се напъвай и не се ядосвай, просто ти подсказах как да прецениш дали акумулатора е за смяна! Лампата наистина индикира проблем със свещите по описания начин.Оказва се в повечето случай свещ на 3-ти цилиндър.
Отговори

penata снимка penata 09 февруари 2009 - 20:09

bojo06 не не се напъвам явно съм изтълкувал неправилно написаното от теб (все пак не се познаваме), но иначе приемам всякакви съвети- и се надявам да има и още съвети от хора които са препатили -така се трупа най-добре опит, а най-се запомня когато е на собствената ти глава.
Мога да ти разкажа как специалисти акомулаторджии ми скапаха акомулатор в гаранция на предната кола и го спаси(в което не вярвах)един провинциален продавач на акумулатори(пича имаше меко казано арсенал от апаратура), но това е друга тема .

Благодаря че се отзова и се надявам да не съм обидил никого :61:
Мнението беше редактирано от penata: 02 март 2009 - 23:17
Отговори

penata снимка penata 10 февруари 2009 - 13:33

Здравейте пак,
премерих свещите и се оказа че работи само една другите три решили да почиват.

Дайте идеи какви свещи и от къде.Благодаря
Отговори

bojo06 снимка bojo06 10 февруари 2009 - 15:58

Оргиналните са BERU. В София можеш да си ги вземеш тук
Отговори

grishata снимка grishata 10 февруари 2009 - 17:58

Еми попринцип в самия акумолатор има едни крачета в клетки и трябва да са покрити с дистилината вода ако са покрите няма ядове иначе за изгорялата свещ е абсолутно така светка чека и малко гас и изгася.Само от акумолатори ги прави тия мизерий аз даже съм забелязал че като дам гас и като влучи турбото дърпа от тока на ТИД(леко примигва)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg