Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опел Тигра Проблеми!:(

Pav снимка Pav 19 ноември 2006 - 16:11

Здравейте!!!

От няколко дена сам част от клуба на Опел:) Досега никога не сам имал имал Опел и това е първата ми кола от марката!! Вапреки че всички ги оплюват и казват че не стават аз реших да си купя Опел Тигра:) Много привлекателна малка количка, двигателя е 1.6 екотек. Та значи имам подобен проблем, като този които разисквате тук, само че малко по различен и се надявам някой опитен собственик на тигра или модел с подобен двигател да ми даде съъвет.
Колата започна да придърпва мн силно собено когато сам на ниски обороти и я настъпя за да се изтегля примерно, направо забива муцуната и за да тръгне нормално трябва да натисна саединителя и да подам пове4е гас, карам я ве4е 5 ден и маи проблема се задолбочава защото днес забелязах че докато си карам на трета с около 2000 оборота и поддържам равномерна скорост колата започва да лашка сякаш прекъсва и ако подам повече гас се оправя, двигателя беше на около 70 градуса, може би 80. Интересното е че първите 2 дни нямапе такъв проблем, но в багажника намерих присадка за бензина Редекс, може би старите собственици яко са я тъпкали с нея, пак аз не сам я ползвал.Смених само маслото засега утре мисля да сменя ремъка и ролките за по сигурно, незнам откаде идва проблема:( Тук прочетох че на мн хора им придърпва, но при мен си прекъсваше направо на ниските обороти, след като загря до работна температура май се оправи и ефекта беше мн по слаб. Колата си пали мн лесно сутринта и поддържа мн стабилни обороти на място, доре се форсира на място също, четох че проблема може да е от километража но моя работи, само долу копчето за зануляване на долния броч не работи и не мога да го зануля. Та мисълта ми е, дали това може да е от горивен филтър примерно, или може би свещи, кабели, не ми се иска да сменям всичко с експериментална цел докато се оправи защото сега нямам мн излишни средства. Другото май се губи и мошност набира дорбе само във високите обороти, не съм сигурен дали върви нормално зашото не съм карал друга такава кола, но имам и една стара мазда 929 тя е едва 120 коня, но е самолет в сравнение с опелчето като говорим за ускорение, а маздата е мн голяма и тежка кола!! Имам и др странен проблем понякога се чува едно странно свистене, едва доловимо по скоро може да се чуе когато човек е вътре в колата, отколкото вън, но се чува понякога, Когато натисна съединителя май и този странен звук се променя, не мога да определя точно като какво е звука, май е нешо подобно като на ремък, но май има и метален оттенък, найстина не съм сигурен зашото нямам никакъв опит с тази кола и незнам какво да очаквам :( Другото което ме уплаши беше работната температура по тея дни докато беше по топло колата си вдигаше редовно над 100 градуса!!!! като перката се включваше на около 103-4 градуса и залепваше посредата между червения сектор и 100 градуса и след около половин минута започва да пада и стига до 95, четох че това било нормлано, но за мен си е плашещо и се 4удя дали да не сменя и термостата за сигурност:)
Много ще се радвам ако ми дадете съвети, защото количката ми харесва и ще е хубаво ако скоро бъде в пълна изправност:) Благодаря предварително на тези който се отзоват!! :)



Пп. Извинявам се предварително ако не съм уцелил правилния отдел:)
Отговори

Тони снимка Тони 20 ноември 2006 - 14:13

Здравей колега!Да ти е честито Тигърчето по твойте проблеми мога да ти помогна с това,че тиграта към 98 градуса си вкючва перките,иначе лятото наистина работи на доста фрапиращи градуси и в началото и аз доста се бях постреснал,а иначе за лашкането нещо при мене от както се застуди времето и мойта прелашква когато я изцедя примерно на 2 и като и бодна 3 и поддържам с малко газ прелашква и при мене,аз си мисля обаче,че при мене е от филтъра(въздушния)когато си закупих колата смених и горивния стария беше насабрал толкова много мизерия...
Отговори

Pav снимка Pav 20 ноември 2006 - 15:06

Колега мерси за отговора:) Като се замислих сега, времето се застуди сега, а преди няколко дена когато беше мн по топло колата не прилашкаше хммм!! Твоята 1.6 ли е и сменял ли си и свещите и кабелите? А за работната температура казваш 4е е нормално, някаде на 97 се чува парвата степен на перката, а на около 103 започва да върти мн силно, найстина плашеща работа:) Колко струва горивния филтър? ще зема да си погледна и аз въздушния филтър хмм.
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 20 ноември 2006 - 15:39

За придърпването и вървенето, най-вероятно кабели и свещи. Ако някой кабел се е изпекъл и прекъсва то ще придърпва и няма да има много сила.
Отговори

Тони снимка Тони 20 ноември 2006 - 17:25

Аз само свещи съм сменял,горивния филтър беше към 20-на лева,въздушния обаче ми е конусовиден.
Отговори

Pav снимка Pav 20 ноември 2006 - 20:20

колеги мерси за отговорите, тая ве4ер говорих с един приятел, който има алфа 145, и при него сега като застудя се е появил съшият проблем и понеже в русе сега времето е мн влажно, има самои магли и е доста студено той мисли че влажния въздух е виновен за проблема., смисъл ако някои от кабелите не е добре и влагата прониква... може би е възмножно, по тея дни ще си сменя кабелите и свешите и горивния филтър и ще пиша какво е станало. Какви свеши са добри за тоя кола някакви немски ли? бош? а кабели? аз досега сам ползвал само Беру ( на другата ми кола) и съм мн доволен от тях:)
Отговори

Pav снимка Pav 21 ноември 2006 - 20:00

Колеги проблема се реши, смених въздушния филтър и свещите и колата спря да придупрва и да лашка. Но все оше си мисля 4е в ниските обороти е мудна, имаше някакъв кабел или по точно мъркуч от вакума, който не беше на мястото си и беше затапен с болт което мн ме изненада, но майсторите го сложиха там където трябва да бъде заводско.Свиренето излезе от аксиалния лагер или както се нарича там:)Дано съм помогнал с тази информация на хората който имат същия проблем, Поздрави на всички!:)
Отговори

dammm снимка dammm 22 ноември 2006 - 11:28

Pav, на Nov 21 2006, 08:00 PM, каза:

... Но все оше си мисля 4е в ниските обороти е мудна ...

аз пък ТОЧНО това и харесвам много до към 3500 си е "нормална" колицата,а ако нещо се наложи .... мисля че ускорява доста добре от там нагоре :a049: :beer:
Отговори

Pav снимка Pav 24 ноември 2006 - 17:31

абеее има какво още да се желае, ама е добре:)
Отговори

Емилио снимка Емилио 03 януари 2007 - 09:56

Колега честита Тигра!
Със здраве да си я караш през Новата 2007!А относно температурата,ако ти екотек,то работа в температура 95-99 градуса е нормално,моята Вектра е така.
Поздрави!
Отговори

М.Мильов снимка М.Мильов 03 януари 2007 - 15:41

Това с придърпването го има и при мен, но се усеща по-силно като карам на газ. Дори проблема се задълбочи - колата не може да поддържа сама ниски обороти и буквално "кашля" като я запаля. Случи ми се на няколко пъти двигателя да угасне, когато оставя колата по инерция. А жълтата лампа ми свети здраво, преди се включваше само като карах на газ, а сега и на бензин. Направо незнам какво да правя, сложното е че трудно се намират добри майстори :knee:
Отговори

Skip снимка Skip 03 януари 2007 - 17:52

Трябва да разбереш каква грешка е намерил компютъра.

Докато отидеш на диагностика - може да пробваш да откачиш лабмда-сондата ... кабела от нея отива на куплунг и от там я откачаш ...
Ако има подобрение на бензин - ламбда сондата ти прави проблема и при това положение е по-добре за двигателя (и за теб) е да караш така, отколкото със закачена, но неизправна ламбда сонда ... щото л.сондата подава някаква информация на компютъра, а той приема че е вярна и т.н. ... А като я откачиш, компютъра ще разбере че л.сондата не работи и ще смята без да се съобразява с нея ...

Другото, което може да направиш в "домашни" условия е да развиеш свещите и по състоянието им да се оринтираш за вероятните причини за проблема ...
Ако спреш газта от крана на бутилката и караш на бензин - има ли разлика? Така или иначе - първо трябва да направиш колата да работи на бензин както трябва и после да се оправяш с АГУ-то.

Проблема може да е от много неща, затова най-добре отивай в читав сервиз ... поне за диагностика.
Иначе може да смениш доста неща за една камара пари, докато/ако нацелиш проблемния компонент ...
Отговори

М.Мильов снимка М.Мильов 04 януари 2007 - 13:13

Skip, на Jan 3 2007, 05:52 PM, каза:

Трябва да разбереш каква грешка е намерил компютъра.

Докато отидеш на диагностика - може да пробваш да откачиш лабмда-сондата ... кабела от нея отива на куплунг и от там я откачаш ...
Ако има подобрение на бензин - ламбда сондата ти прави проблема и при това положение е по-добре за двигателя (и за теб) е да караш така, отколкото със закачена, но неизправна ламбда сонда ... щото л.сондата подава някаква информация на компютъра, а той приема че е вярна и т.н. ... А като я откачиш, компютъра ще разбере че л.сондата не работи и ще смята без да се съобразява с нея ...

Другото, което може да направиш в "домашни" условия е да развиеш свещите и по състоянието им да се оринтираш за вероятните причини за проблема ...
Ако спреш газта от крана на бутилката и караш на бензин - има ли разлика? Така или иначе - първо трябва да направиш колата да работи на бензин както трябва и после да се оправяш с АГУ-то.

Проблема може да е от много неща, затова най-добре отивай в читав сервиз ... поне за диагностика.
Иначе може да смениш доста неща за една камара пари, докато/ако нацелиш проблемния компонент ...
 


Аз газовата уредба направо мисля да я захвърля на някъде. Купих колата заедно с нея, все още е в гаранция, но определено карането на газ, създава само проблеми за автомобил като "Тиграта". Може и да греша, но моето впечатление е такова.
А къде казваш че е закачена Ламбда сондата?
Отговори

М.Мильов снимка М.Мильов 04 януари 2007 - 13:53

Skip, на Jan 3 2007, 05:52 PM, каза:

Трябва да разбереш каква грешка е намерил компютъра.

Докато отидеш на диагностика - може да пробваш да откачиш лабмда-сондата ... кабела от нея отива на куплунг и от там я откачаш ...
Ако има подобрение на бензин - ламбда сондата ти прави проблема и при това положение е по-добре за двигателя (и за теб) е да караш така, отколкото със закачена, но неизправна ламбда сонда ... щото л.сондата подава някаква информация на компютъра, а той приема че е вярна и т.н. ... А като я откачиш, компютъра ще разбере че л.сондата не работи и ще смята без да се съобразява с нея ...

Другото, което може да направиш в "домашни" условия е да развиеш свещите и по състоянието им да се оринтираш за вероятните причини за проблема ...
Ако спреш газта от крана на бутилката и караш на бензин - има ли разлика? Така или иначе - първо трябва да направиш колата да работи на бензин както трябва и после да се оправяш с АГУ-то.

Проблема може да е от много неща, затова най-добре отивай в читав сервиз ... поне за диагностика.
Иначе може да смениш доста неща за една камара пари, докато/ако нацелиш проблемния компонент ...
 


Тя колата си пали на бензин и след 2000 оборота превключва на газ, но с проблема който имам, ми прави впечатление че на газ работи по-добре и по-малко придърпва, но също гасне :knee:
Отговори

М.Мильов снимка М.Мильов 04 януари 2007 - 13:55

на бензин придърпва и кашля значително повече, но гасне много по-рядко!
Отговори

Владо снимка Владо 04 януари 2007 - 14:10

Коя година е колата ? Ако е преди 96та си направи самодиагностика...

за ГАЗта си много прав - изхвърляй и проблемите ще секнат :knee:
Отговори

Skip снимка Skip 04 януари 2007 - 15:31

М.Мильов, на Jan 4 2007, 01:13 PM, каза:

А къде казваш че е закачена Ламбда сондата? 
На Тиграта не я знам точно къде е, но като гледаш от изпускателния колектор към катализатора - някъде там трябва да е монтирана ... освен ламбда-сондата, там друг датчик няма, така че не можеш го сбърка ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg