Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Зафира 1.9 150cv прекъсва

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 август 2019 - 09:24

Ти имаш някакъв проблем, който е в начална фаза. Очевидно това работи, защото иначе ще пише проблеми. Вземи обезмаслител спрей за спирачки и пръскай по дупките, но според мен по-скоро проблема ще е във вакуумите. Ще обясня защо. Вдигаш оборотите и тръгва колата. Тогава вакуума наваксва.

По входящия въздух е хубаво да профилактираш дебитомера да почистиш, МАП сензора, ЕГР, Дроселова клапа. Тея неща при този мотор се чистят регулярно, защото през тях минават смрадове.

Другото характерно нещо за тоя мотор са вихровите клапи. Има тема, ще ти я копирам да видиш.

Ето;
https://www.opelclub...pic=106518&st=0

истината е, че сега се опознаваш с мотора. Някой до сега го е карал без да се грижи за него. Като го позачистиш после доста време ще ти носи удоволствие от карането.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 август 2019 - 09:26
Отговори

Тино снимка Тино 21 август 2019 - 10:37

 Ne6to Smisleno, на 21 август 2019 - 09:24, каза:

Ти имаш някакъв проблем, който е в начална фаза. Очевидно това работи, защото иначе ще пише проблеми. Вземи обезмаслител спрей за спирачки и пръскай по дупките, но според мен по-скоро проблема ще е във вакуумите. Ще обясня защо. Вдигаш оборотите и тръгва колата. Тогава вакуума наваксва.

По входящия въздух е хубаво да профилактираш дебитомера да почистиш, МАП сензора, ЕГР, Дроселова клапа. Тея неща при този мотор се чистят регулярно, защото през тях минават смрадове.

Другото характерно нещо за тоя мотор са вихровите клапи. Има тема, ще ти я копирам да видиш.

Ето;
https://www.opelclub...pic=106518&st=0

истината е, че сега се опознаваш с мотора. Някой до сега го е карал без да се грижи за него. Като го позачистиш после доста време ще ти носи удоволствие от карането.

Напълно си прав. Тази седмица ще изчистя всичко което ми каза. Единствено пеперудите ми се вижда по сложна операция. Без да се сваля колектора, може ли да се разкачи движищата шина и да залея от горе със метал
.? Когато мотора не работи в какво положение стоят пеперудите, за да не ги запечатам затворени?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 август 2019 - 10:52

Според мен, ако са здрави ги остави, макар че трябва да отвориш, за да видиш. Аз лично на бмв-то изкормих здрави вихрови, защото беше отворен мотора, което сигурно е прецедент, но понеже все някога ще се наложи, а и планирам след някоя друга година да го засилвам реших да започна тунинга от далече. Иначе ако си работят имам инимална разлика. На x20dth примерно са по-здрави и там си ги бях оставил, а там се усеща по-малко разлика като ги няма.

Абе като цяло четеш, образоваш се и намираш своята истина, защото няма универсална такава. Все пак това е най-неприятния за вихрови мотор, защото някой път мисля че падат вътре...
Отговори

sdonio снимка sdonio 21 август 2019 - 11:17

 Тино, на 21 август 2019 - 10:37, каза:

Напълно си прав. Тази седмица ще изчистя всичко което ми каза. Единствено пеперудите ми се вижда по сложна операция. Без да се сваля колектора, може ли да се разкачи движищата шина и да залея от горе със метал
.? Когато мотора не работи в какво положение стоят пеперудите, за да не ги запечатам затворени?


Здравей колега,

състоянието на вихровите клапи се проверява елементарно - махаш пластмасовият капак на двигателя и под тръбата на комън рейл-а ще видиш рейката. Огледай дали всички клапи са закрепени към нея. Най-лесно е ако сте двама - палиш двигателя, единият подава газ, а другият гледа дали се движи рейката и дали задвижва всички клапи. Принципно най-лесният начин за елиминирането й е да я откачиш и да залепиш всички клапи БЕЗ тази на 3-ти цилиндър в отворено положение. Казвам БЕЗ тази на 3-ти цилиндър /втората отдясно-наляво, като си застанал срещу колата/, защото именно нея командва моторчето. Има клипове как някакви хора бъркат отдолу и го разкачват, но аз не успях да бръкна... Клапите са в отворено положение, когато вътрешната част е надлъжно на колата, а капачетата гледат наляво. Залепването им става с "течен метал" - термоустойчива епоксидна смола. Карам така вече повече от 2 години - нямам никакви проблеми, единственият минус е, че моята Вектра е леко мудна при старт от място, поне докато не се включи турбото. Иначе нямам промяна в разхода, доускорението, пушеците и т.н.

 Тино, на 21 август 2019 - 08:34, каза:

Точно тази сутрин гледах това видео, щото не съм спал човек. Махнах решетката, и си беше там. Точно зад тромбата на колата. Ще намеря друг клапан днес за проба. Поне лесно се сменя. Ще пиша за резултата. Имали начин да разбера дали е за смяна, или само смяна със нов.?


Между другото този клапан има едно капаче - махни го внимателно - под него има една ситна метална цедка - възможно е и та да е запушена и да имаш проблеми с вакуума - провери и почисти и нея.
Отговори

Тино снимка Тино 21 август 2019 - 21:55

Колеги добра новина.
Благодаря на всички за помощта, идеите и времето отделено за тази тема.
Проблема е решен след старателно почистване на дросела и ресет на ECU. Незнам кое от двете поправи проблема, но лично аз клонят към дросела. Беше нещо ужасно.
Гледах вихровите клапи, не мисля за сега да ги пипам, отварят, затварят, реагират на оборотите и няма омаслено около тях, гледано от горе, от към свещите.
Динамиката сега ми напомня за Кромата която имах преди време, със същия мотор, само че автоматик. Сега е приятна за каране, промени и малко звука, стана по тиха.
Благодаря още веднъж, чест беше да общувам с вас.... ????????????????????????????????????????
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 август 2019 - 01:03

Честито, и вече ще знаеш когато стане така - първо ЕГР и дросел за проверка и почистване.
Разбира се както на всички DTJ и DTH мотори, все се стига до поправка/махане на вихровите клапи, но аз съм карал чисто нова такава до 115 хиляди, и никакъв проблем нямаше с клапите, затова предполагам след 200-250 хиляди започват да се "обаждат". НО при зафирата, за която говоря, си струваше даже и нов колектор да се взема на всеки 250 хиляди, защото специално тя, изкарваше стотици хиляди левове на месец, тъй че един колектор за 600 лева, направо си е без пари на тоя фон.

Клапата на дросела е свързана с електроника, която казва на какво положение е. Когато там "се обърка нещо" - сещаш се че целия компютър започва да е "объркан", защото горивото се "дозира" спрямо количеството въздух.

Тоя мотор(150-ката) го има направен на 340 коня и почти 700 нютон метра. Тогава колко приятен става - си представи само. Ти си в момента на 320 заводски нютонметра.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 август 2019 - 01:21
Отговори

Тино снимка Тино 23 август 2019 - 14:31

 Д-и-м-о-в, на 22 август 2019 - 01:03, каза:

Честито, и вече ще знаеш когато стане така - първо ЕГР и дросел за проверка и почистване.
Разбира се както на всички DTJ и DTH мотори, все се стига до поправка/махане на вихровите клапи, но аз съм карал чисто нова такава до 115 хиляди, и никакъв проблем нямаше с клапите, затова предполагам след 200-250 хиляди започват да се "обаждат". НО при зафирата, за която говоря, си струваше даже и нов колектор да се взема на всеки 250 хиляди, защото специално тя, изкарваше стотици хиляди левове на месец, тъй че един колектор за 600 лева, направо си е без пари на тоя фон.

Клапата на дросела е свързана с електроника, която казва на какво положение е. Когато там "се обърка нещо" - сещаш се че целия компютър започва да е "объркан", защото горивото се "дозира" спрямо количеството въздух.

Тоя мотор(150-ката) го има направен на 340 коня и почти 700 нютон метра. Тогава колко приятен става - си представи само. Ти си в момента на 320 заводски нютонметра.


Как мога да разбера дали е пипан мотора. Чип или каквото и да е? Само с диагностика ли? Нещо ме кара да се съмнявам че е пипан, но пък ЕГР и ДПФ са си работещи.
Имах същия мотор на една Крома автоматик, преди чипа, беше ок, но след махане на ЕГР и филтъра, и чипа стана на 186 коня и литна пущината. Сега Зафирка хвърчи като че ли има чип.
За това си мисля че е пипана. Как мога да разбера?
Отговори

Тино снимка Тино 05 септември 2019 - 10:28

 Д-и-м-о-в, на 22 август 2019 - 01:03, каза:

Честито, и вече ще знаеш когато стане така - първо ЕГР и дросел за проверка и почистване.
Разбира се както на всички DTJ и DTH мотори, все се стига до поправка/махане на вихровите клапи, но аз съм карал чисто нова такава до 115 хиляди, и никакъв проблем нямаше с клапите, затова предполагам след 200-250 хиляди започват да се "обаждат". НО при зафирата, за която говоря, си струваше даже и нов колектор да се взема на всеки 250 хиляди, защото специално тя, изкарваше стотици хиляди левове на месец, тъй че един колектор за 600 лева, направо си е без пари на тоя фон.

Клапата на дросела е свързана с електроника, която казва на какво положение е. Когато там "се обърка нещо" - сещаш се че целия компютър започва да е "объркан", защото горивото се "дозира" спрямо количеството въздух.

Тоя мотор(150-ката) го има направен на 340 коня и почти 700 нютон метра. Тогава колко приятен става - си представи само. Ти си в момента на 320 заводски нютонметра.


Колеги, сагата продължава.... Колата вървя добре около седмица, и днес, на път за работа пак прекъсна в 1600 - 1800 оборота. Покарах я малко повече за да се уверя дали го прави постоянно, и да....прекъсва си.
Да обобщя.... ЕГР, дебитомер, дросел МАП почистени. Вихрови клапи, лоста на третата е откачен, и четирите залепени в отворено положение. Филтри сменени. Оп Ком не дава грешки...Вече незнам какво да правя.
Моля за още идеи. Не съм гледал само турбото и дюзите. Преди 3 дена влезна в регенерация, направи си я успешно. Помощ моля, искам да не прекъсва тая колица....харесвам си я.
Отговори

Тино снимка Тино 05 септември 2019 - 12:54

Колеги, сагата продължава.... Колата вървя добре около седмица, и днес, на път за работа пак прекъсна в 1600 - 1800 оборота. Покарах я малко повече за да се уверя дали го прави постоянно, и да....прекъсва си.
Да обобщя.... ЕГР, дебитомер, дросел МАП почистени. Вихрови клапи, лоста на третата е откачен, и четирите залепени в отворено положение. Филтри сменени. Оп Ком не дава грешки...Вече незнам какво да правя.
Моля за още идеи. Не съм гледал само турбото и дюзите. Преди 3 дена влезна в регенерация, направи си я успешно. Помощ моля, искам да не прекъсва тая колица....харесвам си я.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg