Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тресене при ускорение

ivanpenev снимка ivanpenev 25 юни 2012 - 10:33

Здравейте,
отскоро се появи едно тресене /наляво и надясно/ при ускорение на колата.Прави го САМО при ускорение,по инерция си вози идеално!От официалния сервиз в Пловдив се съмняваха за каре,Но вече два пъти им я карам и казват че каретата били здрави!Посъветваха ме да продължа да я карам още малко така...
Възможно ли е да има нещо в скоростите......някакви предположения????
Отговори

vektra1 снимка vektra1 25 юни 2012 - 13:46

Колега какво точно се усеща в колата,има ли вибрации на волана или на педала при спиране.По усезаемо ли е в дясно или ляво,или по цялата предница се усеща .Предполагам че си с ръчна скоростна кутия, и на изуст се сещам за няколко варианта.Проблем с вътрешно каре,полуоска или демпферния маховик.
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 25 юни 2012 - 17:34

Огледайте лапите за закрепване на двигателя към купето, както и за скъсани тампони (отново на двигателя).
Усеща ли се нещо в скоростния лост при смяна на предавки, независимо каква - в смисъл разклащане при отпускане на съединителя?
По принцип нещо друго усещаш ли странно по колата ти, освен вибрациите (чукане, луфтове и т.н.)
Отговори

ivanpenev снимка ivanpenev 25 юни 2012 - 18:33

Колата е автомат така че от скоростите нищо не съм забелязал,също така и при спиране нямам проблем-единствено се усеща вибрация вляво и вдясно идваща откъм предницата,при по екстремно ускорение вибрацията се засилва....според мен би трябвало да е каре ама....тези пущиняци викат че били здрави....иначе ме изненадаха с цена-1000 лв карето без да уточняват кое - вътр. или външно...предполагам и двете за 1000лв
2-рия вариант е посещение на друг специализиран сервиз по ходова част, близките дни..
п.с.Поискаха за боя-предна броня калник и врата 600лв без ДДС !!!май ще сменям сервиза :cen:
Отговори

tokoxxl снимка tokoxxl 26 юни 2012 - 08:16

Здравей колега! При мен имаше подобен случай и се оказа, че ми задържа ръчната спирачка. При теб колата е нова може да не е това, но все пак можеш да провериш.
Отговори

Апостолов снимка Апостолов 26 юни 2012 - 21:10

Здравей колега, проблемът ти според мен се дължи на разбито вътрешно каре, почти на сто процента съм сигурен, защото имах същите симптоми и аз! Само трябва да разбереш кое от двете е-успех!
Отговори

ivanpenev снимка ivanpenev 26 юни 2012 - 21:30

 Апостолов, на 26 юни 2012 - 21:10, каза:

Здравей колега, проблемът ти според мен се дължи на разбито вътрешно каре, почти на сто процента съм сигурен, защото имах същите симптоми и аз! Само трябва да разбереш кое от двете е-успех!


Благодаря...проблема е че май карето вървяло с полуоската-демек-1000лв :wall:
Сега колата е на боя,след като излезе от камерата трябва да се търси решение........
Отговори

Petio снимка Petio 28 юни 2012 - 12:15

При вектра ц съм усещал подобно нещо оказа се скъсан тампон на двигателя, както ти спомена появява се само при ускорение по усезаемо при по екстремно потегляне
Отговори

ivanpenev снимка ivanpenev 07 август 2012 - 11:46

След като изкарах морето на тръни с тресяща кола днес се оказа че е дясно вътрешно каре...като цената му е точно 1273лв !!!!
Имали смисъл да рециклирам и къде ще ме насочите в Пловдив? аз знам единствено до ресторант стадиона
Отговори

Miroslav001 снимка Miroslav001 30 октомври 2017 - 22:19

Да използвам темата, че имам същия проблем.

Карам Оpel Astra H 1.9 TDI, 120к.с., автоматик.

Усетих, че колата тресе при ускорение над 120км и при изкачване. По точно тресеше волана. И някакъв шум се чуваше откъм предницата. Като се пусне по инерция тресенето и шума изчезват. Та закарах я в Стефанов. По принцип там съм поддържал колата и като цяло имам положително мнение за тях. Досега за 5г. не съм давал повече от 200лв. за някакъв ремонт и то рядко. Винаги ми предлагат алтернативен избор като цена за части. Като цяло мисля че са коректни. Та оставих я там да видим това тресене какво ще излезе. И ми обявиха, че имам разбито дясно вътрешно каре и имало голям луфт. Даже казаха, че тресяло не само при високи скорости, но и при ниските. Обаче ме шокираха с цена за частта и ремонта - чисто ново вътрешно каре оригинално -> 1400лв. Направо щях да падна. Че даже казаха, че има голяма вероятност като я отворят да се наложи и още една част да се сменя. Та върпоса ми е към колегите по-горе дали това са реални цени за тая част и този ремонт. И някакъв съвет ако има възможност да мина с нещо по поносимо като цена. От Стефанов казаха, че точно за това не могат да ми предложат алтернатива. И сега се чудя и се мая какво да правя. Хем колата ми трябва доста, хем 1400+ лева за ремонт направо не знам откъде ще ги вадя...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 октомври 2017 - 22:32

 Miroslav001, на 30 октомври 2017 - 22:19, каза:

Да използвам темата, че имам същия проблем.

Карам Оpel Astra H 1.9 TDI, 120к.с., автоматик.

Усетих, че колата тресе при ускорение над 120км и при изкачване. По точно тресеше волана. И някакъв шум се чуваше откъм предницата. Като се пусне по инерция тресенето и шума изчезват. Та закарах я в Стефанов. По принцип там съм поддържал колата и като цяло имам положително мнение за тях. Досега за 5г. не съм давал повече от 200лв. за някакъв ремонт и то рядко. Винаги ми предлагат алтернативен избор като цена за части. Като цяло мисля че са коректни. Та оставих я там да видим това тресене какво ще излезе. И ми обявиха, че имам разбито дясно вътрешно каре и имало голям луфт. Даже казаха, че тресяло не само при високи скорости, но и при ниските. Обаче ме шокираха с цена за частта и ремонта - чисто ново вътрешно каре оригинално -> 1400лв. Направо щях да падна. Че даже казаха, че има голяма вероятност като я отворят да се наложи и още една част да се сменя. Та върпоса ми е към колегите по-горе дали това са реални цени за тая част и този ремонт. И някакъв съвет ако има възможност да мина с нещо по поносимо като цена. От Стефанов казаха, че точно за това не могат да ми предложат алтернатива. И сега се чудя и се мая какво да правя. Хем колата ми трябва доста, хем 1400+ лева за ремонт направо не знам откъде ще ги вадя...

Диагнозата принципно е правдоподобна спрямо симптомите. Цената на оригинално каре е някъде там, без отстъпки или с незначителни такива. На мен преди години ми обявиха цена 2300 лева за дясно вътрешно каре с полуоската на 2.2 дтр във вектра б. Слава богу, че проблема тогава се оказа друг.
Ако можеш намери някой, който има отстъпка за части поне да спестиш някой лев. Другия вариант е да си потърсиш алтернатива при някой вносител. И трети вариант от морга или от някоя астра/зафира, пусната на части.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 октомври 2017 - 22:36
Отговори

Miroslav001 снимка Miroslav001 30 октомври 2017 - 22:42

 tisho.74, на 30 октомври 2017 - 22:32, каза:

Диагнозата принципно е правдоподобна спрямо симптомите. Цената на оригинално каре е някъде там, без отстъпки или с незначителни такива. На мен преди години ми обявиха цена 2300 лева за дясно вътрешно каре с полуоската на 2.2 дтр във вектра б. Слава богу, че проблема тогава се оказа друг.
Ако можеш намери някой, който има отстъпка за части поне да спестиш някой лев. Другия вариант е да си потърсиш алтернатива при някой вносител. И трети вариант от морга или от някоя астра/зафира, пусната на части.



Благодаря за бързия отговор. Отстъпка ми дават и от Стефанов и то добра. Просто се шокирах от високата цена на тази част. Но аз по принцип не съм познавач. Просто исках да се уверя от по разбиращи хора, че това, което ми казват е реално. Въпреки, че нямам причина да не им вярвам. Казаха, че точно тази част от моргите из града трудно ще се намери читава. Те предложиха и да търсят, но това означава много време колата да стои там. А кофтито е, че на мен ми трябва и нямам много алтернатива.
Отговори

vankis снимка vankis 31 октомври 2017 - 09:53

 Miroslav001, на 30 октомври 2017 - 22:42, каза:

Благодаря за бързия отговор. Отстъпка ми дават и от Стефанов и то добра. Просто се шокирах от високата цена на тази част. Но аз по принцип не съм познавач. Просто исках да се уверя от по разбиращи хора, че това, което ми казват е реално. Въпреки, че нямам причина да не им вярвам. Казаха, че точно тази част от моргите из града трудно ще се намери читава. Те предложиха и да търсят, но това означава много време колата да стои там. А кофтито е, че на мен ми трябва и нямам много алтернатива.


Колега здрасти,

почти съм сигурен ,че проблема е правилно идентифициран, аз имах същият проблем с вибрация на мойта Инсигния. Цената , която са ти дали е реална за оригинални части. Съвет от мен не се занимавай с рециклиране ами направо си потърси афтърмаркет полуоска. Аз си купих на Spidan дясна полуоска за около 400лв сменена вече и колата спи :)

ПС: на лс ще ти пратя сайта, от който поръчах има 2 години гаранция
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg