Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Фабричен Имобилайзер

Тони снимка Тони 05 февруари 2007 - 10:55

Колеги,имам един въпрос преди бях срещнал подобна тема ама не я намерих сега та:
Като си купих тиграта и сменихме акумулатора имобилайзера влезна в некъв режим и сега само с единия ключ мога да я паля а пък с резервния...
Какво може да се направи по въпроса,че ако изгубя тоя ключ и не знам как ще карам кола :thu:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 05 февруари 2007 - 11:20

ANTHONY, на Feb 5 2007, 10:55 AM, каза:

Колеги,имам един въпрос преди бях срещнал подобна тема ама не я намерих сега та:
Като си купих тиграта и сменихме акумулатора имобилайзера влезна в некъв режим и сега само с единия ключ мога да я паля а пък с резервния...
Какво може да се направи по въпроса,че ако изгубя тоя ключ и не знам как ще карам кола  :thu:
 
Може би за тази тема говориш, колега. Само че така и не разбрахме какво му беше станало, сега всичко си е тип-топ. Само акумулатора ли сте сваляли? Без да пипате абсолютно нищо друго? Това най-вероятно му е сервизния режим на келеша. Трябва да отидеш при някой алармаджия да ти каже какво трябва да се направи, за да излезе от него. Другия вариант, щом е фабричен, тичай в сервизите на Опел. Би трябвало да имат хабер какво да се направи по темата.

П.П. Има и нещо друго, сега се сетих. Май има възмойност чрез този ключ, който имаш (явно оригиналния), да се програмира другия. Поне така е при фабричните имобилайзери на ФИАТ. Може и тук да има нещо такова... :thu:
Отговори

Тони снимка Тони 05 февруари 2007 - 11:24

Значи само смених новия със стария тва беше още юни месец и от тогава не съм намерил решение на въпроса ,май баща ми беше звънял некаде и му бяха казали ,че трябвало да се прати некав си код от германия и да се препрограмирвал ключа и аз не помня вече какво беше,ще се допитам до някой алармаджия наистина
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 05 февруари 2007 - 11:38

Ами поназнайват това онова. Щом е фабричен и имаш оригиналния ключ може да се разминеш лесно. Със сигурност ще имат повече инфо, отколкото за моя одъртял нефабричен... Макар, че ми се вижда малко странна ситуацията... Сервизния режим, както ми го обясни онзи фен при когото ходих, бил като си оставиш колата в сервиза, онез да си нямат работа с имобилайзера, да не ти го изкопират и тем подобни. И тогава колата пали с всеки един от ключовете, които имаш към нея. А при теб не е точно така... :thu:
Отговори

Tramway снимка Tramway 05 февруари 2007 - 17:58

Като става въпрос за фабричнен имобилайзер: моята кола също има такъв, а аз я купих само с един ключ. Сега треперя да не го загубя. Къде мога да си извадя втори? Вече втора година се каня и май ще изрева на умряло. Аз мога да прочета чипа в ключа и да програмирам друг, но това ще ми коства много усилия и време, каквото нямам. Освен това нямайки ключ с подходяща дръжка няма как да го поставя. Така че ако някой може да ме насочи ще бъда много благодарен.
Отговори

помагащ снимка помагащ 05 февруари 2007 - 20:26

Tramway, на Feb 5 2007, 05:58 PM, каза:

Като става въпрос за фабричнен имобилайзер: моята кола също има такъв, а аз я купих само с един ключ. Сега треперя да не го загубя. Къде мога да си извадя втори? Вече втора година се каня и май ще изрева на умряло. Аз мога да прочета чипа в ключа и да програмирам друг, но това ще ми коства много усилия и време, каквото нямам. Освен това нямайки ключ с подходяща дръжка няма как да го поставя. Така че ако някой може да ме насочи ще бъда много благодарен.
 

обаде се колеги да ги оправим тези неща.0888841314
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg