Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Скъсани подгряващи свещи

pry4ka снимка pry4ka 10 юли 2011 - 13:39

Имах 2 или 3 изгорели подгряващи свещи и реших да ги сменя, но стана белята и се скъсаха 3 от 4те.
Свещи
Скъсаха се под резбата и в момента не ги държи нищо освен нагарът по тях. Виждат се как стоят вътре. Четох мнение в мерцедес форума, че ако запаля и форсирам компресията ще ги изкара навън, но незнам дали да пробвам.
Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо нека даде съвет :n055:
Мнението беше редактирано от pry4ka: 10 юли 2011 - 13:39
Отговори

Jiga снимка Jiga 11 юли 2011 - 09:01

Според мен докато върти преди да е запалил двг, по време на горивния такт се получава подналягане в цилиндъра и може да ги глътне и да стане мазало. сигурен ли си, че не е останала никаква резба на парчето вътре. според мен това няма как да стане. те не се държат на нищо освен на зоната с резбата...
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 11 юли 2011 - 09:30

Прав си колега - и аз от това се притеснявам по принцип.
Резбите се развиха 100%
Публикувано изображение
Скъсани са на около половин сантиметър под резбите.
Говорих с майстор, който ми каза че на по-старите модели има стеснение в канала долу и свещта няма как да падне в главата. На моя модел обаче незнаеше дали има такова стеснение.
В момента ги кисна с разни препарати. Вдигам я на крик включвам 6та и въртя гумата - получава се компресия, но не е достатъчна.
Сега ще ги накисна с коресилин и ще продължавам с опитите.
Отговори

Jiga снимка Jiga 11 юли 2011 - 10:31

Ти и така като въртиш пак има подналягане в експанзивния такт, но те щом са толкова запекли едва ли ще тръгнат накъдето и да е само с въртене на ръка или на стартер. може би наистина с форсиране да излязат, но ако падне нещо вътре на работещ мотор ... :moderator: . Нека някой практически запознат с проблема да посъветва преди да рискуваш.
Отговори

Jiga снимка Jiga 11 юли 2011 - 10:38

хрумват ми някакви безумици, като махане на дюзата и надуване с компресор от там на затворени клапани...
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 11 юли 2011 - 10:54

Определено няма да излязат лесно като с магическа пръчица - в това вече се убедих.
Лошото е, че колата е на слънце и през деня е голям пек - убива желанието ми за работа :surrender:
Отговори

Jiga снимка Jiga 13 юли 2011 - 08:39

какво е развитието със свещите?
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 13 юли 2011 - 09:35

Киснаха се няколко дни със газ за горене. Днес запалих за първи път - в началото на 2ри цилиндър започна да се пени газта, която е в улейчето.
Накрая и на 1ви започна да се пени, само на 3ти няма никакъв резултат.
Това пенене може би означава, че някъде съм успял да пробия нагара. Сега напълних пак улейчетата и по обяд ще ходя пак да паля.
Като цяло - си ***** мамата. На никой не пожелавам дам у се късат свещите :surrender:
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 13 юли 2011 - 14:42

колега това оригинални опелски свещи ли са,защото и аз съм имал подобен проблем??? от снимките на свещите виждам че корпуса на самата свещ е останала вътре в главата,но такова стеснение няма за което говори колегите ,поне го казвам от опит свалял съм такава глава,и да разчиташ на компресията да ги извади е малко фантастично,защото компресията намалява когато започне по малко да изпускат,единия вариант е да опиташ с малък метчик ,да навиваш резба в останалата част от свещта,която в случая има форма на епруветка,и с инерционен чук да лашкаш по малко,като накисваш с газ или каквото било,а другия вариант сега се сещам че един приятел имаше сходен проблем с 2,2 цди на мерцедес,и някакъв химик от пловдив му реши проблема като му даде някакъв разтвор или киселина,ще те излъжа,коята разяжда само метала на свещта без алуминия,но затова трябва да се допиташ до химик,а най лошия вариант е да се сваля главата,което не ти го пожелавам,но опитай по този химичния път гарантирам ти успех....
Мнението беше редактирано от georgibakarliev: 14 юли 2011 - 13:18
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 13 юли 2011 - 17:07

Вариантът с компресията наистина май няма да проработи. Отиваме към медчик, а такъв химик незнам къде да намеря.
Ако успея да реша проблема ще пиша :surrender:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 юли 2011 - 18:11

А защо просто не се довериш на специалистите??? Закарай я в сервиз и недей да съсипваш хубавата кола с експерименти :icon_wink2:
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 13 юли 2011 - 18:21

Засега опитите са безопасни. Главният проблем е, че няма майстори, на които да се доверя да ми отворят главата.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 юли 2011 - 19:01

Мога веднага да ти посоча трима човека, на които не само аз, но и доста колеги имат доверие за София.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 13 юли 2011 - 19:39

Проблема е, че колата се намира в Русе :icon_wink2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 юли 2011 - 19:44

Ами съжалявам, но съм си загубил вълшебната топка :icon_wink2:
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 13 юли 2011 - 19:45

Няма много майстори за дизелови кочинки :unsure:
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 13 юли 2011 - 20:03

Иво така е няма как да знаеш. Ще поразпитам за читав майстор и аз.
Днес като минах те нямаше покрай колата и си помислих, че си решил проблема.
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 14 юли 2011 - 09:59

Ходих и в мерцедес да питам дали техния ремонтен комплект за скъсани свещи ще свърши работа.
Оказа се, че техните свещи са малко по-големи и няма да стане.
Отговори

esil2 снимка esil2 14 юли 2011 - 10:48

Дано намериш решение но все си мисля че няма да се размине без да сваляш главата, така че потърси някой свестен майстор и за в бъдеще ако ти се наложи да сваляш свещи ги кисни 3 дни с газ и развивай на топъл двигател.
Отговори

pry4ka снимка pry4ka 14 юли 2011 - 10:52

Киснах ги 2 дни с газ и развивах на около 50 градуса загрял двигател - просто колата е от Италия и там не вярвам някой да ги е сменял. За 5 години е станала голяма заварка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg