Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Vectra 2.0 DTI Edition 101 PS

Гостblups_* 30 декември 2011 - 10:39

Привет колеги,

казвам се Григор и съм от гр. Панагюрище. Вчера закупих Opel Vectra 2.0 DTI Edition Верига, година на производство края 2000. Колата е в отлично състояние, като изключим смущаващия факт, че при работа на двигателя в ниски обороти до 2 000 - 2 500 /min светва лампата за двигателя на таблото. При рестарт на двигателя същата остава да свети. При студено запалване всичко изглежда наред и лампата не свети. Като звук моторът работи изключително спокойно и приятно. Не се чуват никакви нередности. Приведен в движение и с вече светнала лампа, в ниски обороти както казах на моторът липсва сериозна доза мощност. С натискане и поддържане на споменатите обороти изведнъж лампата изгасва и мощността на мотора се повишава драстично. Вчера я карах по магистрала "Тракия" София - Пловдив с прилични обороти 3000 /min и нагоре, като си мислих, че продухване, катализаторни изтории и от сорта неща ще помогнат, но уви. Моторът се държи по същия начин, както вече описах. Все още не съм сменил маслото и филтрите.
Ще помоля компетентни колеги за мнение по въпроса и мерки, които евентуално да предприема.
Бих бил благодарен и на съвет за видове масла и филтри (горивни, маслени), които да използвам и съответните надеждни доставчици.

Предварително благордаря и весело посрещане.

Greets GR
Отговори

Shades снимка Shades 30 декември 2011 - 10:54

Колата трябва да мине диагностика и по номера на грешката вече може да насочим точно къде е проблемът. За масла и филтри, по каталог се кара с 10w40, но аз препоръчвам 5w40, разликата е осезаема. За марки - почти всички във форума са доволни от Yacco, Fuchs също са много добър избор, отделно ако са оригинални Castrol и Motul са добри марки. За филтрите практически няма голяма разлика между марките, иначе класиката в жанра Mahle/Knecht.
Отговори

radoev снимка radoev 31 декември 2011 - 13:49

Имам същия проблем и съм сменял всичко по двигателя за проба, не казвам че ще си решиш проблема но запуши вакума към клапана на вихровите клапи и пробвай какво ще стане. Пиши ако има някаква промяна.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 31 декември 2011 - 16:48

И аз го имам този проблем :Д маркучите за вакуума са просто ги смени и смени и гумичките ;)
Отговори

rado sb снимка rado sb 31 декември 2011 - 18:22

Колега тези проблеми са характерни за тези Опелски мотори и не са толкова страшни,въпроса е да намерите причината.Намираш читав майстор в твоя регион,който познава болките на тези мотори,закачате вакумметър на вакум системата и измервате вакума в системата.Той трябва да е от -0.7bar до-1.0bar,като това са нормалните параметри.Ако е с по ниски показатели взимате едни тънки клещички и стискате всеки един от изходите към ЕГР-а,вакум клапана на вихровите клапи и вакум клапана който е на турбото и следите къде се покачва вакума.Където се покачи значи там е болното място.Ако вакума е нисък няма промяна търсете проблема в трите соленоида или сервото и не на последно място вакум маркучите и тройниците които разделят вакума.Също проверете на соленоидите,където пише VAC трябва да влиза вакум,а OUT е изхода към съответния вакумен клапан.Ако са разменени някъде мотора ще влиза в авариен режим.Тази информация е новогодишен подарък за колегите със сходни проблеми и пожелавам на всички по малко да боледуват колите през 2012г и много здраве и весело посрещане на новата година.Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg