Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

КАКВО МАСЛО ЗА ОПЕЛ АСТРА Z16 XEP TWINPORT

velizar_333 снимка velizar_333 14 септември 2017 - 16:29

 javor_bg, на 14 септември 2017 - 15:12, каза:

В спецификацията на масло "5W40" според справочниците "W" означава зима, първото число 40 е вискозитет при 0 градуса целзии, а 40 е гъстота при 100 градуса целзии при топъл мотор. По тази логика излиза, че 5W50 май е доста подходящо за големите жеги, когато маслото ще загрява допълнително. Така си мисля де.
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 14 септември 2017 - 16:42

Е по тази логика зимата трябва да караме с 0w30.Но,не това е проблема .Номера е да открием,кое масло понася и не гори чак толкова мотора и е най-добре за него.С тези стари кошници няма начин,но поне да закрепим още малко положението.То е ясно доливал и караш.От една страна добре от друга зле.Поне в двигателя има все прясно масалце:)))
Мнението беше редактирано от velizar_333: 14 септември 2017 - 16:44
Отговори

Жоро–GSI снимка Жоро–GSI 14 септември 2017 - 20:45

 javor_bg, на 14 септември 2017 - 10:48, каза:

Колега Жоро-GSI и аз се ориентирах към доливане на 5W50, но съм взел на Mobil, а може на ADDINOL да е по-добро. Карам с 5W40 кола на 160 000 км. Дават по каталог 5W30, но си го гори и то особено през лятото най-много.

Също карам на газ и си мисля, че би трябвало да има разлика в разхода на масло при каране на газ и на бензин. Вие как мислите ?




Съмняваме със смяната към по-дебело масло да спре да ти гори,а може и от някъде да имаш лек теч.Поне при мен като налях 5w 50 си го гори толкова колкото и 5w 40 и 10w 40.Но разхода на бензин ми падна с 5w 50.При мен ако карам само градско спокойно между 2-2500 оборота почти не го пипа.Пипането почва с по агресивно каране и най-вече на магистрала с над 160км/ч.Може и аз да имам лек теч на масло някъде,но трябва да се измие целия двигател перфектно и от долу, и да го форсирам в продължение на около 10 мин с 4 хил оборота ако има някъде сълзене или лек теч ще се види веднага.На мен лично не ми се занимава,на диагностика нямам никакви грешки,колата си ускорява супер а и горенето ми е толкова колкото го дава и по книжка.Иначе и маслата Mobil са супер но ако са оригинални са много скъпи, особенно 5w 50.Porshe работят само с Mobil.Смятам че това е гаранция за качество.Иначе разбрах за марката ADDINOL от едни руски братушки които тестваха около 15 вида масла за горене.Известни марки и не толкова известни.Кое ще започне най-бавно да гори и се оказа ADDINOL.И реших да заложа,защото до колкото се интересувах имат само рафинерии в Германия и риска да попадна на ментак е почти 0.
Отговори

Жоро–GSI снимка Жоро–GSI 14 септември 2017 - 20:55

 velizar_333, на 14 септември 2017 - 16:42, каза:

Е по тази логика зимата трябва да караме с 0w30.Но,не това е проблема .Номера е да открием,кое масло понася и не гори чак толкова мотора и е най-добре за него.С тези стари кошници няма начин,но поне да закрепим още малко положението.То е ясно доливал и караш.От една страна добре от друга зле.Поне в двигателя има все прясно масалце:)))




А ти в Русия,Швеция,Финладния и другите най-студени части на света с какво масълце мислиш че карат?Само 0w 30 и 0w 40.Чичо ми е международен тираджия и ми е разправял как две седмици покрай коледа изкарал на един паркинг в Русия, понеже заради лошата пътна обстановка не можело да се пътува.И всички тирове на този паркинг двигателите им работели 24/7.Вика а си изгасил тира трябва да чакаш кога цъфне джанката :smile: Наздраве :drinks:
Мнението беше редактирано от Жоро–GSI: 14 септември 2017 - 21:11
Отговори

lrlmodo снимка lrlmodo 15 септември 2017 - 10:49

10w60 е твойто масло
Топ продукт е на всичките производители
Пълна синтетика е
Има и от марки на поносими цени
Избягвай кастрола, че е пълно с ментета
Аз карам с такова целогодишно
Мнението беше редактирано от lrlmodo: 15 септември 2017 - 10:50
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 септември 2017 - 14:35

И 10W60 е вариант :) Засега ще пробвам 5W50 и след време ще видя дали има ефект. Факт е че зимата разхода на масло е по-малък. Факт е също така и това, че ако напълня щеката до макс тогава стига до средата по-бързо отколкото от средата до минимума. По принцип с пълната синтетика дават да се кара 15 000 км, но аз не смея и карам най-много около 13000 км.
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 15 септември 2017 - 15:46

 javor_bg, на 15 септември 2017 - 14:35, каза:

И 10W60 е вариант :) Засега ще пробвам 5W50 и след време ще видя дали има ефект. Факт е че зимата разхода на масло е по-малък. Факт е също така и това, че ако напълня щеката до макс тогава стига до средата по-бързо отколкото от средата до минимума. По принцип с пълната синтетика дават да се кара 15 000 км, но аз не смея и карам най-много около 13000 км.
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 15 септември 2017 - 16:00

Кой те е съветвал да пълниш на макс маслото.Аз оставям почти едно разделение надолу.С това на макс може да ти изгаря излишното масло по-бързо.Като налеят,колкото ми дават по каталог, а то е 4л.никога не е на макс.И не сменям масло на 13хил.Най-много 9хил.с нашите масла толкова,а с това ГМ ,което са ми наляло и 6хил.са му много.
Мнението беше редактирано от velizar_333: 15 септември 2017 - 16:03
Отговори

Жоро–GSI снимка Жоро–GSI 15 септември 2017 - 22:24

Според мен 10w 60 e визкозитет който си налива предимно в рейсингови автомобили,за да има оптимално мазане в големите жеги на писта.Където в такива условия 5w 40 ще стане просто на вода.Извън тези условия,ако автомобила не е поне подготвен за такова масло може да има само негативни ефекти. Гъстото масло осигурява добър защитен филм върху металните части,но освен да смазва лагерите и валовете, трябва и да ги охлажда - затова трябва да има достатъчна течливост, за да може да циркулира в по-голямо количество.А с такова дебело масло това става доста тегаво от там по голямо триене и по голяма температура.И след известно време си купуваме билет за майстора,за основен ремонт на маторя. :icon_smile2:
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 16 септември 2017 - 10:23

 velizar_333, на 15 септември 2017 - 16:00, каза:

Кой те е съветвал да пълниш на макс маслото.Аз оставям почти едно разделение надолу.С това на макс може да ти изгаря излишното масло по-бързо.Като налеят,колкото ми дават по каталог, а то е 4л.никога не е на макс.И не сменям масло на 13хил.Най-много 9хил.с нашите масла толкова,а с това ГМ ,което са ми наляло и 6хил.са му много.

Понеже ми се струваш голям СПЕЦИАЛИСТ,какво означава това ''Кой те е съветвал да пълниш на макс маслото'',или инженерите измислили това са по-глупави от теб?!Значи ако един двигател вече гори масло,дали това че маслото е на максимума на пръчката или на половината/между min и max/ няма никакво значение. :smile3560:
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 16 септември 2017 - 10:52

 bobi7474, на 16 септември 2017 - 10:23, каза:

Понеже ми се струваш голям СПЕЦИАЛИСТ,какво означава това ''Кой те е съветвал да пълниш на макс маслото'',или инженерите измислили това са по-глупави от теб?!Значи ако един двигател вече гори масло,дали това че маслото е на максимума на пръчката или на половината/между min и max/ няма никакво значение. :smile3560:

Ако съм голям специалист ,нямаше да съм в този форум колега.Всеки да си налива маслото, както иска.И,както съм написал по горе и 4л.да се налят,както е по каталог пак не ми е до макса.Ако имаш мнение по темата тук напиши, нещо от опит не да се дракаш.А над макса може ли?Поздрави.
Мнението беше редактирано от velizar_333: 16 септември 2017 - 10:54
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 16 септември 2017 - 11:56

Пак въпрос?Филтъра на картерните газове отразява ли се на горенето на масло?
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 16 септември 2017 - 12:41

 velizar_333, на 16 септември 2017 - 10:52, каза:

Ако съм голям специалист ,нямаше да съм в този форум колега.Всеки да си налива маслото, както иска.И,както съм написал по горе и 4л.да се налят,както е по каталог пак не ми е до макса.Ако имаш мнение по темата тук напиши, нещо от опит не да се дракаш.А над макса може ли?Поздрави.

Може и над МАКС-а до капачката на клапаните,проверено е и действа. :newsm05_41:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 октомври 2017 - 09:50

А някой има ли впечатления от 10W50 ?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 октомври 2017 - 11:01

Издържа на повече пържене преди да стане на пикня ако ръчкаш колата е за теб ако караш нормално няма смисъл.
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 03 октомври 2017 - 20:13

От 10/50 нямам опит ,но от 20/50 имам!Март месец преди години смених маслото с 20/50 и ефекта беше избил датчик за налягането.Хладно време малко повече форса на студен двигател,и това беше ефекта.Вината си беше само моя, не е на маслото.Вярно е ,че през лятото ,в жегите на магистрала разхода на масло падна.През зимата с това масло....Сложи малко във фризера и виж при минус 18 на какво ще ти прилича.Моето лично мнение 10/50 е добро масло за стари коли,но за лятото!Зимата,особено за градско,сложи си 5/30 или 5/40.
Отговори

velizar_333 снимка velizar_333 04 октомври 2017 - 08:05

Аз минах на 5w40 Бардал .Ще видим сега,какво става.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 октомври 2017 - 19:58

Реално можеш да разбереш разликата след още две смени със същото.
Остава известно количество в двг при източването на старото.
Това при положение, че не си правил промивка.
Отговори

ufer снимка ufer 05 октомври 2017 - 07:00

На моята ежедневка - Астра F C14NZ се разчукаха повдигачите. Направих лека промивка с добавка на Бардал и после масло 10W40 Бардал. Спряха да чукат веднага. Маслото се оказа добро. Ако се разчукат пак и при него, ще трябва да слагам нови повдигачи...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 05 октомври 2017 - 09:02

Колега, я сподели коя е точно тази добавка на Бардал за повдигачите ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg