Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Декодиране на CD changer

todcom снимка todcom 08 февруари 2009 - 20:09

Днес ми се наложи да сваля акумулатора, и съответно после трябваше да декодирам касетофона, с първата стъпка декодирането на радио касетофона като прочетох тук там из форума успях да се справя, но с втората ударих греда - сд чейнджара също има код, но не знам как да го въведа, след като въведа и съответно приеме кода на радиото остава съобщение CD SAFE
Отговори

todcom снимка todcom 09 февруари 2009 - 18:35

Ще си отговоря сам :61: мира не ми даде докато него разгадах :61: , процедурата е същата като при декодирането на радиото, само където за целта се използва друг бутон, а именно "o"

1. Давасе ключа за запалване на контакт.
2. Изключвате касетофона, ако е влючен.
3. Задържасе бутона "o" за няколко секунди (от дясно на гнезгото за касетката) и тогава се натиска бутона за включване, съответно без да се пуска "o".
4. Чувасе звуков сигнал и на дисплея се появява надпис "10 _ _ _ _"

5. Въвеждате вашия код с бутон 1 за първа цифра, бутон 2 за втора, 3 за трета и 4 за четвърта.
6. След като се въведе кода се потвърждава като се задържи "o" за няколко секунди докато чуе звуков сигнал.



Ако кода е верен всичко е 6 :61: , процедурата е същата и за декодиране на радиото, само където вместо "o" се изпозва бутона "AS"
Отговори

Боби75 снимка Боби75 03 юни 2009 - 15:31

Колеги, карам Zafira 1999г. 1.8i 16v с фабрично радио Philips CCR600 + CD changer Blaupunkt.
Падна ми акумулатора и успях да си намеря кода за касетофона, но ударих греда с кода за CD-то.
Някой може ли да ми помогне с кода или да ми каже къде да търся?

Благодаря предварително!
Отговори

stefp снимка stefp 04 юни 2009 - 12:41

 Боби75, на 03 Jun 2009, 04:31 PM, каза:

Колеги, карам Zafira 1999г. 1.8i 16v с фабрично радио Philips CCR600 + CD changer Blaupunkt.
Падна ми акумулатора и успях да си намеря кода за касетофона, но ударих греда с кода за CD-то.
Някой може ли да ми помогне с кода или да ми каже къде да търся?

Благодаря предварително!


Привет ,първо можеше да си пуснеш нова тема :icon_wink2:
Второ дай повече инфо за changer-а ,така само с CD changer Blaupunkt ,няма кой да ти даде код или да ти каже къде е :)
Иначе е в един епром ,ама трябва да го прочетеш и да дадеш дъмп-а ,в противен случай в нак-близкия сервиз :)
Отговори

Рошко снимка Рошко 04 юни 2009 - 12:55

[offtopic]И що реши, че трябва да си пусне колегата нова тема...? Или трябва да стане като в някои други автофоруми у нас - кочина - и всеки да си "пляска" теми на воля колкото му е кеф :icon_wink2: [/offtopic]
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 04 юни 2009 - 12:56
Отговори

stefp снимка stefp 04 юни 2009 - 13:27

:icon_wink2: Ами защото на колегата проблема е друг ,не как да си вкара кода ,а КОЙ е кода . :flag:
Отговори

Боби75 снимка Боби75 04 юни 2009 - 13:31

 stefp, на 04 Jun 2009, 01:41 PM, каза:

Привет ,първо можеше да си пуснеш нова тема :icon_wink2:
Второ дай повече инфо за changer-а ,така само с CD changer Blaupunkt ,няма кой да ти даде код или да ти каже къде е :)
Иначе е в един епром ,ама трябва да го прочетеш и да дадеш дъмп-а ,в противен случай в нак-близкия сервиз :)


Привет,
Друго, което мога да дам като инфо за Blaupunkt-а са:
Model: 90 569 379
Type: CDC2
W1G

Това е информацията, която прочетох на задната страна на CD-то. Ако не е достатъчна ми кажете къде да търся! Благодаря!
P.S.Иначе и днес ако никой не беше обърнал внимание на въпроса ми щях да го пусна като нова тема, ама реших да изчакам :))))
Отговори

помагащ снимка помагащ 04 юни 2009 - 13:42

 Боби75, на 04 Jun 2009, 02:31 PM, каза:

Привет,
Друго, което мога да дам като инфо за Blaupunkt-а са:
Model: 90 569 379
Type: CDC2
W1G

Това е информацията, която прочетох на задната страна на CD-то. Ако не е достатъчна ми кажете къде да търся! Благодаря!
P.S.Иначе и днес ако никой не беше обърнал внимание на въпроса ми щях да го пусна като нова тема, ама реших да изчакам :))))

има и сериен номер .ела да го оправим .***********
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 18 ноември 2009 - 19:07
Причина за редактиране:: Придържайте се на лични за тези разговори ;)
Отговори

stefp снимка stefp 04 юни 2009 - 13:49

Опс ,колегата Помагащ ме е изпреварил .
Има още номера ,сериен и парт ,но най-добре се възползвай от телефона който е дал и иди да го направи .
Отговори

помагащ снимка помагащ 05 юни 2009 - 07:16

 stefp, на 04 Jun 2009, 02:49 PM, каза:

Опс ,колегата Помагащ ме е изпреварил .
Има още номера ,сериен и парт ,но най-добре се възползвай от телефона който е дал и иди да го направи .

затова съм уточнил че трябва да го пипна , но трябва ли всичко да се знае. в крайна сметка който много знае бързо остарява.
Отговори

shizko снимка shizko 21 юни 2009 - 09:06

И аз имам Zafira 1999г. 1.8i 16v с фабрично радио Philips CCR600 + CD changer Blaupunkt.
Падна ми акумулатора и успях да си намеря кода на касетофона и CD-то. При въвеждането на кода по описаната процедура сгреших 3 пъти, защото въвеждах друг код от картата. В началото се появяваше 10 - - - - след 3-те грешни опити се появява 7 SAFE, но проблема е , че вече при задържане на бутона "АS" не пиука и не се появяват - - - - (не ми дава да въвеждам код).
Ако някой има идея какво да правя за да въведа кода който имам да пише.

Благодаря
Отговори

Toshe снимка Toshe 08 септември 2009 - 10:49

Колега като ти изпише 7 safe оставяш така да стой доста време.
От 30 мин. - до 3 часа.
За различните модели е различно.
И след това отново можеш да правиш опити да
отключиш касетофона.
:icon_wink2:
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 18 ноември 2009 - 17:50

здравейте! по горе прочетох как да вкарам кода на cd-changera, но не зная дали са еднакви кодовете с касетофона или има отделен код за него.знам само на касетофона кода и като превключа на cd-changer ми изписва cd-safe.дали мога да пробвам с кода на касетофона или има друг код който не го зная.касетофона е philips ccd600+changer philips
Отговори

помагащ снимка помагащ 18 ноември 2009 - 18:54

 vladkin1980, на 18 Nov 2009, 17:50, каза:

здравейте! по горе прочетох как да вкарам кода на cd-changera, но не зная дали са еднакви кодовете с касетофона или има отделен код за него.знам само на касетофона кода и като превключа на cd-changer ми изписва cd-safe.дали мога да пробвам с кода на касетофона или има друг код който не го зная.касетофона е philips ccd600+changer philips

Различни са .
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 19 ноември 2009 - 10:38

благодаря ти колега.ще търся някой сервиз за аларми да го подкарат.и без друго имаше някъв проблем с отварянето мисля.
Отговори

peshi снимка peshi 03 май 2011 - 18:58

Здравейте!При мен проблема е подобен, след смяна на акумолатора изписва CD-safe.Радиото е Philips CCR600 + CD changer Blaupunkt, а не си знам кода къде мога да го проверя :unsure:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 май 2011 - 23:59

с книжките и документите на колата върви едно картонче с размера на дебитна карта, на него пише Car Pass, там са записани всички видове кодове... ако го нямаш имаш 2 варианта, единия в представител на опел да ти го извадят срещу съответното заплащане, другия да ти ги изкара някой от плеъра и чейнджъра пак срещу съответното заплащане...
Отговори

todcom снимка todcom 15 септември 2012 - 12:35

 Toshe, на 08 септември 2009 - 10:49, каза:

Колега като ти изпише 7 safe оставяш така да стой доста време.
От 30 мин. - до 3 часа.
За различните модели е различно.
И след това отново можеш да правиш опити да
отключиш касетофона.
:icon_wink2:


И при мен се появи същия проблем, едно доуточнение ако може? Как да го оставя включен (защото след 1 час сам си изключва)или просто да изчакам три часа (при мен минаха 3 дни) и пак само до 7safe и нищо повече :Topic-is-closed-bg:
Отговори

Ivelina90 снимка Ivelina90 09 юли 2014 - 17:32

аз нямам такъв бутон "o"
Отговори

CH_M снимка CH_M 10 юли 2014 - 08:53

Това е бутона Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg