Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Jetronic

fanatic снимка fanatic 30 септември 2005 - 16:21

1. По стара система от мотроник ли е или просто различен принцип на действие ?
2. Реално това компютър ли е или само управлява инжекциона (пълен) ?
3. Натрупва ли грешки тази електроника или не. ?
4. Има една допълнителна букса с внушителни размери която излиза от там и не знам за какво служи.
5. Май имам ЕКУ но не знам дали отчита правилно и каде какво отива и какво се случва.

Питам за всичко това защото започна да харчи доста а по лошото е че колата ми стана по ленива което ме дразни. Сигурно някой от въпросите не са точни може би даже глупави но по добре да питам отколкото да разглабям без да разбирам.... и да сменил съм каквото трябва всички консумативи са ОК явно проблема е в настройки, центровки или и аз не знам какво е. Имам си даже номер на jetronik-a Bosch 280 000 334. Иначе мотора е C 18 NV 74/101 kw/hp.

Каквото и инфо да имате давайте защото дразни много а и не върви Хилядолетния Сокол да не е във форма. 10х
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 01 октомври 2005 - 22:44

Абре не го ли обсъждахме тоя твоя jetronic преди време =)
И се разбрахме че има част компютърна - управление - зависимост от jetronica - и зависи къв точно е и т.н. и т.н. и много въпросителние и не помня ама май коментирахме дали имаш мабда сонда и май установихме че имаш lu-jetronic =)
//За грешки не съм сигурен че натрупва щото схемата като му гледах на lu-jetronica - не можах да намеря процесор управляващ - има памет - но не разбрах как се справя с данните в нея точно! - а и не съм се задълбочавал!

Значи пробвай да видиш дали ламбдата не е започнала да сдава багажа - щото явно се оказва че всички ламби леко полеко здават багажа - а не изведнъж!
Отговори

ГостPMG_* 05 октомври 2005 - 20:23

Надявам се тази схема да ви изясни поне малко въпросите.. :D

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

StunyGT снимка StunyGT 05 октомври 2005 - 20:45

Абе аз съм с ЛЕ-Джетроник и май е със същият написан номер от колегата "fanatic"

Схемата публикувана от "skyline" е на механична инжекция от сорта на мерцедес190Е 2.0 и голф1.8 16в.

Относно това дали помни грешки като повечето опели след 30сек до 1 мин ги забравя след откачане на акомулатора ако има напрупани такива. Провери си температурният датчик на мотора за ЕЦУ-то и да споделиш какво ти е направило впечетлтние спрямо преди(малко по-точно).
:angry:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg