Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

P0340 - Camshaft Position Sensor Circuit Range/Performance

damajanata снимка damajanata 11 февруари 2012 - 22:39

здравеите колеги имам голяма дилема ... прескочи ми ангренажния ремак смених счупените кобилици и ми изписва тази грешка P0340 - Camshaft Position Sensor Circuit Range/Performance ако някои е правил такъв двигател го моля да ми каже кои белези да гледам зашото уж оригиналните не са като вартя на рака и затяга а този датчик на разпределителен вал не подава инфо на еку-то а уж е здрав !!! остава центрожката да е кофти но с 1 зъб едва ли или казанчето ми да е ударило клапани ... мотора е z19DTH 2006 g astra 149 магарета благодаря ви предварително а ако има и някои да има снимки на зацепжането ша е супер :Д !!!!
Отговори

Гостtorx_* 11 февруари 2012 - 22:54

гледай центровката на ФАБРИЧНИТЕ белези, колелото, гривната всичко Ок ли е ?
Мнението беше редактирано от torx: 11 февруари 2012 - 22:55
Отговори

damajanata снимка damajanata 12 февруари 2012 - 10:20

 torx, на 11 февруари 2012 - 22:54, каза:

гледай центровката на ФАБРИЧНИТЕ белези, колелото, гривната всичко Ок ли е ?

първо благодаря 4есе отзова колега . колелата са ок . беще счупила и 16-те кобилици оба4е на фабричните белези затяга и когато е на тях 1-ви и 4ти цилиндар не са в горна мъртва точка и пак дажа грешката че гаднич датчик не е на позиция и не отваря диузите .. като си ги наглася да са 1ви и 4ти горе няма проблем варти си без да затяга но пак тъпия датчик дава грешка и се чудя дази не е ударила клапани ?
Отговори

piston снимка piston 13 февруари 2012 - 17:11

 damajanata, на 11 февруари 2012 - 22:39, каза:

здравеите колеги имам голяма дилема ... прескочи ми ангренажния ремак смених счупените кобилици и ми изписва тази грешка P0340 - Camshaft Position Sensor Circuit Range/Performance ако някои е правил такъв двигател го моля да ми каже кои белези да гледам зашото уж оригиналните не са като вартя на рака и затяга а този датчик на разпределителен вал не подава инфо на еку-то а уж е здрав !!! остава центрожката да е кофти но с 1 зъб едва ли или казанчето ми да е ударило клапани ... мотора е z19DTH 2006 g astra 149 магарета благодаря ви предварително а ако има и някои да има снимки на зацепжането ша е супер :Д !!!!

.....не си прави експерименти,намери си някой който ще се справи...! ...това не е кръжок ...!
Отговори

damajanata снимка damajanata 14 февруари 2012 - 09:23

 piston, на 13 февруари 2012 - 17:11, каза:

.....не си прави експерименти,намери си някой който ще се справи...! ...това не е кръжок ...!

благодаря ви за помоща явно тука разбирате само от кадети за нови коли да не стажа дума проблема беше във връзката межди датчика и еку-то мн здраве на всичи опел-манияци аз моя го продавам това не е кола !!
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 14 февруари 2012 - 19:49

Ей сега ни закопа.... какво ще правим без теб ??
Точно пък този двигател ми е от любимите явно собственика не го гледа щом си допуснал да се скъса ремък.
Аз лично не разбрах какво се изисква от Нас ?
Моля напиши разбираемо от какво се нуждаеш .
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 14 февруари 2012 - 19:53

[quote name='damajanata' timestamp='1329204211' post='1020796']
благодаря ви за помоща явно тука разбирате само от кадети за нови коли да не стажа дума проблема беше във връзката межди датчика и еку-то мн здраве на всичи опел-манияци аз моя го продавам това не е кола !!
[/quote

Даже и от Кадети не разбираме.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 14 февруари 2012 - 21:23

Бутало на 1-ви цилиндър го правиш лесно - пъхаш една по-дълга отвертка през отвора на подгревната свещ и гледаш най-високата позиция в която застава - това ти е ГМТ. Горе валовете тр да си на белезите - те са на засеци и няма как да "затяга" от тях, понеже колелата нямат повече от 1 позиция. Виж си само положението по схема на Аутодата да не излезе че ги гласиш по други белези. Блокираш двата вала да не бяга центровката и слагаш ремъка по стари белези или купуваш такъв с отпечатани белези(Gates). Натягаш да не обръща ремъка на повече от 90 градуса по дългата му част. Палиш и отиваш да видиш колко нафта имаш в резервоара. А към последния ти коментар - а ти ако разбираше повече от нас, май нямаше да питаш кое как ?!?
Отговори

reload снимка reload 17 февруари 2012 - 21:40

 damajanata, на 12 февруари 2012 - 10:20, каза:

... беще счупила и 16-те кобилици оба4е на фабричните белези затяга и когато е на тях 1-ви и 4ти цилиндар не са в горна мъртва точка като си ги наглася да са 1ви и 4ти горе няма проблем варти си без да затяга ... и се чудя дази не е ударила клапани ?

Ето ти тези инструменти, които ти са необходими за да поставиш ремъка и линка с инструкции ТУК
Няма начин всички клапани да са добре,и не знам какви белези си гледал!
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg