Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ремонт на PSG5 на ГНП Bosch VP44

donev снимка donev 02 април 2011 - 08:26

И ПОСЛЕДНО КОЛЕГИ - КАКВО ПРАВИМ ???

1. РЕМОНТИРАНЕ НА СТАРАТА ПОМПА - 1400 ЛВ С ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЯ

ИЛИ

2. ПОМПА ВТОРА УПОТРЕБА - 700 ЛВ БЕЗ ГАРАНЦИЯ

ВЕЧЕ И АЗ СЕ ЧУДЯ, ИЗЧЕТОХ ЦЯЛАТА СТАТИЯ И НЕМОГА ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ, ДАЙТЕ КОЛЕГИ МАЛКО КУРАЖ КАКВО ДА ПРАВЯ :)
Отговори

geshaaa снимка geshaaa 03 април 2011 - 01:57

Моят въпрос е:когато помпата ни се развали,към кой колега от форума да се обръщаме,кой може да ни я оправи,кой разбира от ремонта на тези помпи и на каква цена излиза ремонта????Искам да попитам:Вектра Б с двигател 2.2 ДТИ с какъв номер на помпата е,и дали е толкова проблемна като при 2000 кубика???
Мнението беше редактирано от geshaaa: 03 април 2011 - 02:00
Отговори

milennyc снимка milennyc 04 април 2011 - 07:15

 geshaaa, на 03 април 2011 - 01:57, каза:

Моят въпрос е:когато помпата ни се развали,към кой колега от форума да се обръщаме,кой може да ни я оправи,кой разбира от ремонта на тези помпи и на каква цена излиза ремонта????Искам да попитам:Вектра Б с двигател 2.2 ДТИ с какъв номер на помпата е,и дали е толкова проблемна като при 2000 кубика???


Колега аз се занимавам с ремонти на тези помпи. Цената е 250лв. с 1г гаранция. Номера на помпата по Бош ти е 0 470 504 016. А до това колко е проблемна VP44 сам виждаш какво е по форуми и сервизи. Няма как да се сравни VP44 на една кола с друга. Не забравай има и 6 цилиндрови коки с тази помпа там е още по трудно с ремонтите

И ПОСЛЕДНО КОЛЕГИ - КАКВО ПРАВИМ ???

1. РЕМОНТИРАНЕ НА СТАРАТА ПОМПА - 1400 ЛВ С ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЯ

ИЛИ

2. ПОМПА ВТОРА УПОТРЕБА - 700 ЛВ БЕЗ ГАРАНЦИЯ

ВЕЧЕ И АЗ СЕ ЧУДЯ, ИЗЧЕТОХ ЦЯЛАТА СТАТИЯ И НЕМОГА ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ, ДАЙТЕ КОЛЕГИ МАЛКО КУРАЖ КАКВО ДА ПРАВЯ :)

Както писах по горе колега аз мога да ти помогана ако решиш
Отговори

ГостG.Dinev_* 05 април 2011 - 07:59

Незнам дали пиша в правилната тема, но съм отскоро регистриран и се надявам да не греша!
Аз карам опел астра 96 г. с мотор 1.7 дтл (немския). От два месеца колата не работи както трябва, по точно - като запали ако не подам газ гасне, мени оборотите и като чели харчи малко повечко а върви по-малко. отработи ли нямапроблем с оборотите. Опасявям се, че е от ГНП или от някоя дюза, но не съм специалист и именно затова се обръщам за вашата помощ:helpsmilie: По конкретно за да не ви занимавам със работи, за които е писано в други теми, някой може лида ми каже добър монтьор-дизелджия за да го погледне и да ми каже каква е причината. За предпочитане да не е сервиз и в рамките на София, че ми писна от мошеници.
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 05 юни 2011 - 02:17

Nikolaykia !
Няма нужда да се чистят. Не дърпай дявола за опашката защото , клапана за количествата може да го извадиш и на две части. Няма лошо - особенно за тези които го продават , 100 -300 лв. са си пари.
Мнението беше редактирано от s.grigorov: 05 юни 2011 - 02:47
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 05 юни 2011 - 02:24

 donev, на 02 април 2011 - 08:26, каза:

И ПОСЛЕДНО КОЛЕГИ - КАКВО ПРАВИМ ???

1. РЕМОНТИРАНЕ НА СТАРАТА ПОМПА - 1400 ЛВ С ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЯ

ИЛИ

2. ПОМПА ВТОРА УПОТРЕБА - 700 ЛВ БЕЗ ГАРАНЦИЯ

ВЕЧЕ И АЗ СЕ ЧУДЯ, ИЗЧЕТОХ ЦЯЛАТА СТАТИЯ И НЕМОГА ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ, ДАЙТЕ КОЛЕГИ МАЛКО КУРАЖ КАКВО ДА ПРАВЯ :)


Ремонтираме "прецаканата" с една година гаранция срещу 250 лв.
п.п колега ... прочети темата отново моля.
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 05 юни 2011 - 02:57

 G.Dinev, на 05 април 2011 - 07:59, каза:

Незнам дали пиша в правилната тема, но съм отскоро регистриран и се надявам да не греша!
Аз карам опел астра 96 г. с мотор 1.7 дтл (немския). От два месеца колата не работи както трябва, по точно - като запали ако не подам газ гасне, мени оборотите и като чели харчи малко повечко а върви по-малко. отработи ли нямапроблем с оборотите. Опасявям се, че е от ГНП или от някоя дюза, но не съм специалист и именно затова се обръщам за вашата помощ:helpsmilie: По конкретно за да не ви занимавам със работи, за които е писано в други теми, някой може лида ми каже добър монтьор-дизелджия за да го погледне и да ми каже каква е причината. За предпочитане да не е сервиз и в рамките на София, че ми писна от мошеници.


Объркал си темата , за това два месеца няма кой да ти отговори. Ако търсиш сервиз из селата - най - вероятно ще попаднеш на мошеници с посредници.
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 05 юни 2011 - 03:19

 devil., на 12 февруари 2011 - 20:01, каза:

Итересувам се как точно се демонтира и монтира ГНП BOSCH VP44 !!!


На трактор Dodge banjo или на Опел с верига/2.0 , 2.2/ , с ремък /1,7/ , на VW , BMW , nissan , saab , ford , или на... ???
Отговори

nikolas3 снимка nikolas3 28 юни 2011 - 08:16

Здравейте колеги и колежки съфорумци,от скоро/1 седмица/ съм горд притежател на Вектра С комби с ДВГ Y 22DTR/2004г/. Новак съм с дизеловите ДВГ,но иначе имам над 22 годишен стаж с МПС от всякакви видове и марки/ бензинови/.Последните 15 г. съм се забавлявал с японски МПСта и честно казано не съм имал проблеми,но сега се присъединих и към Вашия клуб.Харесвам специализираните форуми по марки и имам отлично мнение за Нисанския форум/чийто горд член съм и до днес,въпреки раздялата с колата ми/.Надявам се ,че и тук е пълно с добри и помагащи си люде,които споделят и лекуват болежките на съфорумците!
След обстойно изчитане на темите за ДВГ и невъзможност сам да стигна до извод ми се налага да попитам:
Тъй като видимо новата ми кола не я познавам като цялостна експлоатация си попътувах 1000 км из БГ за да видя какво да очаквам от нея.Всичко е наред с изключение на следното: след бавно и нормално/даже повече от нормално /каране я качих на магистрала /Хемус/ и след 5-6 км влезе в авариен режим.След ново палене -всичко наред.След 4 км -същата работа. Пак палене и гасене и от там-газ ,ръчане и т.н.-никакви проблеми.Вчера цял ден карам и никакви грижи.Закачих я на компа и излезе грешка P1651 -Проблем с ГНП.И се започна едно облъчване-електроника,хилядарки, тия коли са проблем,как можа и т.н.Изчистихме грешките ,покарахме,ръчкахме-нищо.Колата има и леко спукан маркуч на интерколера/входящ/,който е яко бандажиран и олепен.Не смуче и не духа от там./За нов нещо искат да ме оберат с над 300 пари,а аз в момента не съм склонен да се разделя с това количество монети/.
Като възпитан мъж благодарих и си тръгнах.Попрочетох форумните записки и страдания на членовете и стигнах до извода,че трябва да питам.
Въпросът ми е :
мога ли да си карам така и да чакам геройска смърт по всяко време /или ще има предварителни индикации/? Явно най-вероятно има проблем /или няма/ с ел блока.Тъй като ще пътувам в края на седмицата извън страната-риск ли е да си карам новото МПС в Турция например? И какво да правя ако геройски умре/как да разбера всъщност,че е от помпата/? Може ли да е инцидентно светване от кофти гориво,кофти връзки по ел .система или друго непомпено кофти нещо?Да сипвам ли някаква добавка в горивото?
Те доста въпроси се събраха,ама ако ме светнете по тези ми терзания,ще да съм благодарен!
Лек ден и безаварийно каране на всички! И да се пазите!
Мнението беше редактирано от nikolas3: 28 юни 2011 - 18:40
Отговори

lamy снимка lamy 29 юни 2011 - 09:29

 nikolas3, на 28 юни 2011 - 08:16, каза:



Колега, намери си маркуч от авто морга. Аз поне така направих. Имах същия проблем... Правих и аз разни бандажчета, но само малко облекчава проблема. На високи обороти пак влиза в куция режим. Извинявам се за офф топика.
Отговори

lamy снимка lamy 29 юни 2011 - 12:02

Имам проблеми с ГНП-то. Моля някой колега който знае данни за връзка със специалистите по поправка на помпите в района на София да ми прати съобщение. Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от Shades: 09 декември 2011 - 18:42
Отговори

geshaaa снимка geshaaa 14 юли 2011 - 22:15

Аз искам да ви попитам:2000 кубика,101к.с. произведена 2001г. имат ли същия проблем с помпата,като произведените през 98,99г.,защото някъде из форума бях чел,че проблем с помпата имат само колите произведени преди 2000г.(говоря само за дизел 2000 кубика,101 к.с.)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 юли 2011 - 21:52

абсолютно всички имат проблеми с помпите, а що се касае до годините и моделите има разлика в механиката и блока за управление при различните двигатели и различни години... например твоята е с блок за управление PSG5 и се произвежда до 2002 до колкото знам, след това вече блока е PSG16 в които се намира цялото управление на двигателя, там проблемите са от по-различно естество, но все пак има проблеми, лошото е че за помпи с PSG16 няма никакви резервни части, просто бош са решили да не ги ремонтират и ако се скапе търсиш втора ръка или нова която е на цена около 3000 евро до колкото знам, което може и да е повече от колата... всичко това се отнася за двигатели с обем 2,0 и 2,2 литра, ГНП-то на 1,7 мотора е с PSG5 но с различна механика...
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 05 декември 2011 - 18:52

а да имате инфо, дали някой във варна ги прави тея помпи... или дали избощо да се занимава с тях, щото според мен проблема на мойта е, че от някъде смуче въздух а в няколко сервиза вече искат да ми я свалят и да я пращат в бош софия да я правят... ако има някой от Варна, който да се занимва с тях, че да му я закарам да и направи един пълен оглед, а не да ми казва... ми ние тук не ги правим, нямаме стенд, пращаме ги в София...
Отговори

GARI снимка GARI 06 декември 2011 - 01:29

И съм един от тия който даде сумати пари за нова помпа.Но по това време нямаше кой знае какви майстори на тия умрели помпи.Моята я смениха в 2006г.и ми вземаха 1500 евро за всичко,извън България.+ това не ми върнаха старата(тяхната м....ка).Искам да питам за 2 так.масло към нафтата, влияело хубаво за помпата.Вярно ли е това.Аз лично използвам 2 так.масло и усещам положителен ефект от мотора.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 10 декември 2011 - 17:58

и в крайна сметка... някой правил ли си е помпата на колата някъде тук във варна и останал ли е доволен... не питам за точно място човек или телефон... не ми дреме дали е реклама, когато има проблем от такова естество ми дреме на шперца за рекламите, при положение че са ми казали 1400 лв за ремонт без да са огледали внимателно за ко става въпрос и къв е проблема... нормално е да питам за някой друг майстор, който може първо да огледа за някви дребни неща, като например за въздух в гориваната система и от къде го смуче щото симптомите ми са точно такива, не веднага от една диагностика с умрелия им тестер да ми каже, ми помпата е за ремонта, трябва да я свалим и да пратим в софия в бош... така че... ай да не си говорим за кое е реклама и кое не... все пак става въпрос за това дали има някой в града, който да си върши работа съвестно, а не да гледа ми земе парите, не съм поредната риба... искам да се обърне внимание на всяка дреболия качествено...
Отговори

Shades снимка Shades 10 декември 2011 - 18:20

Ако има колега от града, доволен от някой майстор, може да сподели, молбата ми е телефоните да си ги разменяте на лични.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 17 декември 2011 - 23:18

проблема е решен, серивза е във варна, проблема не беше в помпата, отстранен е и вече съм доста по-спокоен, в същия сервиз поправят въпросните помпи на мн прилична цена така че няма място за притеснения... ;)
Отговори

милен златев снимка милен златев 18 декември 2011 - 10:07

може да пишеш какъв е бил проблема
Отговори

свилен снимка свилен 21 декември 2011 - 10:15

 xarvatina, на 17 декември 2011 - 23:18, каза:

проблема е решен, серивза е във варна, проблема не беше в помпата, отстранен е и вече съм доста по-спокоен, в същия сервиз поправят въпросните помпи на мн прилична цена така че няма място за притеснения... ;)

здрасти колега
прочетах въпроса ти за помпата , аз съм от варна и имам същата кола със същата помпа. все още нямам проблем със нея но всичко става , та въпроса ми е след като вече знаеш каде в варна ги отремонтират да ми дадеш малко повече инфо.. аз чух за цени от порядака на 150-300лв. само че незнам каде. много благодаря предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg