Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за потребителите

Спирам да чета форума

Жоро снимка Жоро 18 септември 2013 - 08:44

 zdravkop, на 17 септември 2013 - 17:44, каза:

По- добре късно, отколкото никога. Явно и вие сте забелязали, че прекалените рестрикции не водят до нищо позитивно.

Викаш да оставим да се пита по 20 пъти за цените на стикерите, кога ще е събора, дали ще има колона от дадения град и да се Благодари на въпросния човек, че се е сетил за форума и, че иска да уважи събора и да му занесем стикерите на крака?
Отговори

Sandman снимка Sandman 18 септември 2013 - 08:45

 opel4o, на 18 септември 2013 - 08:43, каза:

...

Хубаво, но знаеш ли тея дет са оценили мнението колко разбират? Малко е безмислено тук според мен...




Стига бе, какви са тези "прекалени рестрикции"?
Отговори

fanatic снимка fanatic 18 септември 2013 - 11:16

Пич, тук го има същото, виж звездите за оценка под потребителите.
Отговори

becinko снимка becinko 18 септември 2013 - 11:58

Това с оценяването е глупост, няма нужда от него, просто трябва по някакъв начин да стане така, че в темите да има само смислена и полезна информация, което знаем е трудно, тъй като модераторите са все по-заети с личния си живот, а качеството на новорегистрираните потребители върви силно надолу...И тъй като неможем да ограничаваме регистрациите, трябва да увеличим броя на модераторите. А колкото и много да са и да са компетентни и знаещи никога няма да им е приятно да трият/местят повтарящи се теми, но просто няма начин, трябва да се знае, че това е част от работата във форума и със съгласието си да станат модератори потвърждават, че ще го правят това нещо без да се мрънка и да се казва колко много балъци има и т.н.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 септември 2013 - 14:38

 Жоро, на 18 септември 2013 - 08:44, каза:

Викаш да оставим да се пита по 20 пъти за цените на стикерите, кога ще е събора, дали ще има колона от дадения град и да се Благодари на въпросния човек, че се е сетил за форума и, че иска да уважи събора и да му занесем стикерите на крака?

Отговорът ти няма отношение към коментара ми и може би за това не разбрах напълно какво си искал да кажеш. Под рестрикции разбирам понякога безцеремонното отношение на някои модове към обикновените потребитеи, понякога грубия им език и т.н. Докато има и модове, които ти е приятно да ги четеш и да се поучиш от тях.
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 септември 2013 - 15:29

 zdravkop, на 17 септември 2013 - 17:44, каза:

...прекалените рестрикции не водят до нищо позитивно...

 Жоро, на 18 септември 2013 - 08:44, каза:

Викаш да оставим да се пита по 20 пъти за цените на стикерите, кога ще е събора, дали ще има колона от дадения град и да се Благодари на въпросния човек, че се е сетил за форума и, че иска да уважи събора и да му занесем стикерите на крака?

 zdravkop, на 18 септември 2013 - 14:38, каза:

Отговорът ти няма отношение към коментара ми и може би за това не разбрах напълно какво си искал да кажеш. Под рестрикции разбирам понякога безцеремонното отношение на някои модове към обикновените потребитеи, понякога грубия им език и т.н. Докато има и модове, които ти е приятно да ги четеш и да се поучиш от тях.

Това ти какво разбираш под рестрикции аз няма как да го знам. Чета какво си написал!
Ето ти малко от тълковния речник ЦЪК.
т.е. ако заменя думата става: "прекалените ограничения не водят до нищо позитивно."
И аз за това иронично те питам, дали да пуснем хората да си пишат всеки ден едно и също, или да се опитаме да направим едни изчистени, съдържателни теми. Които да могат да послужат като наръчник и на човек, който сега за пръв път чува що е то устройство на ДВГ или там каквото е.
Надявам се сега да си ме разбрал :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 18 септември 2013 - 15:53

За изчистените теми спор няма. Става дума за това как се справят с модераторстването определени модове.
Отговори

Gecata92 снимка Gecata92 18 септември 2013 - 16:56

Според мен форума е на доста добро ниво.Да Здравко прав си понякога по грубия език засяга но това си зависи и от човека кой как приема нещата.Ще дам пример с мен преди време в една от темите бях задал въпрос на който отговора стоеше 3-4 публикации по-нагоре. Колегата Жоро съвсем тактично ми направи забележка(не казвам че е било грубо даже изказването беше общо не конкретно към мен) приех я като съвет защото наистина въпроса ми беше на пълно излишен а и по този начин само бях направил ненужен спам.Мисълта ми трябва човек да си извади поука особено когато грешката е на лице това би подобрило нещата до някаква степен. :flag:
Мнението беше редактирано от Gecata92: 18 септември 2013 - 17:35
Отговори

хибридния снимка хибридния 19 септември 2013 - 07:17

 Жоро, на 18 септември 2013 - 15:29, каза:

да пуснем хората да си пишат всеки ден едно и също, или да се опитаме да направим едни изчистени, съдържателни теми

Че от колко време вече се правят опити. Аз не виждам голяма промяна. Между другото виждам една лека промяна в местоимението което завършва ..ме , сиреч и ти ли се гласиш да ставаш модератор? (не го приемай като заяждане. аз се шегувам за разлика от теб ;))
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 септември 2013 - 07:40

btw, не знам колко е уместно, но искам да вметна нещо - няма ли начин, след като примерно от някого си, някъде си.. се вземе решение от сорта на: "Мдаа, ще трябва още някой модератор да пуснем, или да сменим действащи..", не може ли да се пусне нещо от сорта на анкета, и потребителите на форума да изразят своя вот ? Не че задължително след това тая своеобразна наша оценка е задължително да бъде меродавна, но все-пак поне ще се разбере "настоението" на форума към дадена/и личности.

п.п. Дойде ми на ум в послдствие от прочита на мненията над моето - аз например съм останал с впечатлението, че колегата Жоро е един от наистина знаещите и много внимателни и подредени хора, някой друг примерно може пък да е останал с различно впечатление. Давам го като ПРИМЕР, да не се хване някой за това сега! Щото имаше дадени личности.. 'наградени' с правомощия, от които бая хора ядосаха и наказаха не един и двама, пък кой крив и кой прав - ходи доказвай!

И отново малко ще се отклоня, но само да кажа - ето, пресен пример бе спора ми с колега от МОД-екипа Lubeznia, съответно бях наказан, но не възразявам, мисля че беше заслужено дп някъде. Докато преди време бях наказан буквално ЗА НИЩО, но нито имаше на кой да се оплача, нито някой ми обърна внимание, след като го направих. Но случайност или не, разбира се не само заради моя случай, но въпросният "големец" много бързо отпадна от МОД-листа. <-- този факт ме води към мисълта, че 'общото мнение', може-би би трябвало да има някакво тегло все-пак!
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 19 септември 2013 - 07:45
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 септември 2013 - 09:02

 хибридния, на 19 септември 2013 - 07:17, каза:

Между другото виждам една лека промяна в местоимението което завършва ..ме , сиреч и ти ли се гласиш да ставаш модератор? (не го приемай като заяждане. аз се шегувам за разлика от теб ;))

НЕ, аз права за твое голямо щастие нямам, имам желание всичко да е ясно и прегледно, понеже зная колко полза имам от този форум, понеже голяма част от ъпгрейдите са благодарение на него. Голяма част от ремонтите които съм си направил сам, са благодарение на това, че съм прочел дадена тема. И в същност това, че казвам че нямам права, не е съвсем така! Имам бутон ДОКЛАДВАЙ и координатите на повечето от МОД екипа. Като видя нещо некоректно, неточно или някой колега да не спазва правилата, докато не видя промяна, не спирам да цъкам, да пиша и накратко да се старая когато ми потрябва въпросната тема, тя да е ОК. Отговор, защо пиша МЕ, ще прочетеш и в мнението над теб, което съм цитирал в случая от долу.

 Gecata92, на 18 септември 2013 - 16:56, каза:

..Ще дам пример с мен преди време в една от темите бях задал въпрос на който отговора стоеше 3-4 публикации по-нагоре. Колегата Жоро съвсем тактично ми направи забележка(не казвам че е било грубо даже изказването беше общо не конкретно към мен) приех я като съвет защото наистина въпроса ми беше на пълно излишен а и по този начин само бях направил ненужен спам.
Мисълта ми трябва човек да си извади поука особено когато грешката е на лице това би подобрило нещата до някаква степен. :flag:

Аз в същност понякога хич не съм мил, понякога подхождам доста грубо и със сепнат тон. Но то идва точно от това ми желание всичко да е прегледно и когато накрая видя някой да дойде и не стига, че всичко му е на готово, ами и не се възползва, а започва на ново хипермного се дразня...
Има колеги които са задали интересен въпрос, за някакъв проблем. След време с половин уста казват, ами стана. Знаеш ли колко лични съм им писал да си коригират мнението и освен стана, да кажат: ДА, еди кой си колега ме насочи и освен това направих и следните неща...
За да може утре ако има др. колега с подобен проблем, темата да е завършена и полезна...
Много правилно колега Gecata92 :surrender:

 DALGONSKi, на 19 септември 2013 - 07:40, каза:

п.п. Дойде ми на ум в последствие от прочита на мненията над моето - аз например съм останал с впечатлението, че колегата Жоро е един от наистина знаещите и много внимателни и подредени хора, някой друг примерно може пък да е останал с различно впечатление. Давам го като ПРИМЕР, да не се хване някой за това сега! Щото имаше дадени личности.. 'наградени' с правомощия, от които бая хора ядосаха и наказаха не един и двама, пък кой крив и кой прав - ходи доказвай!

:drinks: Радвам се, че някой мисли, че с малко съм бил полезен. Между другото, нищо че имам техникум по автотранспорт, понеже не съм практикувал, много от познанията, да не кажа 80-90% са ми придобити тук в годините. Така, че всичко каквото съм помогнал е заради точно този форум и хората в него...
Мнението беше редактирано от Жоро: 19 септември 2013 - 09:08
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 септември 2013 - 10:23

Ние уважаваме демокрацията, но не я практикуваме....хахахаххаха

Сериозно- през годините сме опитвали анкети по някои въпроси и то доста важни. Резултата е трагичен. Казвам го защото си патим от решения, които сме взимали и след това са се оказвали грешни.

Ето как виждам аз нещата. Сега ще направим една среща с модераторите, на която ще се види кой ще остане и кой не. Това ще стане на базата на лично желание, на време, на това какво ще правим по-нататък и други такива неща.

Преценяваме колко мода ни трябват и с какви функции и ги намираме с тема във форума и обсъждане,

След това в градовете е хубаво да има по един човек, Както е в Пловдив, Габрово, и още някои други градове, но е всички. Той ще представлява града за общите работи и питания. Това не значи, че другите ще мълчат като риби, но ще се знае кой какво е говорил.


Ще има и доста промени по форума, но там е разговор за друга тема... ще пиша допълнително.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 септември 2013 - 12:35

До колегата Калин09:
Колега къде го удари пък то де се спука :icon_wink2:
И в началото изразих мнение относно възможноста за създаване на тест за грамотност предложен от съфорумец за да се отсеят знаещите от лаиците. Знаещите наистина са доста в този форум, мислещите също са доста но и хората които мислят че знаят само защото са си написали неква титла под аватара и се допитват извън форума за да се направят тук на знаещи също са известна цифра. Всеки ще каже: "Аз разбирам" но скрит като задмониторно/задклавишно устройство ще се запъва като рак на бързей щото успоредно с писането в ОКБ ползва и чичко Гугъл. Това че някой си работи еди къде си не го прави разбирач автоматично защото най лесно тези хора се хващат. Обикновенно въпросния разбирач повтаря едно и също нещо като в същото време не приема чуждите мнения и разсъждения. Аз може и да не съм монтьор но продължавам да се уча тук от форума. Благодарение на Русин Атанасов когото вярвам доста хора познават от изявите му в раздела "Направи си сам" съм си спестил някой и друг лев. Или от колегата който беше пуснал една тема ремонт на термопредпазител на парното като на мойта каляска.
Та стига толкова съм се увличал Те знаещите и можещите ще изплуват над останалите само АКО обаче не се отказват като колегата Калин.
И последно не съм идвал на съборите защото нямам финансовата възможност но това не ме прави по-мълко фен на марката и ще продължа да помагам с това което знам и мога и ще продължа да се уча.
Отговори

CH_M снимка CH_M 19 септември 2013 - 18:09

Една молба към всички съфорумци и мод екипа, в една тема беше повдигнат въпроса:
http://www.opelclub....howtopic=111791
и аз взех отношение с предложение, гледах по други форуми го има въведено, примерно във VW форума, в тематичните раздели за даден модел , най-горе е стикнато: "Описвайте решението на проблемите си!" и съответно пояснение от модератор.Цитирам:

" искам да помоля всеки който има въпрос по даден проблем, нека не забравя да сподели разрешаването на проблема по който е пуснал запитване.
така темата се заключва и минава към архива който може да бъде много по лесно изчистен и синтезиран с: въпрос, варианти и отговор.
забравяме да постнеме разрешението на проблема си и се появяват нови хора, изтупват праха от отдавна разрешен проблем но нефинализиран във форума и започват да съветват какво да се направи.
така че молбата ми (пак казвам) е :
моля не забравяйте да постнете решението на проблема си! така е по лесно за всички!

благодаря!"


Иначе относно форума, мое лично мнение е да не се правят кардинални промени.Аз ако искам да помогна а не желая да пиша в дадена тема, ползвам Л.С. Ако видя нещо нередно ползвал съм няколко пъти "докладвай", та тия замисли за ВИП раздели и т.н. според мен не звучи сериозно......имам регистрации в доста форуми и има такъв със затворен раздел само за членове на еди кой си съюз.И какво се получава, не мога да ползвам "базата данни" заради някаква сума в лева и членство?!
Не смятам че и тук трябва да се делим, нека си остане Свободен форума.....
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 септември 2013 - 18:43

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 12 август 2017 - 22:54
Отговори

CH_M снимка CH_M 19 септември 2013 - 19:03

 kalin09, на 19 септември 2013 - 18:43, каза:

Страничен въпрос-абе хора,как ги трупате тия мнения,аз от 2005 насам не съм се разделял с форума и зорлем 1000.

Е как? Ами точно от теми на съфорумци дето им вадиш думите от устата с ченгел, точно заради неподадена пълна информация за дадения проблем .... ей така се трупат.Питат нещо, ти искаш доуточняваща информация, пак ти отговарят с недомлъвки, ти пак задаващ въпрос за още инфо.Вбесявало ме е понякога......То тоя брояч на мнения да се премахне, това не е критерий за това дадения съфорумник разбира ли от материята или - не.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 септември 2013 - 19:42

Броят на мненията не е проблем. Нека си стои- нито пречи, нито помага. Има хора, които са по- словоохотливи и такива, които не приказват много. Така е и във форума. Важното е какво е съдържанието на казаното/написаното.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 септември 2013 - 07:27

Прав е колегата Здравко че по важно е съдържанието на казаното/написаното но това може да бъде отсято от хора които разбират.
Тъй като Фанатик каза че се готвят промени нека към тия промени да се прибави и една метла :icon_wink2: . Вчера след като прочетох написаното тук понеже не бях влизал няколко дни и реших да видя колко теми за акумулатори ща излезнат с търсачката /направих го защото част от трудовия ми стаж е свързан с продажба и сервиз на акумулатори/ и повярвайте излезнаха толкова теми с идентичен въпрос "Акумулатор-какъв?" или пък "Препоръчайте акумулатор" и така нататък. Та на въпроса за метлата нека малко да се поизмете/образно казано де/ ненужната част. Другото което забелязвам е че се пускат две теми с еднин и същи въпрос/заглавие никой ли не вижда това че да се изтрие. Съвсем скоро имаше такъв случай с нов колега който беше пуснал цели две теми с едно и също съдържание.
И относно предложението за създаването на ВИП зона по добре да се направи нещо като списък с изявените съфорумци които са в час с нещата и когато аз или някой друг имаме питане да се обърнем директно към тях. Ще дам и пример за предложението си като искам да поясня че имената са случайни.
Бензинови двигатели:
Пешо, Иван, Стефан и т.н.
Дизелови двигатели:
Асен, Стоян, Драган и т.н.
Бояджии - пак така
Жичкаджии - пак така
и така нататък.
Вписването в тизи списъци с майстори да става на принципа на анкетата пусната до членовете на даден списък и те да решат примерно тоя кандидат за майстор става ли или не.
:bbq: :beer: И накрая айде наздраве че днес е петък-ден на майстора и се работи до обед че нали не искаме да ни умрат началниците де :drinkin: .
Отговори

хибридния снимка хибридния 20 септември 2013 - 07:49

 Жоро, на 19 септември 2013 - 09:02, каза:

аз права за твое голямо щастие нямам

Що , ако имаш кво ще стане. Това ми звучи като закана или? Нещо, на теб специално от известно време като че ли съм ти трън в окото, та не пропускаш случай да се заядеш. Ако има нещо , можеш спокойно да ми го кажеш , кеф ти на лично , кеф ти тук.
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2013 - 08:53

 JorkataG, на 20 септември 2013 - 07:27, каза:

1. И относно предложението за създаването на ВИП зона по добре да се направи нещо като списък с изявените съфорумци които са в час с нещата и когато аз или някой друг имаме питане да се обърнем директно към тях.

2. Вписването в тизи списъци с майстори да става на принципа на анкетата пусната до членовете на даден списък и те да решат примерно тоя кандидат за майстор става ли или не.

1. Не винаги съфорумците които са в час, дават верни мнения по някоя тема! Ще дам пример със себе си като мислих, че съм в час по дадена тема. Подведен от това, че съм правил една процедура 100 пъти, не виждях малката разлика. Ето ти примера: преди време Bat Slav пита как да си смени водния радиатор на X20XEV и понеже моя на Астрата го махам за 15мин със загуба на не повече от 0.5 антифриз, му написах да се хваща сам, колко може да е по-различно на Вектра Б...
Еми оказа, се че там се свалят фаровете и бронята, понеже той излиза напред, не като при Астрата към двигателя. По този начин го подведох и той почна сам. Е после беше извикал подкрепление, но ето, че нещо което аз знам, че е елементарно и съм го правил много пъти на Астра с този двигател не е така при вектра...

2. И това не е много коректно. Познавам много от хората тук във форума със сервизи. Имал съм случай, когато говоря с клиент тръгнал си от сервиз и не е доволен от ремонта. В последствие ходи и в друг сервиз за този проблем, че и в трети в др. град. В личен разговор, човека се оплаква, защото не е доволен от първия сервиз, но понеже се познават мн.добре с човека от сервиза, го препоръчва в една тема на колега питал "къде да ида", няколко дни след като бяхме говорили. т.е. той самия няма да отиде повече там, но нали са приятели...

 хибридния, на 20 септември 2013 - 07:49, каза:

Що, ако имаш кво ще стане. Това ми звучи като закана или? Нещо, на теб специално от известно време като че ли съм ти трън в окото, та не пропускаш случай да се заядеш. Ако има нещо, можеш спокойно да ми го кажеш, кеф ти на лично, кеф ти тук.

Боби, познаваме се много добре за да повтаряш, че имам нещо лично към теб! Аз ако имам нещо го казвам в прав текст, а не да пиша с недомлъвки! Казах ти, станал си много мнителен покрай колегите ти! Написах предното мнение, защото твоето, което ти слагам по-долу, звучеше така сякаш ти имаш проблем с мен...

 хибридния, на 19 септември 2013 - 07:17, каза:

..сиреч и ти ли се гласиш да ставаш модератор?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg