Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Фарове

cobrata10 снимка cobrata10 05 януари 2008 - 21:52

Здравейте колеги,

Купих си Опел Вектра Б и й смених всички фарове. Само халогените не можах. Някои би ли ми казал как да ги сменя, защото аз незнам как? :clap:
Отговори

hudson снимка hudson 05 януари 2008 - 22:30

Най-удобно е да свалиш предната броня. Иначе или лягаш под колата или я качваш на канал/подемник. Халогените се държат на 3 болта. Ако не е тайна, защо сменяш всички светлини?
Отговори

ГостVVAS_* 05 януари 2008 - 22:52

 cobrata10, на Jan 5 2008, 09:52 PM, каза:

Здравейте колеги,

Купих си Опел Вектра Б и й смених всички фарове. Само халогените не можах. Някои би ли ми казал как да ги сменя, защото аз незнам как? :clap:

Здравей! Сменил си фаровете и искаш да смениш допълнителните фарове за мъгла, или си сменил халогените лампи на фаровете и искаш да смениш и халогените лампи на допълнителните фарове за мъгла??? За да смениш допълнителните фарове за мъгла, трябва да вдигнеш колата на подемник и като погледнеш от долу ще разбереш как става. Колегата по-горе ти е казал, държат се на три болтчета. Вижда се идеално! А относно халогените лампи на допълнителните фарове за мъгла, пак на подемник и на всеки фар за мъгла ще видиш куплунга, които трябва да махнеш! След това махаш капачето и получаваш достъп до халогените лампи на допълнителните фарове за мъгла! Това е!!!
Отговори

ANAVAR снимка ANAVAR 05 януари 2008 - 23:11

колегата много точно е описал нещата (: , ама бронята си се сваля иначе или е адски трудно или е невъзможно
Отговори

babataM снимка babataM 06 януари 2008 - 00:12

 TEGLICHA, на Jan 5 2008, 11:11 PM, каза:

колегата много точно е описал нещата (: , ама бронята си се сваля иначе или е адски трудно или е невъзможно


Съгласен на 100% /за смяна на фаровете за мъгла/
Отговори

ГостVVAS_* 06 януари 2008 - 04:37

 TEGLICHA, на Jan 5 2008, 11:11 PM, каза:

колегата много точно е описал нещата (: , ама бронята си се сваля иначе или е адски трудно или е невъзможно

Не го приемай като спор от моя страна, но аз съм я правил тази операция със смяната на допълнителните фарове за мъгла два пъти и смело мога да кажа, че сваляне на бронята не се налага и не е трудно! Говорим за Вектра Б! Колата на подемник, сваляш предните гуми, махат се пластмасовите кори под калниците и получаваш достъп и от долу и отстрани. Отдясно, от долу, се намират тромбите, който трябва да се свалят и след това има един пластмасов съд, който също трябва да се свали. За да се свали той, трябва да се махне и десния мигач. Тази операция от дясно е необходима, за да получиш достъп до десния допълнителен фар за мъгла! Поне, аз така два пъти съм сменял допълнителните фарове за мъгла при мен без сваляне на бронята. Грубо казано, това е!
Отговори

cobrata10 снимка cobrata10 06 януари 2008 - 20:08

Здравейте отново колеги,
Благодаря на всички за отговорите. Смених само някои от крушките на фаровете и стоповете и исках да сложа жълто светещи халогенни крушки на фаровете за мъгла. Явно ще почакам да се затопли времето и тогава ще опитам да ги сменя.
Отговори

hudson снимка hudson 06 януари 2008 - 20:38

 VVAS, на Jan 6 2008, 04:37 AM, каза:

Не го приемай като спор от моя страна, но аз съм я правил тази операция със смяната на допълнителните фарове за мъгла два пъти и смело мога да кажа, че сваляне на бронята не се налага и не е трудно! Говорим за Вектра Б! Колата на подемник, сваляш предните гуми, махат се пластмасовите кори под калниците и получаваш достъп и от долу и отстрани. Отдясно, от долу, се намират тромбите, който трябва да се свалят и след това има един пластмасов съд, който също трябва да се свали. За да се свали той, трябва да се махне и десния мигач. Тази операция от дясно е необходима, за да получиш достъп до десния допълнителен фар за мъгла! Поне, аз така два пъти съм сменял допълнителните фарове за мъгла при мен без сваляне на бронята. Грубо казано, това е!

Не го приемам като спор, но ако вектрата е след фейслифта, как ще свалиш мигача като е в един корпус с фара? Освен това в твоя вариант трябва подемник и доста разглобяване. Определено да свали бронята е по-бърз вариант. Сори за :clap:
Иначе за смяната на крушките си напълно прав. :beer:
Отговори

ГостVVAS_* 07 януари 2008 - 17:04

 hudson, на Jan 6 2008, 08:38 PM, каза:

 VVAS, на Jan 6 2008, 04:37 AM, каза:

Не го приемай като спор от моя страна, но аз съм я правил тази операция със смяната на допълнителните фарове за мъгла два пъти и смело мога да кажа, че сваляне на бронята не се налага и не е трудно! Говорим за Вектра Б! Колата на подемник, сваляш предните гуми, махат се пластмасовите кори под калниците и получаваш достъп и от долу и отстрани. Отдясно, от долу, се намират тромбите, който трябва да се свалят и след това има един пластмасов съд, който също трябва да се свали. За да се свали той, трябва да се махне и десния мигач. Тази операция от дясно е необходима, за да получиш достъп до десния допълнителен фар за мъгла! Поне, аз така два пъти съм сменял допълнителните фарове за мъгла при мен без сваляне на бронята. Грубо казано, това е!

Не го приемам като спор, но ако вектрата е след фейслифта, как ще свалиш мигача като е в един корпус с фара? Освен това в твоя вариант трябва подемник и доста разглобяване. Определено да свали бронята е по-бърз вариант. Сори за :o
Иначе за смяната на крушките си напълно прав. :o

Здравей! Прав си за Вектрите след фейслифта :o ! Не бях помислил за това, че фара и мигача са едно цяло! Важното е, че и при двата варианта има начин за смяна на допълнителните фарове за мъгла!!! Със Здраве!!!
Отговори

City_Coffe снимка City_Coffe 17 февруари 2008 - 13:39

еми фара който е отделен от мигача как се сменя ????
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 19 февруари 2008 - 13:16

Мисля, че колегата е имал предвид как се сменят крушките ... а не целите фарове ... вие на кво го обърнахте
Отговори

mill снимка mill 01 март 2008 - 11:16

Абе изгоряла ми е крушката на левия халоген.Гъзих се гледах,освен двата болта друго не мога да сваля -с лежане под колата.Третия болт -абсурд ,едвам го опипвам с пръст,пък камо ли отверка да навра там.Някой може ли да каже как се сваля тоя къплунг на халогена,за да извадя само крушката.
Баси мамата ако тряя се сваля цялата броня за една крушка <_< :unsure:
Отговори

ГостVVAS_* 01 март 2008 - 12:44

 mill, на Mar 1 2008, 11:16 AM, каза:

Абе изгоряла ми е крушката на левия халоген.Гъзих се гледах,освен двата болта друго не мога да сваля -с лежане под колата.Третия болт -абсурд ,едвам го опипвам с пръст,пък камо ли отверка да навра там.Някой може ли да каже как се сваля тоя къплунг на халогена,за да извадя само крушката.
Баси мамата ако тряя се сваля цялата броня за една крушка <_< :unsure:

Ако кажеш каква е Вектрата ( А, Б), може и да ти помогне някой!!!
Отговори

mill снимка mill 01 март 2008 - 16:04

Вектра Б -98 г.,аз я смених.Значи най-удобно е на канал.Отдолу се вижда задната част на халогена,има пластмасова капачка,натиска се леко в долната част и се откопчава.След това откачате крушката ,която е фиксиране по обичайния начин и се сменя.Но ако искате да смените целия халогена-с нов или стъклото -според мен става само със сваляне на предна броня.Няма начин да се стигне до горния фиксиращ болт на същия .Те са 3 -два отдолу и един отгоре. <_<
Отговори

Гостmartin_nikolov_* 25 януари 2012 - 20:05

 mill, на 01 март 2008 - 16:04, каза:

Вектра Б -98 г.,аз я смених.Значи най-удобно е на канал.Отдолу се вижда задната част на халогена,има пластмасова капачка,натиска се леко в долната част и се откопчава.След това откачате крушката ,която е фиксиране по обичайния начин и се сменя.Но ако искате да смените целия халогена-с нов или стъклото -според мен става само със сваляне на предна броня.Няма начин да се стигне до горния фиксиращ болт на същия .Те са 3 -два отдолу и един отгоре. <_<


Искам да попитам нещо. Днес ми се счупи десния халоген на Вектра Б - 98г. Всъщност е пукнат отпред и прави конденз, но самия халоген е леко навътре. Никога не съм оглеждал какво му е устройството, възможно ли е да е счупена стойката на самия халоген, щом е навътре. И доколкото знам, има два вида халогени - фейслифтови и с лупа. Ако е така, каква е разликата и по какво се познава? Благодаря.
Отговори

Гостmatio_* 11 декември 2013 - 18:17

здравеите колеги,искам да попитам свалих кружката на халогена на вектра б,но поставката където се слага кружката се размести и немога сега да я оправя,някои знае ли как става.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg