Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Сваляне на кожите за лоста за скорости и ръчната

Кристиян Пенев снимка Кристиян Пенев 31 март 2013 - 11:21

Здравейте. :) Не успях да намеря тема за конкретния модел, затова ще питам направо в нова. Наскоро си купих Корсичката, всичко и е перфектно по интериора, ама тия кожи ми избождат очите. :D Въпросът ми е как се сваля топката за скоростния лост, после трябва ли да свалям пластмасовата конзола по средата и т.н., абе, всички тънкости. Доколкото виждам около ръчната няма никакво закрепяне, кожата просто свършва долу при мокета, затова не смея да бутам и там. Благодаря ви предварително. :)
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 31 март 2013 - 18:48

На скоростния лост вчера я смених,тя се държи на пластмаса в долния край,натискаш пластмасата от предния край към лоста и дърпаш нагоре,махаш свинската опашка дето е хваната кожата към лоста и вадиш кожата с пластмасата и ще видиш как е хваната/при мен беше с телбод/,махаш я и слагаш новата която сигурно ще е с ластик,по желание може да я хванеш с такер както е била.НЕ Е НУЖНО ДА СВАЛЯШ ТОПКАТА НА СКОРОСТНИЯ ЛОСТ,а за ръчната незнам как е.Това е,и даваш газ:)
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 31 март 2013 - 18:51
Отговори

becinko снимка becinko 31 март 2013 - 20:12

Скоростния лост- точно както е обяснил колегата, пластмасата в долния край е на щипки стискаш я и я издърпваш, посел ще видиш опашката и по обратния ред сглобяваш.

Ръчната- Ах ръчната!!! Аз извадих старата кожа с много дърпане и малко късане. Но за да поставя старата се наложи да сваля седалката (ДА СЕДАЛКАТА). Сваляш шофьорската седалка и ще видиш после как да я подпъхнеш под мокета. Самата седалка АКО Е КАТО НА ТИГРАТА. Отзад трябва да има 2 винта тип лимбус, развиваш ги, в предната си част е на скоби, само я издърпваш и тя излиза.
Отговори

Кристиян Пенев снимка Кристиян Пенев 31 март 2013 - 22:29

Благодаря Ви много за бързия отговор. :) Скоро очаквайте снимки на зверчето. ;)
Имам и едно странично въпросче, което е свързано по-скоро с екстериора на колата. С какво освежавате черните пластмаси, много ме нерви как избеляват, пробвах с течен парафин, но резултата е краткотраен и неефективен. :/ Препарат ли някъв, спрейче ли нещо, не знам. :/ Имам ново огледало и просто разликата в нюансите много дразни.
Отговори

becinko снимка becinko 31 март 2013 - 22:54

Препарата е този колега. Преди 2-3 години го купих за астрата от Кауфланд на стойност 3лв. (някаква промоция беше тогава). Върши работа за месец-два, което си е оферта, не е кой знае какво усилие веднъж в месеца да мажеш с него. Има и разни други, но аз лично препоръчвам този:

Публикувано изображение

Eто и снимки от моята кола:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Кристиян Пенев снимка Кристиян Пенев 31 март 2013 - 23:34

Eee, златни сте! ^^ Мерси много, както за изчерпателните отговори, така и за бързата реакция и хубавото посрещане във форума. :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg