Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa C, Z14XE - Глъхне

relax4o снимка relax4o 15 юли 2014 - 00:03

Здравейте, имам следния проблем с колата. Колата е внесена от Словения(производство Италия). Изглежда доста е седяла на едно място и малоумниците в Словения са я оставили без грам гориво(лампата за резервата премигаше).
Самата кола я взех барната, в смисъл такъв - спортни брони, спортни педали, въздушния филтър е сменен с по-голям и т.н.
Колата още като я взехме имаше едно глъхнене, ако се подаде по-рязко газ и глъхне(при потегляне даже има шанс да угасне).

Първоначално сметнахме, че заради този филтър поема повече въздух от нужното и това да дави колата - е да, ама явно не. Взехме от автоморга оригинална кутия, за нормален филтър и я сложихме, но ефект от цялата работа нямаше. Колата продължи да глъхне. След огледи тук-там решихме да сменим и свещите - да, вярно бяха доста зле, сменихме ги и почти се оправи. Глъхненето намаля, оборотите се стабилизираха, но като цяло все още го има. Ако не се внимава да се подава постепенно газ, то се получава това прословуто глъхнене. Но това е досадно, защото при случай, ако трябва да се изнасяш бързо или да изпреварваш, такъв номер може да ти извърти, че да те остави в средата на кръгово движение и да те отнесат колите.

Искам да отбележа, че когато я взехме и сложихме бензин А-95 + добавка. Сега мисля, когато се изпразни резервоара да и сложа 100, да видя дали ще се оправи.
Това го имам предвид, понеже един приятел си взе на черно бензин, но явно вътре преди това е имало нафта и колата му сдаде багажа, че баща му я прочиства и след това почна да глъхне и да гасне от време на време. След това момчето сложи по силно гориво - няколко пъти зареди 100 и колата се оправи, спря да глъхне и всичко.

И все пак искам някакви мнение от какво може да е това. Искам да кажа, че компютъра не дава грешки.


Благодаря предварително за помощта.
Отговори

relax4o снимка relax4o 15 юли 2014 - 10:23

Искам да отбележа, че най-много ми глъхне, когато загрее. Снощи излязох да я покарам, докато беше студена работеше добре, после започна да загрява и малко по малко започна да глъхне.

Днес я карах загряла и през цялото време ми заглъхваше, което беше доста неприятно.
По-рано я закачих с OP-COM, проверих за грешки нямаше. Запалих я, форсирах я малко, проверих отново за грешки и ми изкара 7 грешки(лампата на борда не ми е светвала).

Това са грешките, които ми даде OP-COM:

Total number of fault codes: 7

P1483 - Fan Relay 3 Signal Low / Open Circuit
 (04) - Present

P0230 - Fuel Pump Relay Voltage Low
 (04) - Present

P1230 - Main Relay Stuck Closed
 (0B) - Not present

P0530 - A/C Refrigerant Pressure Sensor Circuit Low Input
 (02) - Present

P0325 - Knock Sensor Circuit Fault
 (00) - Not present

P0141 - O2 Sensor 2 Heater Circuit
 (00) - Present

P0400 - Exhaust Gas Recirculation Flow Excessive
 (0C) - Not present

Отговори

sathv снимка sathv 15 юли 2014 - 15:31

 relax4o, на 15 юли 2014 - 00:03, каза:


Самата кола я взех барната,

И сега ти какво очакваш в крайна сметка от форума. Някой дистанционно да тръгне да мери и да почне по ред да ти отстранява грешките? Знаеш, че няма как да стане. От двигатели се вижда, че не разбираш, така, че остава най-логичното нещо да закараш колата на сервиз. И то добър сервиз. Щото по принцип тия барнатите коли са много хубави. Всеки барал де щот може и накрая колата се пробутва на някой да продължава да бара.
Отговори

relax4o снимка relax4o 15 юли 2014 - 16:07

Очаквах някакви насоки, но както и да е. Ясно е, че аз не разбирам. Не очаквам някой дистанционно да мери и да чисти, а да даде някакви насоки според грешките или от какво друго може да е станало. Така или иначе насоките щях да ги съобщя на баща ми и той да погледне каквото може, а в краен случай вече да я закарам на сервиз.

И надявам се разбираш, че повечето хора питат в специализирани форуми като този, за съответни коли, защото не им се дават пари напразно. Не малко случаи съм чел и виждал, колата да се закара на сервиз и нищо да не се направи, а да ти вземат парите и съответния проблем да продължи. Именно за това питам, ако някой се е сблъсквал с това и знае от какво може да е, да помогне.

Благодаря все пак за отделеното време и се извинявам, ако съм толкова нахален. :)
Мнението беше редактирано от relax4o: 15 юли 2014 - 17:58
Отговори

relax4o снимка relax4o 20 юли 2014 - 16:14

Разбрахме цялата история от къде идва.

Чрез замерване на релетата за горивната помпа стигнахме до извода, че компютъра не винаги дава нула(или понякога дава слаба нула) и по този начин не може да затвори веригата, за да включи релето към горивната помпа.
Свалихме компютъра, отворихме го и се оказа, че вътре е човъркано, половината крачета, които отиват към пиновете са изкривени и самата смола(не знам дали е смола, нещо като защитна мембрана) е стопена там и си личи, че е мъчено да се прави нещо. Макар че, самия компютър е сложен на много гадно, място. Залепен е точно за най-горещата точка на двигателя и не се знае, дали това не е повлияло нещо.

Сега искам да знам, за да се смени компютъра какво трябва да се направи. В смисъл такъв - трябва ли да се взима заедно с друг имобилайзер или ако се вземе само компютър трябва ли да се ходи да се програмира, за да си взаимстват двете неща ?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 юли 2014 - 16:25

 relax4o, на 20 юли 2014 - 16:14, каза:

Сега искам да знам, за да се смени компютъра какво трябва да се направи. В смисъл такъв - трябва ли да се взима заедно с друг имобилайзер или ако се вземе само компютър трябва ли да се ходи да се програмира, за да си взаимстват двете неща ?

И двата варианта са възможни,при втория трябва да се програмира!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg