Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

MONOPOLA снимка MONOPOLA 04 юни 2016 - 13:28

Във Варна е, няма как да смени газстанцията, навсякъде е 68 стотинки, ясно на всчки е с какви боклуци я пълнят само и само да я докарат на таз цена
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 юни 2016 - 13:29

 DanDan, на 04 юни 2016 - 09:03, каза:

Аз пак ти казвам да смениш газстанцията или сондата...

Ако в бутилката има боклуци,това няма да помогне! :smile3560:
Отговори

becinko снимка becinko 04 юни 2016 - 18:19

Зареждам само на Марешки, ЕКО и мн рядно на Лукойл. Имам аверче със същата сонда, кара я от 1 година - абсолютно никакви грижи. Тръбите ми са от модерните да, но нали сондата е медна, явно заради това става инфекцията.
Отговори

DanDan снимка DanDan 04 юни 2016 - 21:11

 ivan_pop, на 04 юни 2016 - 13:29, каза:

Ако в бутилката има боклуци,това няма да помогне! :smile3560:


Нали отваря и чисти, после сменя газстанцията. Това имах предвид.
Не както е запушена, да сменя...
Смятам, че ме е разбрал :icon_wink2:
Отговори

Гостfelixthecat_* 20 юни 2016 - 09:55

Здравейте,

Свалихме всички основни компоненти на работещ ГИ, който ще се прехвърля на друг автомобил. Естествено маркучите и тръбите ще се подменят. Всичко това ще се случи при майстор, който обаче ми дава високи цени за свързващите компоненти. Проверих чарколяците в онлайн магазин(не прилагам линк, за да не правя реклама), където са с поне 20-30% надолу.

Това което ми каза майстора като цени:

Маркучи / комплект / - 30лв.
Термопластични тръби + щуцери - 50лв.
Щуцери за колектора - 4 бр. х 2.50 = 10лв.
Зареждачка - 30лв. на бронята или 40лв. при капачката за бензин.

Свалили сме компютър, изпарител, рейка с дюзи, бутилка със сонда, кабелаж. Бутона за превключване е в окаяно състояние и предполагам е добре да се замени.

Бихте ли споделили какви трябва да са точните свързващи и крайни компоненти(по възможност с размери), така че да ги поръчам директно от магазина. Газовата е AG Zenit и ще се монтира на Golf 3 1.6 AEK.

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от felixthecat: 20 юни 2016 - 09:57
Отговори

npace снимка npace 23 юни 2016 - 08:28

Казал ти е клиентски цени и е закръглял.Това е съвсем нормално.Като си купиш ти нещата ще ти обади по висока цена за труд.Какъв е проблема?
В милата ни родина трябва да свикнем да си плащаме труда, да пускаме мигач и като кихаме да не пърдим.
Отговори

Silencer снимка Silencer 10 септември 2016 - 10:27

А за нивомерите мнения - моето е следното:
- турски - Ферони и мимгаз, отчита много невярно, въпреки настройките .
- сега съм с Ловато и без кой знай какви настройки ми отчита коректно.

Чух добри думи и за томасето.
Споделете...мерси
Отговори

speedo снимка speedo 17 септември 2016 - 10:22

На Тамона ПроГаз като му зададеш след определени обороти да работи на бензин го прави, но след като изгасиш и запалиш не обръща автоматично на газ.
Отговори

vladata снимка vladata 18 септември 2016 - 09:02

колеги някой да има запознат с настройките на LPG Tech ? По конкретно става дума за ръчни корекции на картата защото в един диапазон е добре , в друг бедна, а в трети богата сместа. Има два режима на работа - TECH и STANDART. При първия виждам цялата таблица за коренциите но не приема ръчни стойности.
Отговори

npace снимка npace 18 септември 2016 - 16:04

За кой TECH точно става дума?
Отговори

vladata снимка vladata 18 септември 2016 - 20:02

 npace, на 18 септември 2016 - 16:04, каза:

За кой TECH точно става дума?


204 е модела на контролера. Успях да почерпя малко информация от руските сайтове, утре ще тествам и ще кажа
Отговори

speedo снимка speedo 19 септември 2016 - 10:55

 vladata, на 18 септември 2016 - 20:02, каза:

204 е модела на контролера. Успях да почерпя малко информация от руските сайтове, утре ще тествам и ще кажа

задърваш Ctrl и помпиш стрелките нагоре-надолу за плюс и минус стойности по картата.
Отговори

vladata снимка vladata 19 септември 2016 - 13:05

 speedo, на 19 септември 2016 - 10:55, каза:

задърваш Ctrl и помпиш стрелките нагоре-надолу за плюс и минус стойности по картата.


благодря колега

Още един въпрос,за да се правят корекции трябва ли автоматичната адаптация по карта да е спряна?
Мнението беше редактирано от vladata: 22 септември 2016 - 08:20
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 26 ноември 2016 - 13:15

Здравейте, колеги. Според Вас каква АГУ би паснала най-добре на ВЕКТРА Ц с двигател Z22SE. Благодаря!
Отговори

npace снимка npace 27 ноември 2016 - 20:09

LPG Tech 324 OBD с инжектори Hana и изпарител KME.Получаваш най-доброто на пазара.
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 27 ноември 2016 - 22:19

 npace, на 27 ноември 2016 - 20:09, каза:

LPG Tech 324 OBD с инжектори Hana и изпарител KME.Получаваш най-доброто на пазара.

Благодаря, колега!
Отговори

ГостOlimpus_* 03 декември 2016 - 19:50

 npace, на 21 февруари 2014 - 09:46, каза:

Идеална тема колега, мога и аз да добавя някои неща които тествам вече 2 години.

Електроника Фобос - от новите с комбиниран сензор МАП,температура и налягане за момента няма проблеми.Старите отделни сензори имам доста изгорели и се налага "побългаряване".Масовия проблем е с Фобос 1.Иначе стабилен, бъкан с настройки и функции които работят.Причислявам към добро.Недостатък - сензор за температура на редуктора само негов си и ако не ти кажат какъв не знаеш колко килоомов е.
Електроника Тамона - за прости и непретенциозни коли става, лично аз я гледам тъпо защото не мога да разбера като бъзикам таблицата, случва ли се нещо, не се ли случва.Причислявам я към евтин компромис.
Електроника АГИС, евтиния вариант работи прекрасно, справя се с фул груп, семи секуент безпроблемно.Работи и с двойно впръскване (2 пъти за един такт), сензорите са му прости, можеш да позлваш общо взето кактото ти падне, поддържа датчици 2.2, 4.7, 6.8 и 10 килоома.Елементарна настройка която даже няма нужда след автокартографиране да се пипа.OBD версиите са абсолютно същото и единственото което се иска е просто да си пуснеш ОБД-то.Отново лесно и достъпно.До момента само 1 от най-евтините с 1 изгорял канал.Причислявам към добра.
Електроника Мимгаз - Тамона с друг надпис и орязан допълнително.С две ръце: ЗЛЕ.
Електроника STAG - прехвалена работа, "Full Open" особено на високи обороти.Вътри го сучи го - не става.Откъм настройки обаче - доста.Добра система от уста на уста която лично аз не харесвам.
Електроника Lovato - слаба ракия, нищо повече от една Тамона.Простовата, за парите си не предлага нищо.
Изпарители: под един знаменател R-Uno,R-Due,RAM - ЗЛЕ.Като добър изпарител и аз бих казал ТОМАСЕТО - изпитан, сигурен, стабилен.Palacar (полски) много добър подгрев на газта, стабилен, без сътресения в налягането и издръжлив.На времето намирах OMVL REG но вече няма, иначе прекрасен, абсолютно стабилен от-до.Majic Jet 3 - стабилен но интересно защо не му е добър подгрева, иначе безупречен.
Инжектори: По цената се разбира всичко.За Rail всички знаем - супер ЗЛЕ.Valtek - едно от най-евтините решения издрържащо доста повече от Rail - бива.От евтините и достъпни APIS работят стабилно достатъчно бързи са, безшумни - супер за парите си.Barracuda - висок клас, тих, бърз, надежден, безпроблемен.Hana2000 същото като Barracuda но се подбират по размерни групи, не се разпробиват и ако объркаш размерната група трябва да взимаш други - висок клас, само хубави думи.BRC IN03 стабилен но пак в размери групи - Шумен но добър.


a za Versus moje6 li da kaje6 ne6to. Blagodaria.

 npace, на 21 февруари 2014 - 09:46, каза:

Идеална тема колега, мога и аз да добавя някои неща които тествам вече 2 години.

Електроника Фобос - от новите с комбиниран сензор МАП,температура и налягане за момента няма проблеми.Старите отделни сензори имам доста изгорели и се налага "побългаряване".Масовия проблем е с Фобос 1.Иначе стабилен, бъкан с настройки и функции които работят.Причислявам към добро.Недостатък - сензор за температура на редуктора само негов си и ако не ти кажат какъв не знаеш колко килоомов е.
Електроника Тамона - за прости и непретенциозни коли става, лично аз я гледам тъпо защото не мога да разбера като бъзикам таблицата, случва ли се нещо, не се ли случва.Причислявам я към евтин компромис.
Електроника АГИС, евтиния вариант работи прекрасно, справя се с фул груп, семи секуент безпроблемно.Работи и с двойно впръскване (2 пъти за един такт), сензорите са му прости, можеш да позлваш общо взето кактото ти падне, поддържа датчици 2.2, 4.7, 6.8 и 10 килоома.Елементарна настройка която даже няма нужда след автокартографиране да се пипа.OBD версиите са абсолютно същото и единственото което се иска е просто да си пуснеш ОБД-то.Отново лесно и достъпно.До момента само 1 от най-евтините с 1 изгорял канал.Причислявам към добра.
Електроника Мимгаз - Тамона с друг надпис и орязан допълнително.С две ръце: ЗЛЕ.
Електроника STAG - прехвалена работа, "Full Open" особено на високи обороти.Вътри го сучи го - не става.Откъм настройки обаче - доста.Добра система от уста на уста която лично аз не харесвам.
Електроника Lovato - слаба ракия, нищо повече от една Тамона.Простовата, за парите си не предлага нищо.
Изпарители: под един знаменател R-Uno,R-Due,RAM - ЗЛЕ.Като добър изпарител и аз бих казал ТОМАСЕТО - изпитан, сигурен, стабилен.Palacar (полски) много добър подгрев на газта, стабилен, без сътресения в налягането и издръжлив.На времето намирах OMVL REG но вече няма, иначе прекрасен, абсолютно стабилен от-до.Majic Jet 3 - стабилен но интересно защо не му е добър подгрева, иначе безупречен.
Инжектори: По цената се разбира всичко.За Rail всички знаем - супер ЗЛЕ.Valtek - едно от най-евтините решения издрържащо доста повече от Rail - бива.От евтините и достъпни APIS работят стабилно достатъчно бързи са, безшумни - супер за парите си.Barracuda - висок клас, тих, бърз, надежден, безпроблемен.Hana2000 същото като Barracuda но се подбират по размерни групи, не се разпробиват и ако объркаш размерната група трябва да взимаш други - висок клас, само хубави думи.BRC IN03 стабилен но пак в размери групи - Шумен но добър.


a za Versus moje6 li da kaje6 ne6to. Blagodaria.
Отговори

npace снимка npace 07 декември 2016 - 11:10

Полска електроника.Нисък клас.Работи добре.Използва МАП като на ТАМОНА и АГИС.4 коли имам на абонамент с такива компютри.И на 4-те изпарителите и инжекторите се предадоха на първата година.Електрониката работи без проблем.
Отговори

dsuzunov снимка dsuzunov 13 февруари 2017 - 23:52

Трябва ми сервиз или майстор в Пловдив за следгаранционно поддържане на газов инжекцион. Опел мерива z14xep с АГУ Мимгаз, рейка Валтек, изпарител R-uno. Вече на около 30000км. без забележки със смяна на филтрите през 10000км.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 февруари 2017 - 20:31

 dsuzunov, на 13 февруари 2017 - 23:52, каза:

Трябва ми сервиз или майстор в Пловдив за следгаранционно поддържане на газов инжекцион. Опел мерива z14xep с АГУ Мимгаз, рейка Валтек, изпарител R-uno. Вече на около 30000км. без забележки със смяна на филтрите през 10000км.

В Пловдив е официалния представител на марката.Виж тук
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg