Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Букса за диагностика

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 16 май 2006 - 08:34

Каде се намира буксата за диагностика на астра 1.8(c18nz)
Благодаря.
Отговори

radok снимка radok 16 май 2006 - 09:03

YAMAHA88, на May 16 2006, 09:34 AM, каза:

Каде се намира буксата за диагностика на астра 1.8(c18nz)
Благодаря.
 


При таблото с бушоните от лявата страна.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 16 май 2006 - 14:58

На Астрата се намира до бушоните.

На Вектра А се намира в двигателния отсег, до октанкоректора, до бомбето на левия амортисьор.
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 21 май 2006 - 11:28

слагам кламера но не става някои правил ли си е на астра c18nz
самодианостика да ми каже каде се слага кламера
Отговори

kleyn снимка kleyn 21 май 2006 - 17:23

PeteRHR, на May 16 2006, 02:58 PM, каза:

На Астрата се намира до бушоните.

На Вектра А се намира в двигателния отсег, до октанкоректора, до бомбето на левия амортисьор.
 


колега на вектрата не се ли намираше в жабката буксата дет я врузват на диагностиката :opel_forever:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 май 2006 - 22:20

kleyn, на May 21 2006, 06:23 PM, каза:

колега на вектрата не се ли намираше в жабката буксата дет я врузват на диагностиката  :helpsmilie:
 


:19a: :19a:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 25 май 2006 - 20:59

kleyn, на May 21 2006, 03:23 PM, каза:

колега на вектрата не се ли намираше в жабката буксата дет я врузват на диагностиката  :helpsmilie:
 



Точно където съм описал се намира на Вектра А, ама къде съм спял като съм го писал :19a:

Той човека си е написал, че има Астра, ама аз си пиша за Вектра. :19a: :19a:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 май 2006 - 19:10

:helpsmilie:
Не знам каква е тая Вектра А с диагностика в жабката.

А на Астрата си е на таблото с предпазителите.
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 27 май 2006 - 08:21

Не отгожаря означението като сложа кламера нищо не става
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 28 май 2006 - 00:29

YAMAHA88, на May 27 2006, 09:21 AM, каза:

Не отгожаря означението като сложа кламера нищо не става
 


Единия вариант е да не слагаш кламера където трябва, а другия просто да не ти свети лампата.
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 28 май 2006 - 23:15

Как да разбера как е наредена буксата защото искам да включа този кабел
Публикувано изображение
разбрах само как да вклуча самодиагностиката (главната) и за ABC не знам къде са М и Е.
Отговори

Владо снимка Владо 28 май 2006 - 23:19

мисия невъзможна е с тоя интерфейс..

има тема за самодиаГНОСТИКА - ВИДЯ ЛИЯ ?
Отговори

batko32 снимка batko32 28 май 2006 - 23:27

LET's fly, на May 28 2006, 11:19 PM, каза:

мисия невъзможна е с тоя интерфейс..

има тема за самодиаГНОСТИКА - ВИДЯ ЛИЯ ?
 

Колега не се засягай ама на C18NZ пробвал ли си да направиш диагностика ??? Аз пробвах....резултат НИКАКЪВ. Чек-а си свети а диагностика НЯМА. Сподели ако си успял да го пребориш.Аутодата не ми помогна..ТИС-а е ..........чекиджиска история.
Отговори

Владо снимка Владо 28 май 2006 - 23:30

batko32, на May 29 2006, 12:27 AM, каза:

LET's fly, на May 28 2006, 11:19 PM, каза:

мисия невъзможна е с тоя интерфейс..

има тема за самодиаГНОСТИКА - ВИДЯ ЛИЯ ?
 

Колега не се засягай ама на C18NZ пробвал ли си да направиш диагностика ??? Аз пробвах....резултат НИКАКЪВ. Чек-а си свети а диагностика НЯМА. Сподели ако си успял да го пребориш.Аутодата не ми помогна..ТИС-а е ..........чекиджиска история.
 



поне 10 пъти съм правил , никога не е имало проблеми...

в Аутодатата е нарисувано перфектно , връзват се 2те десни от горе на долу и всичко е ток
Отговори

batko32 снимка batko32 28 май 2006 - 23:36

Колега на 100% съм съгласен с теб какво ПИШЕ :) Въпроса е какво се получава.....НИЩО ;) . И аз като много дуги колеги го гледах тоз двигател като "голям камък" . Интересното е, че и на друг автомобил ми се е случвало да неможе да влезе в диагнностика " за Омега В иде реч но това си е друга тема". Уж се падат най-долните 2 от ляво ама НЕ...неще гадината.
П.П.
Неможем да се уточним отляво или отдясно но явно говорим за едно и също ;)
Отговори

John снимка John 29 май 2006 - 00:07

На Вектра А, 1.6 моно се свързват клеми А и В на куплунга, те си имат буквени означения и става самодиагностиката. На C18NZ не вярвам да е много по-различно.
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 29 май 2006 - 17:59

от къде да я дръпна аутодата и при мен нещо май на влиза в диагностиката защото не тръгва с 12 пъти да светне а както си иска
Отговори

Auto снимка Auto 29 май 2006 - 21:29

Ето тука се пъха кламера:
Публикувано изображение

И аз съм със същия двигател и миналата седмица правих самодиагностика без проблем, изкара ми грешка 19 - индуктивен импулсен датчик - грешен сигнал от датчика за оборотите на коляновия вал. Да, обаче ако този датчик не работи, колата ще прекъсва и няма да има равномерен ход, а пък тя си върви нормално :19a: . Закарах я на диагностика, където включиха специален електронен уред в буксата до бушоните и се оказа че няма грешка :helpsmilie: . Викам си на ум "Тая работа с кламера нещо не е както трябва" и повторих отново теста с кламера и какво да видя - наистина няма грешка :19a: . Направо не можах да разбера как се е изтрила тая грешка за 2 дена.

ПС - Колега, ако нещо по-конкретно ти трябва от Аутодатата ще го кача тук, имам и книгата за Опел Астра на български, там е описано много подробно всичко относно диагностиката, а пък имам и скенер, така че ще помагаме с каквото можем.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 30 май 2006 - 07:10

YAMAHA88, на May 28 2006, 09:15 PM, каза:

Как да разбера как е наредена буксата защото искам да включа  този кабел    разбрах само как да вклуча  самодиагностиката  (главната) и за ABC не знам къде са М  и Е.
 


Там откъдето си взел тази схема има и описанието на куплунга :)

Публикувано изображение


А относно самодиагностиката на C18NZ - бачка си перфектно.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 30 май 2006 - 08:20

Auto, на May 29 2006, 10:29 PM, каза:

И аз съм със същия двигател и миналата седмица правих самодиагностика без проблем, изкара ми грешка 19 - индуктивен импулсен датчик - грешен сигнал от датчика за оборотите на коляновия вал. Да, обаче ако този датчик не работи, колата ще прекъсва и няма да има равномерен ход, а пък тя си върви нормално  :helpsmilie:  . Закарах я на диагностика, където включиха специален електронен уред в буксата до бушоните и се оказа че няма грешка  :19a:  . Викам си на ум "Тая работа с кламера нещо не е както трябва" и повторих отново теста с кламера и какво да видя - наистина няма грешка  :19a:  . Направо не можах да разбера как се е изтрила тая грешка за 2 дена.

Доколкото знам ако грешката не се появи отново в следващите 10 запалвания на колата тя се изтрива автоматично.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg