Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Активиране на дневни светлени Zafira b проблем

pishtova снимка pishtova 02 март 2017 - 16:46

На Zafira B z18xer закачам op com firmware 1.45 и като се опитам да задам някой от вариантите(1-5) за дневните светлени не ми позволява да се активират.Четох на доста места как става клипчета гледах и не става. Трябва ли да имам функция AUTO на бутана вкл. светлените ,че да стане активирането?
Мнението беше редактирано от pishtova: 02 март 2017 - 18:06
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 март 2017 - 16:51

Не ти трябва функция ауто. Трябва ти секюрити кода на колата. Ако и с това не става в сетинг има 4 опции дето се сменят а/б/ц/д/ там пробвай различните.
Отговори

pishtova снимка pishtova 02 март 2017 - 18:13

Кода от car pass го имам и го въвеждам .Тези rev. A,B,C,D interface type само на "В" разпознава колата.Някой ако знае нещичко да помага.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 март 2017 - 19:46

Дай малко подробности, в кой модул на колата го правиш? Като въведеш кода какво става?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 март 2017 - 19:47
Отговори

pishtova снимка pishtova 02 март 2017 - 23:32

в BODY и после в UEC и REC пробвам с някой от вариантите и ми дава invalid. кода си го слагам иначе няма как да продължа към страницата с вариантите(1-5).кода си е верен на колата е 100% съм сигурен ползван е и за друго преди това.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 март 2017 - 18:28

 pishtova, на 02 март 2017 - 23:32, каза:

в BODY и после в UEC и REC пробвам с някой от вариантите и ми дава invalid. кода си го слагам иначе няма как да продължа към страницата с вариантите(1-5).кода си е верен на колата е 100% съм сигурен ползван е и за друго преди това.

Изглежда коректно го правиш. Има ли как да пробваш с опком друга версия?
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 03 март 2017 - 21:36

Пробвай вместо да зададеш зафира Б с Астра Х. Аз примерно като дам на зафира Б (с каквато всъщност съм) и не мога да си включа почистването на дпф-а. Сменям го на астра Х и така вече става. Успех
Отговори

pishtova снимка pishtova 04 март 2017 - 11:40

След поредната проба пак НИЩО.Пробвах да задам Astra H и нищо не става пак дава същото.Пробвах да активирам функцията заключване на вратите при определена скорост в REC и отново не ми позволява. Това ме води на мисълта ,че кабела не прави връзка с UEC и REC.
Отговори

помагащ снимка помагащ 04 март 2017 - 23:09

 pishtova, на 04 март 2017 - 11:40, каза:

След поредната проба пак НИЩО.Пробвах да задам Astra H и нищо не става пак дава същото.Пробвах да активирам функцията заключване на вратите при определена скорост в REC и отново не ми позволява. Това ме води на мисълта ,че кабела не прави връзка с UEC и REC.

Не прави прави връзка с ........ ти глава , нали ти показва идентификацията на модула , там е CAN комуникация т.е. по два кабела .
Спри да ровиш с този боклушки кабел защото такива поражения можеш да направеш че свят да ти се извие .
Отговори

pishtova снимка pishtova 05 март 2017 - 15:02

От къде мога да закупя само кабела с буксата
Отговори

помагащ снимка помагащ 05 март 2017 - 18:02

 pishtova, на 05 март 2017 - 15:02, каза:

От къде мога да закупя само кабела с буксата

Кой кабел ?
ОВД2 от тук www.programatoribg.com
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg