Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

спукана маслена помпа

ivo_loki снимка ivo_loki 05 април 2008 - 16:18

здравейте търсих,търсих и нищо не намерих.Та имах теч лек на масло в долната част на картера се виждаше.тъй като колата беше за обслужване вкарах я в сервиз ссмениха и ремъци ролки филтри ,масло.казаха,че теча е от филтъра. покарах я малко и теча пак се появи ,върнах я в сервиза и ми казаха , че тече по малко от гарнитурата на картера и от някаква гарнитура зад някакъв блок"сори,че така обяснявам ама като не разбирам" оставих да я правят .днеска им звъннах и ми казаха ,че маслената помпа била спукана. въпроса е може ли от спуканата помпа да е теча ,тя не ли е в картера. и може ли да се спука. колата никога не и е присветвала лампата на маслото.имам чувството ,че ме цакат. то обслужването е 460 лв. за смяната на гарнитуите ми взимат 100 лв а сега и маслена помпа. а и колко струва маслена помпа. колата е омега б XEV20 16V
Отговори

ssss снимка ssss 05 април 2008 - 21:43

колега, мислиа че няма как да е спуканапомпата????? или ако е е някаква рядкост! в какртера е смукатела на помпата . аз иамхпроблем с помпата-но ми светеше лампата.Има аедин клапан ан помпата,който всъшност при мен не работеше првилно и или не вдигаше масло,или създаваше налягане от 8-9 бара и клапана не освобождаваше за да с е намали това налягане.Смятам че ако беше спукана помпата ти можеби щеще да присветва лампа.Многоли тече? А иначе помпата си е скъпичка-зависи точно каква е.Мисля че за двигател 2000 16 v има 3 вида помпи-в зависимост от от номера на двигатела трябва да провериш в Ауто плюс например.Има един тип помпа-която е с елипсовиден отвор и точно на този тип няма аналог-и цената е 570 лв-само оригинална! А иначе на другите има аналози и цената е около 250-300 лв.Моят съвет е да закараш колата при друг майстор за да я погледне и той,ако не са я разглобили вече де:) дано не се наложи да сменяш помпа . УСпех
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 07 април 2008 - 08:16

 ssss, на Apr 5 2008, 09:43 PM, каза:

колега, мислиа че няма как да е спуканапомпата????? или ако е е някаква рядкост! в какртера е смукатела на помпата . аз иамхпроблем с помпата-но ми светеше лампата.Има аедин клапан ан помпата,който всъшност при мен не работеше првилно и или не вдигаше масло,или създаваше налягане от 8-9 бара и клапана не освобождаваше за да с е намали това налягане.Смятам че ако беше спукана помпата ти можеби щеще да присветва лампа.Многоли тече? А иначе помпата си е скъпичка-зависи точно каква е.Мисля че за двигател 2000 16 v има 3 вида помпи-в зависимост от от номера на двигатела трябва да провериш в Ауто плюс например.Има един тип помпа-която е с елипсовиден отвор и точно на този тип няма аналог-и цената е 570 лв-само оригинална! А иначе на другите има аналози и цената е около 250-300 лв.Моят съвет е да закараш колата при друг майстор за да я погледне и той,ако не са я разглобили вече де:) дано не се наложи да сменяш помпа . УСпех

мерси.днеска ще си проличи.
Отговори

minkata снимка minkata 07 април 2008 - 09:15

Моята Вектра е със същия двигател и преди месец маслената помпа отказа, та от опит да ти споделя, че това което казва колегата "ssss" е точно така. Ако е спукана помпата(което много ме съмнява) и е с елипсовидния отвор цената е 570 лв(или там 560 и нещо), имало и някакви дубайски за към 300, но ме посъветваха да не слагам такава. Явно и на моята проблема и е бил в клапана, защото когато я отворихме не беше задрала вътре...
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 08 април 2008 - 08:51

 minkata, на Apr 7 2008, 09:15 AM, каза:

Моята Вектра е със същия двигател и преди месец маслената помпа отказа, та от опит да ти споделя, че това което казва колегата "ssss" е точно така. Ако е спукана помпата(което много ме съмнява) и е с елипсовидния отвор цената е 570 лв(или там 560 и нещо), имало и някакви дубайски за към 300, но ме посъветваха да не слагам такава. Явно и на моята проблема и е бил в клапана, защото когато я отворихме не беше задрала вътре...

така в крайна сметка действително помпата беше пукната там където се свързва с масления филтър.като се дигне налягането и се отваря пуканото.сложиха ми нова за 180лв??????и с смяна на гарнитурата на картера ми взеха 380лв.вчера я покарах като я взех и всичко бее ок.общо обслужването + ролки агренаж филтри +2 биалетки и помпата и гарнитурата на картера ,диагностика в булвария и чистене на стъпковото моторче ми излезе.915лв.а дано тоя месец да няма повече разходи.благодаря на всички които ми помогнаха. :thu:
Отговори

minkata снимка minkata 08 април 2008 - 09:12

Помпата е била с "правоъгълния отвор" и наистина това е цената. Не са ти взели много пари за толкова неща, спред мен поне...
Отговори

ssss снимка ssss 08 април 2008 - 22:23

koлега ,радвам с ече си решил така проблема с помпата! цената е наистина добра. и си късметлия че е този тип помпа де:):) и според са ти взели з авсичко съвсем нормална сума. дано и всичко е направено както трябва. успех:) :thu:
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 09 април 2008 - 09:01

 ssss, на Apr 8 2008, 10:23 PM, каза:

koлега ,радвам с ече си решил така проблема с помпата! цената е наистина добра. и си късметлия че е този тип помпа де:):) и според са ти взели з авсичко съвсем нормална сума. дано и всичко е направено както трябва. успех:) :thu:

мерси ,то ще си проличи. :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg