Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra или Chevrolet Cruze... Insignia

vectrafenn снимка vectrafenn 22 април 2011 - 18:07

Здравейте колеги от доста време насам съм се замислил за нова кола. Първо мислех да е Инсигния но не ми се дават над 30-32х така че съм се насочил към астричка или круз. Коя от двете бихте ми препоръчали.
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 22 април 2011 - 20:24

TВЪРДО ИНСИНИЯТА, другото си е ... абе не е като ИНСИНИЯТА.
Мнението беше редактирано от stepo3: 24 април 2011 - 12:27
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

oci снимка oci 22 април 2011 - 20:39

Всеки сам си решава какво да купи. При круза ще получиш по-голяма кола и всичките екстри и удобства, които произлизат от това.

Въпреки това обаче Астрата е много по-красива, достатъчно модерна и с богат набор от допълнително оборудване, с което ако се заиграеш дори ще минеш базовата цена на Инсигнията :mhihi:

Отделно от това въпреки, че е Опел, загубата на стойност при Астрата ще е далеч по-малка от на Круза.

Моя личен избор би бил 5 врата астра, цвят задължително бял с 1.4 турбо бензинов мотор и някоя и друга допълнителна екстра като адаптивни фарове например. 160-те дизелови конски сили също са доста привлекателен вариант за моторизация :icon_wink2:
Публикувано изображение

Поздрави и сподели какво си решил в крайна сметка!
Мнението беше редактирано от oci: 22 април 2011 - 20:40
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 22 април 2011 - 20:54

Круз :icon_razz2:
Красив е.
С две ръце за него.
Лично мнение.

Зависи вече на теб какво ти допада.
Дизайна на двете е доста различен.
Едната е със заоблени фирми
Другата комбинация от ръбати ( американ сил ) и заоблени. ( което за мен е по-добре )
И ако ги има в цвят син като на WTCC сериите перфектно.
Макар че и другите цветове му отиват.
Успех и да се похвалиш когато вземеш нещо.
Което и да е.
И безаварийни.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 22 април 2011 - 21:23

ами астрата ми харесва повече като дизайн но круза е по-голям клас. За сметка на това незнам как е откъм качество. Ако е круз ще е 1.8 мисля 141 конски сили беше. Този двигател опелски ли е? Ако е астра незнам кой мотор да избера но както казах ще е до 32-3 хиляди така че надали ще е турбо...
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 22 април 2011 - 21:23
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 април 2011 - 21:37

За шевито с две ръце.Лично аз мразя дубликати на коли(опел астра=алфа..).Мое мнение да не влизаме в спорове.
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 23 април 2011 - 17:17

 vectrafenn, на 22 април 2011 - 21:23, каза:

ами астрата ми харесва повече като дизайн но круза е по-голям клас. За сметка на това незнам как е откъм качество. Ако е круз ще е 1.8 мисля 141 конски сили беше. Този двигател опелски ли е? Ако е астра незнам кой мотор да избера но както казах ще е до 32-3 хиляди така че надали ще е турбо...

Здравей,
оферти събирал ли си? Абстахирай се от цените обявени в ценовите листи на дилърите, моя опит бе 14% отстъпка което се отрази в около, грубо 8000 лв. но за дизел. Ти ако не държиш да е дизел се огледай за бензиновата Инсигниа, но моя съвет е не се заглеждай по най-малкия мотор 1.6/115 коня мисля че е... прекалено е малък за купето, съседа ми има такава и с моя дизел го правя смешен.
В крайна сметка преди да избереш прецени къде ще караш колата, ако ще е предимо в града, може би Астрата е по-добрия избор, но дизел иначе разхода ще ти е прекалено голям, ако си имаш по-малка кола за градско разгледай Круза, макър че Атра-Спорт Турер можеби като габарити е колкото Круз-а. Аз определени на моменти имам пробелем с намиране на място за паркиране, докато жена ми кара Клио-3 и с него много по лесно се маневрира в градската джунгла, но при извънградско неможе и сравнение да се прави между двете коли.
Определено обаче обиколи дилърите, сподели с какъв бюджет разполагаш, в тази криза се ще измислят нещо.
Успех
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 23 април 2011 - 18:31

И двете към които си се насочил са....
Наистина по добре Инсиния...
НО НИКОГА БЕЗНИНОВ МОТОР!!
Някаква американска разработка се говори че са, а дори и новите турбо бензини надали ще са по далеч от своите събратя... Поне отзивите на хората не са никак добри. Вземи си дизел та дори и 1,7 да е пак ще си по доволен, ако не от друго то поне от разхода...
Моят съвет е събери пари и по добре 160 коня дизел астра турер пред 140 коня бензин инсиниа.... бензините са голям компромис
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 23 април 2011 - 18:35

Оферти още не съм събирал но не очаквах да правят такива отстъпки. Ще отида до Опел да видя каква оферта ще ми предложат за Инсигнията. Колата ще се кара предимно градско но в Германия. То си е почти като извънградско в България. Само ще я купя от БГ защото там са доста по изгодни. Тук базовата цена на Астрата е 16 000 евро...
Отговори

titan22 снимка titan22 23 април 2011 - 19:44

Само за справка мога да ти кажа че един познат имаше каптива която правеше доста проблеми и я смени за инсигния дизел,а и аз ако имах средствата бих си взел инсигния или астра турър,това е спрямо качество-цена-красив автомобил.И надежден,ако някой има съмнения да прочете изпитанията на туръра в Турция.
Отговори

n1s0 снимка n1s0 29 април 2011 - 13:18

Ако не се вълнуваш от външен вид,а от екстри и двигател мисля че Cruze е по-добрият избор.Защо?Ако не ме лъже памета на последното авто изложение предлагаха Cruze с кажи-речи всички екстри(май без навигация) и дизелов агрегат за около 30 000 лв.Сега не знам как вървят цените.Аз лично не бих си взел нещо на Chevrolet,защото ме дразни че прилича на Opel,а емблемата не е същата :biggrin:
Отговори

nikal снимка nikal 29 април 2011 - 19:34

Колега,ако се интересуваш от разход,на газ е по-евтино отколкото на нафта,помисли си.
Отговори

fanatic снимка fanatic 29 април 2011 - 19:48

За мен избора на 100% е за Астра комби твърдо пред Шевролет и твърдо пред Инсинията...
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 30 април 2011 - 10:48

Астра комби е супер на външен вид но доколкото знам е доста по-скъпа от нормалната Астра. Някой знае ли дали 1.8 бензиновият мотор на Cruze е опелски?
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 30 април 2011 - 10:48
Отговори

kirenski снимка kirenski 02 май 2011 - 08:40

Какво го мислиш, Cruze
5 години гаранция !!!!
По-голям клас !!!,
За 30 хилки ,ще бъде ниво на Оборудване LT + фул други екстри :mhihi:
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 22 май 2011 - 18:39

Промяна в плана. Колата ще е Инсигния Edition. Само се колебая между 1,6 T и 2,0 cdti, моля за препоръка. Колата ще се кара около 15 000 км годишно.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 22 май 2011 - 20:43

Колега разликата в цената не е много голяма между 1.6 и 2.0 бензин.От дизела 2.0-160к.с ако имаш предвит също е добър вариянт.Аз лично ти препоръчвам 2.0-220к.с ,купето не е леко за малки мотори.Вярно че A16LET e 180к.с но имам чувството че на всички нови автомобили " конете" ги пишат орентировачно. :mhihi: Успех в покупката на който и двигадел да се спреш.
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 23 май 2011 - 09:15

Здравей,
както съм споделил 1.6 е малко за това купе. Не всичко е чиста статистика (едиколко си конски сили и т.н.) гледай за въртящия момент и при какви оборити е максимума му (при дизела е между 1700 и 2200 rpm.). Също така при 2.0 CDTI 130 коня е софтуерно занижен 160 к. мотор, чакаш да мине гаранцията и после.... :mhihi:
Ако си взимаш обаче Edition, задължително обърни внимание какво се вклюва сериино, например предни фарове за мъгла, аз не обърнах внимание и сега съжалявам, другото е AFL-a.

поздрави
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 23 май 2011 - 13:05

Благодаря за съвета ще обърна внимание на екстрите. Предпочитам да дам малко повече пари но да има някоя друга екстричка. А четох някаде че този дизел 2,0 бил много шумен вярно ли е?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg