Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Astra H, Vectra C - Металическо чухане от волана

Жоро снимка Жоро 28 февруари 2014 - 16:25

Аз описах почти всичко в заглавието, но все пак ще го повторя. Карайки по павета се чува едно металическо (метал в метал) чукане от към волана, като пусна волана намалява. Което според мен идва от карето на волана вътре в купето. Проблема е, че и двете коли на които го чувам са на срамно малко километри за да се е разбило. Преди време си бях говорил с pacho_m, той каза, че на неговата C-тка е имал такова нещо и е гресирал карето. Но ще се радвам, ако някой сподели, гресиране или подмяна...
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 01 март 2014 - 18:40

Жорка пробвай да стегнеш болта долу на карето , и го смажи малко . Често това е проблема .
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 март 2014 - 19:08

С каква грес? Само едно каре ли има, или са 2, че по някакви снимки виждам две...
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 юли 2014 - 09:12

Вчера свалих корите около и под волана на Вектрата. Виждам само едно каре. Болта е стегнат, смазах обилно въртях доста волана но в него луфт няма.
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 октомври 2016 - 09:30

Е ето и резултата.

Vectra C - металическото пукане (чукане) е било от "снадката" между кормилния прът и рейката. Майстора (да е жив и здрав Влади от VPG) я разглоби, почисти. пренаряза резбата и сложи нов болт. Явно оригиналния не е стягал хубаво, или резбата му е била кофти.

Astra H - разхлабен волан, свалих airbag-а и дозавих волана почти оборот. Изчезна и луфта и потракването...
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg