Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги помагайте с проблем паленето

casparcho снимка casparcho 28 юли 2014 - 15:02

Колеги , зафира 2001 1.6 бензин , трудно пали в смисъл върти повечко и пали и след това работи нормално като чели от време на време има слаби колебания на оборотите. Опкома дава грешка C1525 - Engine Running Signal (D+) No Signal , но не я разчитам.
Благодаря предварително

РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА : Свалих дроселовата клапа и както се очакваше малкия отвор за вакума запушен здраво , след доста ровичкане с игла тип Губерка хваната с клещи и спрей за карбуратори се отпуши..след това подобри паленето, но много малко. Свалих ЕГР клапана чукнах го да се раздвижи , малко спрей за карбуратори - WD40 и явно е бил зациклил след много дълго време без да е карана колата. След тази интервенция на ЕГР клапана колата пали като нова.
Мнението беше редактирано от casparcho: 08 август 2014 - 10:28
Отговори

Martin 3965 снимка Martin 3965 28 юли 2014 - 17:26

Здравей колега аз наскоро имах такъв проблем и се оказа че бензиновия регулатор които е на рейката с дюзите се е скъсал и през маркучето за вакум тече бензин в смукателя и колата се дави и много трудно палеше а като запали си работеше нормално само имаше колебания на ниските обороти не бяха стабилни а малко играеха.Извади маркучето и ако е мокро от там ти идва проблема ако е сухо търси нещо друго дано да сам бил полезен.
Отговори

CecCoooooL снимка CecCoooooL 28 юли 2014 - 22:12

 Martin 3965, на 28 юли 2014 - 17:26, каза:

Здравей колега аз наскоро имах такъв проблем и се оказа че бензиновия регулатор които е на рейката с дюзите се е скъсал и през маркучето за вакум тече бензин в смукателя и колата се дави и много трудно палеше а като запали си работеше нормално само имаше колебания на ниските обороти не бяха стабилни а малко играеха.Извади маркучето и ако е мокро от там ти идва проблема ако е сухо търси нещо друго дано да сам бил полезен.

Здравейте, проблемът ми е Сходен - кое маркуче по точно, при мен по спомен са 2 или 3??(или бъркам). за х16хеl?
Отговори

Martin 3965 снимка Martin 3965 29 юли 2014 - 17:00

Колега на рейката на дюзите има един клапан които се управлява от вакума в смукателните тръби огледай и намери маркучето което е на този клапан а другият му край е на дросела или на смукателния колектор извади го и провери дали е сухо ако е мокро се сменя клапана и всичко се оправя поне при мен всичко се оправи.
Отговори

casparcho снимка casparcho 29 юли 2014 - 19:15

Izvinqvam se latinicata no sam prez telefona.....kolega zashto diuzi nsli govorim za benzin.dnes zabelazah greshka P0400.. recirkulaciqta.parvoto zavartane kato ne zapali vtoroto pali i trqbvat okolo 2 sekundi da poeme sled tova vsichko e normalno....za savetite ot drugite kolegi se nadqvam utre da proverim tezi neshta.
Отговори

CecCoooooL снимка CecCoooooL 29 юли 2014 - 22:41

Мда - Грешка съм и то Яко. Маркучето е Само 1 - останалите 2 са тръби (за бензин предполагам, нищо не излезе от маркуча(в смисъл сух си е), но за всеки случай купих и Нов Регулатор, който утре възнамерявам да сменя. Иначе въпросният маркуч е прорязан от Газаджията и е сложил Тройник да "хване" вакум за към изпарителя.Ще сложа по една 'свинска опашка' на всеки възел за всеки случай.Дано тук да излезе решението на проблема, макар че доста се съмнявам :|
Отговори

CecCoooooL снимка CecCoooooL 30 юли 2014 - 09:47

 CecCoooooL, на 29 юли 2014 - 22:41, каза:

Мда - Грешка съм и то Яко. Маркучето е Само 1 - останалите 2 са тръби (за бензин предполагам, нищо не излезе от маркуча(в смисъл сух си е), но за всеки случай купих и Нов Регулатор, който утре възнамерявам да сменя. Иначе въпросният маркуч е прорязан от Газаджията и е сложил Тройник да "хване" вакум за към изпарителя.Ще сложа по една 'свинска опашка' на всеки възел за всеки случай.Дано тук да излезе решението на проблема, макар че доста се съмнявам :|

И с нов Регулатор няма разлика :(
Препоръчайте Добър сервиз в Плевен за тоя скапан ... (цензура)!!!
Отговори

casparcho снимка casparcho 31 юли 2014 - 16:03

проблемът е решен. Свалих дроселовата клапа и както се очакваше малкия отвор за вакума запушен здраво , след доста ровичкане с игла тип Губерка хваната с клещи и спрей за карбуратори се отпуши. Почистен е изцяло дросела и сега пали часовник.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg