Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

карбуратор

peterl снимка peterl 28 октомври 2006 - 21:50

За какво служи това:
снимка
Отговори

didko_just снимка didko_just 28 октомври 2006 - 22:46

На това му викат вакуумен регулатор
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 29 октомври 2006 - 04:55

peterl, на Oct 28 2006, 10:50 PM, каза:

За какво служи това:
снимка
 

У наше село му казват пневмозадвижване на въздушната клапа.
Отговори

Asenus снимка Asenus 29 октомври 2006 - 08:55

maistorabg, на Oct 29 2006, 04:55 AM, каза:

peterl, на Oct 28 2006, 10:50 PM, каза:

За какво служи това:
снимка
 

У наше село му казват пневмозадвижване на въздушната клапа.
 


Когато двигателят е студен, автоматичният смукач е задействан - неговата клапа закрива почти напълно достъпа на въздух, сместа е обогатена и оборотите са високи, двигателят не гасне. Когато обаче при това положение се натисне педалът на газта е необходимо да се пусне повечко въздух, за да не заглъхне мотора. Именно това прави тая джаджа - чрез вакуумно маркуче се задвижва нейната мембранка, която с лостов механизъм открехва клапата на смукача. Като се отпусне газта, вакуумът намалява и всичко се задвижва по обратен ред.
На старите карбуратори често са скъсани тия мембрани. Симптоми - при "полузагрял" двигател рязкото подаване на газ води до "аха-аха да изгасне". Или поне при мойта стара таратайка с Pierburg 1B беше така...
Отговори

peterl снимка peterl 29 октомври 2006 - 09:40

Asenus,виждам че си в час с карбураторите.Можеш ли да ми обясниш принципа на деиствие на автоматичния смукач на този карб. "Pierburg 2EE".Казаха ми, че някаква термоампула често се повреждала.Аз нещо не мога да разбера:Имаме си сервомотор, който управлява въздушната клапа и един термодатчик на водата, посредством ЕКУ-то не трябва ли да си работи нормално.За какво служи тая ш :shifty: бана термоампула(и струвала 50лв. :devil-smiley-019: )
Thank's

п.с. Не ми работи смукача за това питам
Отговори

Asenus снимка Asenus 29 октомври 2006 - 10:24

peterl, на Oct 29 2006, 09:40 AM, каза:

Asenus,виждам че си в час с карбураторите.Можеш ли да ми обясниш принципа на деиствие на автоматичния смукач на този карб. "Pierburg 2EE".Казаха ми, че някаква термоампула често се повреждала.Аз нещо не мога да разбера:Имаме си сервомотор, който управлява въздушната клапа и един термодатчик на водата, посредством ЕКУ-то не трябва ли да си работи нормално.За какво служи тая ш :devil-smiley-019: бана термоампула(и струвала 50лв. :shifty: )
Thank's

п.с. Не ми работи смукача за това питам
 


Съжалявам, че си останал с грешно впечатление! Аз разбирам само от тия карбуратори, с които съм си блъскал главата, а твоят не е от тях... :c010:
Не знам как си с руския, ето един ресурс, дано ти е от полза:
http://www.opel.auto...ection/karb.php

И картинка:
http://www.ruddies.b...e.de/v2eevw.htm
Там вътре има още инфо, като натискам неразбираемите за мен немски думички, оцветени в червено се отварят още страници.
Отговори

peterl снимка peterl 29 октомври 2006 - 12:17

Всеки, който помогне ще съм му благодарен!
Отговори

peterl снимка peterl 29 октомври 2006 - 12:45

Защо ми се струва, че нямам никаква термоампула на моя карб.(2EE)Термоампула имат карб. 2E3 примерно.И проблема, май е че моторчето
снимка
трябва само да се почисти, защото е клеясало.Ама и аз, къде гледам.То поне лесно се проверява :devil-smiley-019:
Май ще трябва сменям майстора :2angry1:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 29 октомври 2006 - 18:14

Asenus, на Oct 29 2006, 08:55 AM, каза:

maistorabg, на Oct 29 2006, 04:55 AM, каза:

peterl, на Oct 28 2006, 10:50 PM, каза:

За какво служи това:
снимка
 

У наше село му казват пневмозадвижване на въздушната клапа.
 


Когато двигателят е студен, автоматичният смукач е задействан - неговата клапа закрива почти напълно достъпа на въздух, сместа е обогатена и оборотите са високи, двигателят не гасне. Когато обаче при това положение се натисне педалът на газта е необходимо да се пусне повечко въздух, за да не заглъхне мотора. Именно това прави тая джаджа - чрез вакуумно маркуче се задвижва нейната мембранка, която с лостов механизъм открехва клапата на смукача. Като се отпусне газта, вакуумът намалява и всичко се задвижва по обратен ред.
На старите карбуратори често са скъсани тия мембрани. Симптоми - при "полузагрял" двигател рязкото подаване на газ води до "аха-аха да изгасне". Или поне при мойта стара таратайка с Pierburg 1B беше така...
 


не си прав колега.това е вакуумното задвижване на втората дроселова клапа,или "отварачката на втората камера"
Отговори

Asenus снимка Asenus 29 октомври 2006 - 18:23

kalin09, на Oct 29 2006, 06:14 PM, каза:

Asenus, на Oct 29 2006, 08:55 AM, каза:

maistorabg, на Oct 29 2006, 04:55 AM, каза:

peterl, на Oct 28 2006, 10:50 PM, каза:

За какво служи това:
снимка
 

У наше село му казват пневмозадвижване на въздушната клапа.
 


Когато двигателят е студен, автоматичният смукач е задействан - неговата клапа закрива почти напълно достъпа на въздух, сместа е обогатена и оборотите са високи, двигателят не гасне. Когато обаче при това положение се натисне педалът на газта е необходимо да се пусне повечко въздух, за да не заглъхне мотора. Именно това прави тая джаджа - чрез вакуумно маркуче се задвижва нейната мембранка, която с лостов механизъм открехва клапата на смукача. Като се отпусне газта, вакуумът намалява и всичко се задвижва по обратен ред.
На старите карбуратори често са скъсани тия мембрани. Симптоми - при "полузагрял" двигател рязкото подаване на газ води до "аха-аха да изгасне". Или поне при мойта стара таратайка с Pierburg 1B беше така...
 


не си прав колега.това е вакуумното задвижване на втората дроселова клапа,или "отварачката на втората камера"
 


Е това ми беше второто предположение! :devil-smiley-019: Съжалявам за заблудата.
Отговори

peterl снимка peterl 29 октомври 2006 - 18:54

Да разбирам ли, че ако не работи вакумното задвижване ще и падне мощноста?Щото в момента съм много зле-15s до 100 км/ч с A92H, а колата е Вектра 1.8S хечтбек.Но този ремонт ще е малко по-натам!
Отговори

Asenus снимка Asenus 29 октомври 2006 - 19:00

peterl, на Oct 29 2006, 06:54 PM, каза:

Да разбирам ли, че ако не работи вакумното задвижване ще и падне мощноста?Щото в момента съм много зле-15s до 100 км/ч с A92H, а колата е Вектра 1.8S хечтбек.Но този ремонт ще е малко по-натам!
 


Ако не работи вакуумното задвижване на втората дроселова клапа мощността наистина би трябвало да падне значително.
Отговори

StK снимка StK 29 октомври 2006 - 20:38

peterl, на Oct 29 2006, 06:54 PM, каза:

Да разбирам ли, че ако не работи вакумното задвижване ще и падне мощноста?Щото в момента съм много зле-15s до 100 км/ч с A92H, а колата е Вектра 1.8S хечтбек.Но този ремонт ще е малко по-натам!
 


Изобщо не те съветвам да караш с 92 октана. Другото нещо което е почти напълно безмислено е да засичаш един двигател на 100 и кусур хиляди, дали ще даде 2 секунди повече или по-малко до 100 км. Важна е динамиката дали леко като подадеш газ в движение на по-ниски обороти дивгателя реагира и издърпва, защото така би трябвало да бъде. Това би било повече от показателно.
А втората клапа дали се отваря може да установиш като се надвесиш над карбуратора и подадеш газ до дупка.
Отговори

peterl снимка peterl 30 октомври 2006 - 09:13

1.Аз карам на газ, а бензина ми е да е паля сега зимата.Затова сипвам и най-евтиния ;)
2.Двигателя е над 300 000 хил. км, но още не пипа много масло.
3.За динамиката съм доволен горе-долу.Иначе лятото на газ съм стигал с нея около 12S.Казвам около, защото измерването не съм го правил с някакви спец. уреди!
4.Тези дни ще сляза да изпробвам вакумното управление
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg