Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

direct на газ

blagom снимка blagom 12 декември 2007 - 09:41

здравейте
не съм срещал такава тема, обаче ми е много интересно дали има някаква разлика при монтирането на газ инжекцион на кола с директно впръскване като примерно мотора на опел който е 2.2 155к.с или на ауди 2.0 150к.с. има ли някой с този мотор на опел и дали някой е правил такава кола на газ и също ми е интересно дали се запазва по-добрия разход (това което имам предвид е,че 2.2 155к.с с директно впръскване го дават с около литър по икономичен от 2.2 147к.с мотора).
Отговори

sisickfuck снимка sisickfuck 15 декември 2007 - 21:59

Пич незнам защо някои хора искате хем да върви хем да не гори,ем нестава(това го казвам,щото който си копува която и да е от двете коли не тарси икономия поради горе написаното).А иначе по принцип с газов инжекцион тряя ти гори не повече от 1 литър газ сравнение с разхода на бензин :k055:
Отговори

blagom снимка blagom 17 декември 2007 - 09:47

 sisickfuck, на Dec 15 2007, 09:59 PM, каза:

Пич незнам защо някои хора искате хем да върви хем да не гори,ем нестава(това го казвам,щото който си копува която и да е от двете коли не тарси икономия поради горе написаното).А иначе по принцип с газов инжекцион тряя ти гори не повече от 1 литър газ сравнение с разхода на бензин

защо изобщо отговаряш като нищо смислено не можеш да кажеш. само си изхабяваш клавиатурата и си губиш времето. първо ме интересува някой с този мотор дали има газ и какво е поведението на колата и второ -разхода е от значение и само на служебните коли не се следи колко и е разхода. всеки който е вложил 1500лв. в колата си иска да гори възможно най - малко....или греша. искам и друго да кажа - така като гледам техн.спецификации - един и същи мотор една и съща кола -едната е с директно впръскване - гори поне с литър по малко от другата, а ако и двете горят еднакво на газ следователно тази с директно впр. няма да гори с литър отгоре отколкото бензин, а поне 2.
Отговори

sisickfuck снимка sisickfuck 18 декември 2007 - 16:26

Ти за мойта клавиатура не се притеснявай,аз ти казвам най-общо как стои въпроса с разхода - най-важното за мене е техническото състояние,щото колкото коли с един и сащ двигател сам виждал и никога не могат да горят еднакво <_<
Отговори

Стельо снимка Стельо 18 декември 2007 - 18:52

само 2-3 реда ще напиша .... 1-во луд ли си да си вземеш кола с такъв мотор и да и сложиш газово ... 2-ро луд ли си въобще да си помислиш за газово на такъв мотор ?? ти въобще вглеждал ли си се какво представлява мотора на колата ти ?? така сега и мене ме питай зако сам си хабил клавиатурата ... само ще те накарам да се замислиш на тоя 2.2 директ ако слуууууучайно така по няква причина това кирливо газово гръмне ко ще стане ???? аз щи кажа най вероятно колектори чал.... после аджаба верига чал .... пък недай си боже да ти фръкне металната тръбичка на която стои дросел клапата.... луда работа до тука си около 4000лв назад :))) без поставянето на газовото ... къвто и инжекцион да сложиш просто тряяя си смелчага точно на 2.2 да го сложиш и все пак ако си се решил твърдо ... пожелавам ти успех и мноооого безаварииини .... малко много станаха редовете ...

не съм го написал с цел да те обидя нещо няма смисъл да ме храниш
Отговори

blagom снимка blagom 19 декември 2007 - 11:03

 Стельо, на Dec 18 2007, 06:52 PM, каза:

само 2-3 реда ще напиша .... 1-во луд ли си да си вземеш кола с такъв мотор и да и сложиш газово ... 2-ро луд ли си въобще да си помислиш за газово на такъв мотор ?? ти въобще вглеждал ли си се какво представлява мотора на колата ти ?? така сега и мене ме питай зако сам си хабил клавиатурата ... само ще те накарам да се замислиш на тоя 2.2 директ ако слуууууучайно така по няква причина това кирливо газово гръмне ко ще стане ???? аз щи кажа най вероятно колектори чал.... после аджаба верига чал .... пък недай си боже да ти фръкне металната тръбичка на която стои дросел клапата.... луда работа до тука си около 4000лв назад :))) без поставянето на газовото ... къвто и инжекцион да сложиш просто тряяя си смелчага точно на 2.2 да го сложиш и все пак ако си се решил твърдо ... пожелавам ти успех и мноооого безаварииини .... малко много станаха редовете ...

не съм го написал с цел да те обидя нещо няма смисъл да ме храниш

айде сега ще те помоля да ми обясниш каква е разликата между този мотор с директно впръскване и моя мотор (свързано с газта). защо да съм луд - какво му е толкова различното на тоя мотор. за това съм е написал и пуснал тая тема, за да науча нещо повече, за да знам че като взема такава кола не мога да си сложа газ инжекцион и ще трябва да е карам на бензин или напротив. и да разбирам ли по твоите думи че няма кола с директ. впръскв. бензинова с газ. и пак въпроса ми е защо да не може и какви са тея гърмежи. до сега не съм чул газов инжекцион да е гръмнал....ми че то каква ползата от него тогава като мога да си сложа обикновена газова с кихалки.
Отговори

Стельо снимка Стельо 19 декември 2007 - 11:26

няма лошо пич просто исках да ти напиша че с тоя мотор не си струва да си праи някои ташак просто квото и да е газовото винаги може да гръмне и усере пейзажа това имах предвид не си струва експерименти точно с тоя мотор това е мое мнение има много варианти отиди до някой газаджий питаи ги дали може обясни ми за кои мотор става на въпрос и да си кажат мнението
Отговори

blagom снимка blagom 19 декември 2007 - 11:55

 Стельо, на Dec 19 2007, 11:26 AM, каза:

няма лошо пич просто исках да ти напиша че с тоя мотор не си струва да си праи някои ташак просто квото и да е газовото винаги може да гръмне и усере пейзажа това имах предвид не си струва експерименти точно с тоя мотор това е мое мнение има много варианти отиди до някой газаджий питаи ги дали може обясни ми за кои мотор става на въпрос и да си кажат мнението

ок разбрах
просто обичам да съм наясно с даден въпрос преди да предприема нещо, та затова питам. не обичам да имам неизвестни.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg