Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Алармата И Ел.стъклата?

klavi6a снимка klavi6a 08 февруари 2008 - 03:07

Здравейте опелджии,
Имам нуйда от малко инфо. Имам Astra G 1998, купих я с алармата и мисля, че е фабричната. Значи...жъпросът ми е следния...като включа алармата джамовете се вдигат с едва около 2-3 санта и това е......не би ли трчбвало да се затворят напълно? Ако ли да....някой има ли идея какъв може да е проблема и евентуално неговото решение?
Благодаря на всички предварително!
Иван
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 08 февруари 2008 - 03:40

Аз също имам Astra G само, че 2005 година, алармата ми е слагана май допълнително (с отделно дистамционно е, не се включва с ключа) и си вдига прозорците докрай. При теб, колега, винаги ли е било така, да не ги вдига докрай? Ако да то може би самата аларма не е свързана като хората. Трябва да видиш как е вързана към машинките за стъклата.
Отговори

klavi6a снимка klavi6a 08 февруари 2008 - 04:22

 Dead Fox, на Feb 8 2008, 03:40 AM, каза:

Аз също имам Astra G само, че 2005 година, алармата ми е слагана май допълнително (с отделно дистамционно е, не се включва с ключа) и си вдига прозорците докрай. При теб, колега, винаги ли е било така, да не ги вдига докрай? Ако да то може би самата аларма не е свързана като хората. Трябва да видиш как е вързана към машинките за стъклата.


Проблема е, че не се бях замислял даже за такава екстра до момента, в който не си забравих стъклото отворено! И нз винаги ли е било така...и ако алармата е оригиналната...какав е шанса да е калпаво вързана? :bravoo: Щом го има като екстра бих искал да си работи и ся направо ме яде от вътре! :drive:
Отговори

zmiori снимка zmiori 09 февруари 2008 - 00:32

скоро свалял ли си акумулатора? ако да трябва да си програмираш ел. стъклата на по старите автомобили се програмират по следния мачин натискаш бутона за сваляни/вдигане и държиш докато се отвори/затвори джама и задържаш малко около 4-5 сек.
сега в момента как ти работят стъклата
1. като натиснеш и задържиш и после пуснеш стаклото се вдига само догоре?
2.или зада го вдигнеш трябва да го държиш през цялото време?
ако е второто пробваи стова което ти писах по горе.
ако е първото незнам.
Сори.
Отговори

Милен снимка Милен 09 февруари 2008 - 09:40

 zmiori, на Feb 9 2008, 01:32 AM, каза:

скоро свалял ли си акумулатора? ако да трябва да си програмираш ел. стъклата на по старите автомобили се програмират по следния мачин натискаш бутона за сваляни/вдигане и държиш докато се отвори/затвори джама и задържаш малко около 4-5 сек.
сега в момента как ти работят стъклата
1. като натиснеш и задържиш и после пуснеш стаклото се вдига само догоре?
2.или зада го вдигнеш трябва да го държиш през цялото време?
ако е второто пробваи стова което ти писах по горе.
ако е първото незнам.
Сори.

И аз съм съгласен с колегата. Запамети си наново стъклата и ще се оправи.
Отговори

klavi6a снимка klavi6a 11 февруари 2008 - 06:59

Мерси за отговорите момчета......не ми помогнаха тъй като самата функция си бачка очевидно.....стъклата се вдигат, но само с около 2 санта и толкоз. После ... мълчание. :yuck:
По-скоро ако някой знае каде да погледна, какво да сменям или накратко как мога да отстраня проблема сам нека да казжа.
Всичко най,най на всички!
Отговори

floyd снимка floyd 11 февруари 2008 - 07:43

Тя функцията на алармата си бачка, ама функцията на стъклата за цялостно вдигане бачка ли? Това те пита колегата. Когато ги вдигаш от копчето, трябва ли да държиш копчето натиснато през цялото време, или е достатъчно да го задържиш за 2 секунди и стъклото самичко се вдига догоре? Щото алармата ди дава импулс от 2-3 секунди и очаква модула за стъклата да свърши останалото. Препрограмирай ги - нищо не ти пречи. :unsure:
Отговори

stefanvarna снимка stefanvarna 11 февруари 2008 - 08:48

Проблема е в алармата не в колата .Трябва да се препрограмира алармата ако може на "дълго заключване".
Отговори

Оги снимка Оги 11 февруари 2008 - 10:11

Остави прозорците отворени и пробвай да заключиш колата с ключа като го задържиш няколко секунди .. би трябвало да почне да ги вдига. Провери така отиват ли до горе. Ако да значи 100% алармата трябва да се препрограмира както каза stefanvarna
Друго което можеш да пробваш е като заключваш с алармата да задържиш копченцето .. може и така да стане.
Отговори

klavi6a снимка klavi6a 21 февруари 2008 - 16:18

 Оги, на Feb 11 2008, 10:11 AM, каза:

Остави прозорците отворени и пробвай да заключиш колата с ключа като го задържиш няколко секунди .. би трябвало да почне да ги вдига. Провери така отиват ли до горе. Ако да значи 100% алармата трябва да се препрограмира както каза stefanvarna
Друго което можеш да пробваш е като заключваш с алармата да задържиш копченцето .. може и така да стане.


Оги.....значи пробвах точно както ми каза с ключа и стана....вдига стъклата.....!!
Днес пообиколих по сервизите и подразбрах, че могат да ми помогнат само ако имам книжката на алармата иначе-не! Предложиха ми и вариант да ми сложат нова аларма..... , което хич не ми се нрави! Та въпроса ми е както кам теб, така и кам всички останали...знае ли някои вариант да си запазя тая аларма и да се оправи/подмени тоя модул за стъклата?!
Отговори

stefanvarna снимка stefanvarna 21 февруари 2008 - 19:57

 klavi6a, на Feb 21 2008, 04:18 PM, каза:

 Оги, на Feb 11 2008, 10:11 AM, каза:

Остави прозорците отворени и пробвай да заключиш колата с ключа като го задържиш няколко секунди .. би трябвало да почне да ги вдига. Провери така отиват ли до горе. Ако да значи 100% алармата трябва да се препрограмира както каза stefanvarna
Друго което можеш да пробваш е като заключваш с алармата да задържиш копченцето .. може и така да стане.


Оги.....значи пробвах точно както ми каза с ключа и стана....вдига стъклата.....!!
Днес пообиколих по сервизите и подразбрах, че могат да ми помогнат само ако имам книжката на алармата иначе-не! Предложиха ми и вариант да ми сложат нова аларма..... , което хич не ми се нрави! Та въпроса ми е както кам теб, така и кам всички останали...знае ли някои вариант да си запазя тая аларма и да се оправи/подмени тоя модул за стъклата?!

И сега ако кажеш каква ти е алармата цена няма да имаш.Опиши дистанционното или го снимай и покажи снимката.
Отговори

paconi снимка paconi 21 февруари 2008 - 20:25

Каква е марката на алармата?Явно е вързана "комфорт"функцията на колата но на самата аларма не и стига времето на заключване или се е разпрограмирала.Алармата трябва да има функция "дълго заключване"което да държи поне 30сек. за да си прибере стъклата :thu: .Снимай дистанц. или дай марката на секюрити-то... :thu:
Отговори

Swing снимка Swing 21 февруари 2008 - 21:52

Ако алармата е фабрична вдига сама стъклата само когато:

- държиш бутона за заключване на дистанционното докато стъклата не се затворят изцяло или колкото искаш

- държиш ключа в ключалката към положение заключване докато стъклата не се затворят изцяло или колкото искаш

Не бих казал, че системата е измислена много умно и практично, но е факт, че тя работи точно така.

Ако алармата не е фабрична нямам идея какво се е объркало. Като начало, наистина едно програмиране на стъклата може да помогне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg